Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#406 » ned 18. srp 2019, 08:18

Za me vyber zbrane v poradku. Ohledne optiky bych doporucil podivat se na Strike Eagle 1-8, zda ti nepadne lepe do oka osnova 1-8 lepe, nez u 1-6;-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#407 » ned 18. srp 2019, 11:34

Nad tím Ruger 556 MPR jsem taky velmi vážně uvažoval, ale pořád jsem váhal a čekal jestli se něco "naskytne". Nakonec se mi dostalo pod ruce DPMS Bull 20" a bylo vystaráno :-).



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#408 » ned 18. srp 2019, 20:22

RE JakubDotPy To MPR je za ty peníze slušně nastrojené a je to hodně klidná puška,vůbec bych neváhal ;) :!:

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#409 » ned 18. srp 2019, 22:57

JakubDotPy:

Mám MPRko a Strike Eagle 1-8x na Vortex Cantilever 3" a zatím jsem s ním maximálně spokojený.

Co se týče přesnosti, není problém dostat se se hodně blízko 1MOA na 100m s továrním střelivem (55gr PMC, GGG, SB) i bez pořádné opory. Spoušťák pro moje potřeby zatím naprosto dostačující a dobře čitelný. Osahával jsem zároveň s Armalite M-15, Savage MSR-15 Recon + nějaká DDčka a zdál se mi subjektivně o drobek lepší než Savage a ne horší než ty DD. Chování při střelbě, ani nevím, jak bych to popsal - v podstatě se ozve rána, pažba trochu zatlačí do ramena, obraz ve skle se skoro nehne, spíš jen zavibruje (18 hlaveň + rifle length gas system) a díra je tam, kde má (když to neurvu :lol: ). Trochu drnčí při střelbě pružina v bufferu, což vyřeším asi nějakou extra vazelínou. Natahovací páka je základ, půjde brzo pryč. Jedinou závadu na zbrani jsem si ze začátku způsobil asi sám, když jsem nejspíš po čistění blbě dotáhl gas key, který se při střelbě uvolnil, začal profukovat a puška přestala přebíjet (short-stroke). Přišel jsem na to až doma, odmastil, dotáhnul, o pár stovek ran to pořád drží, ale stejně to asi vezmu ještě loctitem. Úsťová brzda je extrémně hlučná pro všechny krom střelce (lidi co normálně střílí vedle z pušky se špunty v uších si chodí pro sluchátka).

Dneska jsem s ním byl na prvních záchodech, trochu jsem se bál, jestli si nebudu rvát vlasy, co jsem si to koupil za dlouhé koště, ale nakonec mám z té pušky akorát ještě větší radost ;) Takže z mého pohledu za ty prachy super a pokud je ještě někde skladem, moc dlouho radši neváhej. V Praze a bližším okolí bych možná nechal i osahat/vyzkoušet ( :arrow: SZ/PM).



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#410 » pon 19. srp 2019, 07:34

Jak si muzes pri cisteni povolit gas key,ktery se pro cisteni nedemontuje a skoro ani necisti a hlavne je z vyroby zaaretovany rozklepanim? Sice u Rugeru je ta aretace takova mrnr viditelna, ale je tam.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#411 » pon 19. srp 2019, 09:58

Jestli měl být hlavní překážkou rozebraní ten staking, tak tě můžu ujistit, že nebyl. Je tam v podstatě jen na oko, šrouby jdou odšroubovat celkem dost lehko a proto jsem to taky zmiňoval, kdyby náhodou někdo chtěl čistit extra důkladně jako já, tak aby si na to dal pozor. Co jsem zatím viděl, tak všechny Rugery AR-556 to mají udělané stejným způsobem.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#412 » pon 19. srp 2019, 10:12

Díky za informace! Asi jsem rozhodnutý. Jen ta dostupnost je taková.. momentálně žádná. Zkusím ten dovoz u nás v Plzni s někým domluvit.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#413 » pon 19. srp 2019, 10:52

Takze staking na gas key dorobit. Nema sa co uvolnovat a uz vobec nie kvoli cisteniu!!! Gas key vobec nema co byt uzivatelsky rozoberatelny a ten riadny staking tam nie je pre srandu.

Tudiz do zveraku, riadne dlato a staking riadne urobit. To sa divim ze to vyrobca takto zmrvil a urobil na oko.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#414 » pon 19. srp 2019, 11:48

Machead: Jak jsem psal, kdyby to bylo udělané pořádně, nikdy bych to nerozdělal, ale protože to pořádně udělané není, rozebrat to jde naprosto bez problémů a nedal bych ruku do ohně za to, že se to nemůže časem rozebrat samo.

Při vší úctě, na koleni, resp. ve svěráku to určitě doma sám dělat nebudu. Přiznávám, že už jsem byl několikrát v pokušení. Jednak existuje šance, že se mi to úplně nepovede (blbě do toho klepnu, praskne šroub a co já s tím), nejspíš odrbu povrchovku a hlavně, ať už se mi to povede nebo ne, mohl bych tím přijít o záruku, aneb jak jsi psal, uživatelsky to nemá být rozebíratelné, takže to pravděpodobně uživatel ani nemá činit nerozebíratelné. Půjde to na loctite a časem to pro klid duše dostane nějaký puškař prodejce.

Pro představu pár fotek

ObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#415 » pon 19. srp 2019, 12:06

Tvl.. Vypadat to má nějak takto. A žádné podlepovani nebo loctite tam být nemá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#416 » pon 19. srp 2019, 12:24

Nevíte, jestli se dá někde u nás koupit něco podobného? Teď mi nejde to tu cenu, ale spíš o ten set. Je mi jasné, že každý má jiné požadavky, ale jako starting kit mi to nepřijde špatné.

https://tacopshop.com/ruger-ar-556-ar-1 ... 23-5-56mm/



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#417 » pon 19. srp 2019, 12:45

A taky žádný rozebírání a čištění gas key a gas tube už vůbec ne / a když ,tak pro pocit bohatě stačí jednou za rok,jako komín od kotle..(tam je to nařízeno kvůli zahoření sází), v mém AR ať si klidně saze zahoří :lol: výhoda bezpístové konstrukce ;) osobně odzkoušeno a bez jediné zádržky po pár tisících... :mrgreen:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#418 » pon 19. srp 2019, 12:45

Preboha, ved to nie je ani staking, to vyzera ako keby to len poskrabal dlatkom. Od Rugera by som ocakaval cosi viac, ak si BCG nerobia sami ale beru od dodavatela, tak pri vstupnej kontrole poslat naspat a vyzadovat vec urobenu poriadne.

Je uplne jasne, ze taketo nieco povoli uplne samo po par zasobnikoch/ranach.

Este aj plocha kolajniciek ktore jazdia v upperi je uplne drsna, bez lestenia a dodatocnej upravy.

Toto by som okamzite dal puskarovi, ak si na to netrufas sam. Alebo vymenit cely BCG a vyzadovat nahradu po predajcovi.

Takze Ruger zjavne nebrat. Bohvie co tam bude odflaknute okrem BCG, ktory je uplne kritickou sucastou spolu s gas blockom



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#419 » pon 19. srp 2019, 15:32

Ale řádně ho po Rugrácko civilním způsobu nezapomňeli ,,odfrézovat,, pod zápalníkem :mrgreen: :roll: nechápu je... :? Vždyť je to snad jediný výrobce,, civilních,, AR co tenhle nesmysl dělá :P Ten vás key- chce to 4krát klepnout řádně tvrdým,,důlčíkem,, a ty kluzné plošky vzít lehce leštící pastou/žádná trága, ale je to samozřejmě špatně/výstupní kontrola byla jako kde :evil: ...(as byl pátek odpoledne) Tohle je normálně na reklamaci / pro klid kvůli záruce (jinak práce na 10minut). Co pamatuji z dřívějších časů,tak ten ,,záklep,, býval u Rugerů na bcg v pohodě ;) Nemá Ruger náhodou nějakého nového subdodavatele :?: :?: :?: :roll: V každém případě tohle as nebude BCG podle mil spec norem jako má například Bushmaster včetně nejlevnějšího XM 15 qrc 8-) On Ruger ani hlavně nedělá z ,,mil spec ,, oceli 4150 ale z 4140/ ne že by to vadilo...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#420 » pon 19. srp 2019, 20:35

Jen rekapitulace. Staking u Rugeru není problém, dokud ho nějaký kutil nezničí tím, že povolí šroubky.
Kdyby to problém byl, tak za ty tisíce AR, co dělají, by bylo na netu hlášení víc než dost, že je to problém. Bohužel vybrání nosiče závorníku znamená v budoucnu nákup nového zápalníku a jeho aretace, nic víc. Taky nechápu, proč to dělají, když ostatní ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Daleko a 13 hostů