Bren 2

Samonabíjecí pušky


film
Příspěvky: 94

Příspěvek#451 » stř 18. kvě 2022, 10:46

dík za článek na novinkách, ale je úsměvné, že odborníkem je za armádu nadpraporčík místo vhodnějších absolventů oboru zbraně a munice na AKádě(titul Ph.D.)



film
Příspěvky: 94

Příspěvek#452 » úte 31. kvě 2022, 10:44

v tomto článku je k Bren 2 PPS a problémech u AČR
"...Ze strany zástupců armády zaznělo vysvětlení, že tyto problémy nebyly způsobeny zbraní, ale pro výcvik užívaným střelivem, že šlo čtyři drobné závady z 20 tisíc výstřelů, které byly do deseti minut zbrojířem opraveny jednoduchou výměnou pružiny. Náboje určené původně pro kulomety jsou při výcviku užívány z ekonomických důvodů a pro operační nasazení je pořizováno střelivo, které zjištěné problémy nezpůsobuje. A naopak, s podobnými závadami se nesetkávají jen příslušníci AČR nebo jen uživatelé zbraní BREN 2 PPS. Poslance Horáka v této souvislosti zajímalo, v čem je lepší dražší česká puška PPS oproti zbrani, kterou nedávno pořídila estonská armáda. Zástupce náčelníka generálního štábu generál Hlaváč mu slíbil odpovědět písemně....
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 68830.html

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#453 » stř 9. lis 2022, 20:35

Půjčil jsem si dneska na střelnici (Prague Amory) Bren2 11" .223. Vyhazoval nábojnice na jednu hodinu, občas mi dokonce nějaká ťukla do prstu (držel jsem za šachtu), sypaný SB. Regulátor byl v normální poloze. Jak to funguje vám, tohle je normální?



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#454 » stř 9. lis 2022, 21:37

Tohle se mi nedeje, ale na kolikatou hodinu je vyhazuje si tedka nevybavim. Sice to neni tak daleko a stabilne jako V-ARka, ale vyse popsany problem jsem u sveho Brena nepozoroval



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#455 » pon 5. pro 2022, 16:29

Moje Brenda vyhazuje celkem stabilně mezi druhou a třetí hodinu. Ani při změně pozice regulátoru jsem nezaznamenal nějaký problém. Jediné čeho jsem si všiml je to, že některá nábojnice doletí dál než jiné. Střílím jen SB.



PeSY
Příspěvky: 40

Příspěvek#456 » stř 1. úno 2023, 20:18

Jaky je rozdil mezi Bren 2 S1 (na A1) a MS?



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#457 » pát 3. úno 2023, 21:15

Největší rozdíl je, že MS má oddělitelné předpažbí. S1 má předpažbí v jednom kuse společně s upperem. Pokud o BRENu uvažujete, rozhodně doporučuji verzi MS. Odnímatelné předpažbí se sice nezdá jako velká výhoda, ale když se člověku poštěstí, může si dovézt různě dlouhá předpažbí s M-LOK třeba od HBI nebo Hagy. S verze má sice taky M-LOK lišty, ale na klasický 11" se díky jen dvěma slotům sotva vejde normální přední ručka a svítilna. I proto mám raději BREN v Carbine verzi. Sice je to 16,5", ale dlouhé předpažbí už dává mnohonásobně více možností s příslušenstvím.



ondra009
Příspěvky: 46

Příspěvek#458 » pát 3. úno 2023, 21:56

Jak se da snadno dovezt neco od HBI? Jdou i pruziny a regulator odberu plynu?



ikeb
Příspěvky: 27

Příspěvek#459 » pát 3. úno 2023, 23:11

HBI ti neposle nic a davaji si hodne bacha na to kam co posilaji. dle toho co mi psali ATF pritvrdila a hodne se to sleduje a resi (vic nez napr par let vzad). od HBI mam docela dost veci napr na skorpika.

pokud by si neco konkretniho chtel napis spravu.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#460 » sob 4. úno 2023, 10:19

ondra009 píše:Jak se da snadno dovezt neco od HBI? Jdou i pruziny a regulator odberu plynu?

Oficialne nevim, ale da se to bud osobne nebo nekym, kdo ma cestu za velkou louzi.
Ja si takhle nechal na Brena privezt v kufru mezi rucnikama spoust, natahovaci paku, pojistku a hlavne predpazbi, ktery je uplne ve vsech smerech (funkcne i vizualne) lepsi nez to fabricky, takze fakt hodne doporucuju.
Clovek by az brecel, kdyz vidi, jak mala druhovyrobni firma dokaze udelat mnohem lepsi casti zbrane nez jeji vyrobce…



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#461 » sob 4. úno 2023, 13:14

Přesně jak píše Anotspelec. Nechal jsem si dovézt HBI spoušť a pojistky. Spoušť je skoro nutnost. Výrazně zkrátí reset. Větší páky pojistek jsou taky fajn upgrade. Co se týče předpažbí tak mě docela štve, že CZUB má dva druhy předpažbí pro 16,5". Evropská verze je sice designově povedenější, ale má mnohem méně M-LOK slotů než verze prodávaná v USA.

Co se týče toho, že druhovýroba je lepší než tovární díly. Bohužel zbrojovka se k civilnímu trhu staví trochu zádí no. Až se divím, že někdo tady prostě díly od HBI natvrdo neobšlehne. Určitě by se prodávaly.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#462 » sob 4. úno 2023, 13:54

Souhlas, spoust ma vyrazne kratsi reset a pasuje tam fakt tesne, respektive uplne idealne, coz spolu s tim, ze to je z duralu, tvori solidni kombinaci.

Pojistky a natahovaci paka jsou z duralu taky a jsou o neco vetsi nez ty plastovovy fabricky, coz usnadnuje ovladani v rukavicich.

Ale z myho pohledu je nejvic fascinujici ten rozdil v predpazbi. Ten HBI je dokonalej a pritom jednoduchej produkt strojariny 21. stoleti zatimco to fabricky je…no jak to rict a neurazit…uz jen to, ze HBI je jeden dokonale pasujici kus kovu pridelavanej jen na 4 srouby…zatimco to fabricky je z nekolika kusu a sroubu je potreba jednou tolik. Kdyz jsem to menil, byl jsem v soku. Vysledkem je, ze zbran je lehci na predek, do M-Lok slotu se daji navesit potrebne veci a jako bonus s tim ta zbran i lepe vypada

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#463 » sob 4. úno 2023, 16:05

A to se vyplatí... takže pro civila za 60 000 koupím základ a k tomu za dalších 10-15 dokoupím věci, aby to fungovalo a trochu vypadalo.. taková zbraň je k nezaplacení :D



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#464 » sob 4. úno 2023, 17:34

Je pravda, že cenovou politiku zbrojovky jsem nikdy nepochopil. Na druhou stranu, když je člověk ladič tak i do v základu dobrého Arka se dá zahučet za slušnou sumu. Pro mě byl BREN jasná volba z důvodu, že mi platforma AR prostě nevyhovuje. Bull-pup jsem nechtěl a dávat těžké prachy za Scar nebo ACR bylo mimo moje možnosti.



DrRSV
Příspěvky: 5

Příspěvek#465 » čtv 9. úno 2023, 15:18

Vím, že se tu řešil Bren S1. Teď mají verzi 7.62 za o něco menší cenu než MS, ale (nemám zkušenost), předpokládám, že pro nováčka bude pocitově lepší střelba z .223?

V Čechách se prodává .223 a není to značeno jako 5,56x45. Zatímco v CZ-USA mají značeno 5,56x45. Máte někdo informaci, zda opravdu v ČR je komora specificky na pouze na .223?

V armádě, i do USA to chodí jako 5,56. Směřuju tam, zda je tedy možné používat střelivo 5,56 nebo ne. Jak víme obě ráže jsou podobné, ale ne shodné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů