CZ 858 - problém při nabíjení

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#31 » pon 6. dub 2020, 22:26

lidi co strilite za naboje? delalo mi to taky, ale pouze s cinskejma nabojema... takovy cely bronzovy, od pohledu shit naboj... ;)

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 686

Příspěvek#32 » úte 7. dub 2020, 08:03

Já střílím skoro výhradně jen ty číny za 5kč za kus ...
Smrděj tedy dost, ale z mého pohledu jsou absolutně bez problémů a to mám 858 cca půl roku.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#33 » úte 7. dub 2020, 09:22

U mě bez problémů s Rumunskem, Bulharskem, Čínou i Československem a Getload. Nic přes 5,5 Kč za kus jsem nestřílel. Nejstarší byly 1974.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#34 » úte 7. dub 2020, 09:36

taky Čína, Bulharsko, Biškek(Kyrgyzstan) atd, v pohodě. Akorát to čištění ..... :( :(

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#35 » úte 7. dub 2020, 10:03

Jsem na tom podobně: Rumun, Bulhar, Čína i Československo a já nevím co ještě. Mám již několik let (stála tehdy myslím 3.500,-Kč přímo z CZ UB) a nejdražší náboj mne za celou dobu stál 5,-Kč (dražší jsem nikdy nekoupil). Pár tisíc jich už vyletělo, ale ještě žádný problém při nabíjení. A to jsem vystřídal i různé originální hliníkové zásobníky + upravené - zkracované na 5, 10, 15, 20 a klasika 30 ran :D



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#36 » úte 7. dub 2020, 14:31

Taky strilim co mi prijde pod ruku, u me nejstarsi rok 1970. Ale jak rikam, tohle kdyz se mi to stalo tak to bylo po ceste v obchode koupeny STV, to co mam doma je ok, mozna to bylo spatne skladovani. Protoze jinak vse ok, je teda pravda, ze to co mam doma, je skladovano v 10% vzdusne vlhkosti, takze asi tak no.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#37 » úte 7. dub 2020, 14:53

Golem píše:Ptal jsem se proto, že CZ 858 nebývají zcivilněny z úplně nových kusů, postupem času naopak z víc olítaných až skoro dolítaných (alespoň co jsem kolem sebe viděl), proto předpokládám, že takové to "zaleštění" už absolvovaly. Ale je to pro mě v teoretické rovině, osobně jsem ani s Tacticalem (už před mnoha lety, to ještě UB nevyškrábával dna skladů), ani s Gazelou takovýhle problém nikdy nezažil.


On tady tento problém se ale nevyskytuje u všech kusů,je to jako s hermex efektem,ale oproti hermexu ještě tak v poloviční míře. Nicméně je to jeden z častých problémů,pokud už se tedy nějaké vyskytnou,já jsem to řešil cca u 4ks a dalším přímo na střelnici poradil-u všech bylo po problému. Některé kusy skutečně byly složeny z nového rámu s hlavní,tak jak je prodával ZS,nevím jestli ještě dnes,ale určitě ještě docela nedávno a hlavně z produkce CZUB. U těch,co jsem měl možnost,kde jim to blblo byl vždy buďto nový nebo úplně zánovní rám a ty ostré rožky tam byly.
Olítané,to je skutečně výraz sám o sobě. Viděli jste někdy někdo skutečně olítanou kosu? U takového kusu na funkčních plochách už není ani stopa po obrábění a vše je jak zrcadlo,spoušť skoro sportovně máslová a nikdy žádný problém ;) Já jsem viděl jen jednu takovou a byl to kus z úplně prapůvodní produkce hermexu,mezi kosami pravidelný favorit.
Obitý lak není hned známkou mechanického opotřebení

Radu jsem dal a chápu,že to může být leckomu proti srsti ani mě se nelíbí hned dělat zásahy do zbraně dremelkou,ale toto prostě funguje a funguje to hned. Při troše šikovnosti a výběru správného nástroje to jde udělat tak,že nikdo nic téměř nepozná od oleštění běžným provozem a když už se tam někdo neštítí naprasit ty různé boční montáže s blatníky a všelijakou jinou veteš tak toto snad už bude jen kapka v moři :lol:

Jinak ty československé bxn a valit to hlava nehlava.......pokud samozřejmě vyvstal tento problém ;)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#38 » úte 7. dub 2020, 17:19

S citlivým zaoblením ostré hrany, která dělá problémy, nejde než souhlasit.
Překvapilo mě, že by se na "nové" CZ858 mohly takové hrany vyskytovat :lol: , nejpozději předělávaný kus, který jsem viděl na vlastní oči, byl už opravdu olítaný a nebavíme se o barvě. Na některých funkčních plochách nejen nebyly stopy po obrábění, ale chybělo i dost materiálu pod nimi, bylo to viditelně "vyrajtované do hloubky". :lol:



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#39 » úte 7. dub 2020, 17:44

A to byla CZUB? :o



Pavelskodas
Příspěvky: 2

Příspěvek#40 » úte 7. dub 2020, 18:43

Ahoj chlapi,

dík za rady se zaoblením hran,je to přesně tak.
Zaoblit hrany,přeleštit,srazit hranu na náběhu nábojové komory a je po problému.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#41 » úte 7. dub 2020, 20:42

zarozak: ano



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#42 » stř 8. dub 2020, 19:01

Musí se tomu holt trošku připravit cesta,u kosy je to takové krkolomnější, kudy všade se musí ten náboj propasírovat než vjede do komory, ale zase velká výhoda je, že většina kos nekurví nábojnice a na přebíjení je to echt. To kalach sice podá náboj i při pouhém pomalém simulování rukou i bez pružiny, proto ta kvalita povrchu nábojů tady nikdy nijak nevadí, ale zase se musí řešit deformace nábojnic při výhozu, pokud tedy chce někdo přebíjet mosazňáky

Jo a jinak,když se na kose přeleští ty rožky,tak fungují skvěle i ARES střely,které jsou mnohem "buclatější" než originály a vůbec se na nich neodře lak,pokud někdo uvažuje i o levném přebíjení,to je taky důležité



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#43 » úte 27. črc 2021, 07:07

Ahoj, mohla by nějaká dobrá duše poskytnout detailní fotku zespodu zaleštěných hran? Abych věděl jak moc to vzít a nezpůsobit si ještě větší problém.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#44 » úte 27. črc 2021, 09:52

Protože když zkusím pomalu zavést náboj do komory, tak se zdá, že se to sekne o zadních ozubech, nikoli na předních. Viz foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#45 » úte 27. črc 2021, 10:34

Pomalu zavedeny naboj se u kosy sprajcne skoro vzdy o neco.Zaver se musi poustet z plneho natazeni....jako u strelby

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů