CSA vz58 E Sporter 5.56x45 potrebuji rady

Samonabíjecí pušky


TaylorCZE
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » pát 3. bře 2017, 22:18

Zdravím všechny, chci se rozhoupat ke koupi "dlouhé" dokud to vůbec jde.
Sloužil jsem přes osm let se svojí milovanou vz.58 než nám je sebrali a dostali jsme mnohými diskutované CZ805Bren (o kterých nesmím nic psát a komentovat je). V tu chvíli mi došlo, že chci zpátky 58čku a stýskalo se mi ještě víc. Jediné co jsem začal vnímat jako pozitivní je váha munice 5.56x45 a fain vlasnosti (toho náboje!!!) na střelnici. Takže řeším jestli vyměním M1Garand co mi leží v trezoru za CSA vz.58 E sporter. Ale.

Otázka 1: Jak je zbraň komorována? Vydrží, tak jak udávají, tlaky 5.56x45 (např. SS109) nebo je stavěna jen na .223? Máte někdo zkušenosti se střelbou oběma typy munice?
Otázka 2: Spolehlivost. Jak je to s diskutovanou vadou, že .223Rem/5.56x45 munice není vhodná pro tento zbraňový systém a náboj je nekorektně posouván do komory - seká se ve fázi přechodu ze zásobníku do komory?
Otázka 3: Co problém .223Rem/5.56x45 systémů - tzv. DOUBLE FEED? (Kdosi mi tvrdil, že by měl odpadnout díky absenci rotačního uzamykání - použitím Hzávory.)
Otázka 4: Máte zkušenosti s adaptérem na STANAG zásobníky? Podávají pak tyto zásobníky stejně spolehlivě jako standardně dodávané? Zůstává zachována funkce střelecké pohotovosti? Jde i pak nainstalovat vypouštěč závěru od GE/TZ?
Otázka 5: 300mm nebo 410mm hlaveň? Máte zkušenosti s průbojností, s přesností, případně kde se pohybuje efekticní dostřel obou hlavní? (Na kolik set metrů jde trefit v leže s oporou 0,75x0,75m terč nebo vpřed běžící figura?)

Budu moc rád za objektivní info. Stejně mi asi zkončí v trezoru ale kdyby snad byly zkušenosti až noc negativní v krajní nouzy půjdu do origo - tedy některého klonu - v 7,62x39mm. (U které ale poslední dobou cena munice nehorázně stoupá - na můj vkus až příliš)

Děkuji!

P.S.: Pokud by snad někdo věděl jestli jí někdo nechystá v 6,5x39 Grendel, je na vše výše napsané zbytečné odpovídat.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#2 » čtv 18. kvě 2017, 09:40

Zdravím,také zvažuji nákup kosy od CSA.Zajímali by mě dojmy a názory někoho kdo ji má a jestli má i nějaké doplňky od nich nebo je lepší doplňky sehnat jinde.Zajímal by mě hlavně klasický model s pevnou pažbou nebo Carbine.



step11
Příspěvky: 39

Příspěvek#3 » sob 20. kvě 2017, 18:39

Mam u GunExpert objednanou vz58 v 5,56 NATO ve verzi Expert.. s tvrdochromovou hlavni od HK. Je objednana uz od konce brezna, ale zatím to bohužel na dodani moc nevypada.. pry se ceka na tormentace, protože nemaji k dispozici zavorniky prave na 5,56... :(

Snad se to rychle vyresi a podari se to dodat a zaregistrovat před ucinnosti směrnice.. :(



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#4 » sob 20. kvě 2017, 20:07

Pokud se jedná o nově vyrobenou zbraň v samonabíjecí verzi (což předpokládám), tak by Tě směrnice trápit neměla - ta se týká předělávek (vykastrovaných původně samočinných pušek).

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#5 » sob 20. kvě 2017, 22:25

Ahoj, kontaktoval jsem výrobce nových zbraní CSA a pro velký zájem je aktuální doba dodání 8-9 týdnů. Předpokládám že nové zbraně berou od nich, nikdo jiný je asi už nedělá



step11
Příspěvky: 39

Příspěvek#6 » ned 21. kvě 2017, 00:04

Snake360 : Jojo, dela to urcite CSA, GunExpert to pak ještě trochu poladi a posle do světa..

Mikymoto : Kez by to byla pravda... bohužel není.. 1] Zasobnik nad 10r, 2] Sklopka, po sklopeni pod 60cm



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#7 » ned 21. kvě 2017, 20:04

Ale jo, toto jsou omezení daná po..... směrnicí - ale to je snad řešitelné ne? Holt zásobníky max 10 nábojů a pevná pažba po nabytí účinnosti. Na rozdíl od kastrovaných SA58, které budou mít úplnou stopku (kdo nestihne koupit už nekoupí) tyhle nově vyráběné budou s omezeními v zásobnících a pažbě moci prodávat dál.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#8 » ned 21. kvě 2017, 20:57

Step11 :myslím že se sklopkou a delší hlavní se dostaneš přes 60cm, jen zásobník bude problém



step11
Příspěvky: 39

Příspěvek#9 » ned 21. kvě 2017, 22:06

Mikymoto : To mas samozrejme pravdu.. ale ja bych mel rad legalne zásobníky nad 10r a sklopku..

Snake360 : Budu mit 300mm hlaven.. tzn. 545mm po sklopeni..

No, jestli se zverejni nova směrnice az za tyden ci dele, tak to myslim stihnu... jestli ne, tak budu mit asi smulu :( Kazdopadne ale bude ještě hodne zalezet na implementaci..



step11
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » úte 18. črc 2017, 00:15

Tak uz ji mam doma.. Carbine od CSA v 5,56 NATO upravenou od GunExpertu.. ale cekam na prukaz zbrane.. takze cca začátkem srpna uz snad budu moct na strelnici..

Jinak oznaceno 223rem, ale pry je delano na 5,56 NATO, jen je pry třeba to znacit na civilni razi..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů