Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#436 » čtv 19. zář 2019, 16:05

Podla poslednej prehliadky to vyzera, ze si odlievaju uz aj upper a lower a robia ich komplet. DD si uz predtym samo robilo aj hlavne (jedna z najnarocnejsich veci) a vsetko ostatne.

Aby bolo jasne ako vyzeraju neopracovane uppre a lowery:
https://www.80percentarms.com/products/ ... r-forging/

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#437 » čtv 19. zář 2019, 17:39

Svoji logiku by to mělo. Někde jsem zaslechl, že jednou z podmínek kontraktů pro dodávky zbraní pro U.S. ozbrojené složky je schopnost dodavatele tu zbraň vyrobit od základu. Co je ale na tom pravdy, netuším.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#438 » čtv 19. zář 2019, 18:10

Tazko povedat, skor to vyzera ze polotovary stale odoberaju. Cca 1 minuta.
https://youtu.be/2hBD851a5Rc

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#439 » čtv 19. zář 2019, 20:25

Zajimavy video vnem prave nevidim znacku cerra. U dd byvala u trigger guardu, ikdyz v tom videu by to bylo na druhy strane, ale moje dd to nema. Jinak dd si dela vlastni plasty i hlavne za studena kovany chromovany to v usa dela opravdu malokdo. Colt si urcite vsechno sam nekove.
https://charliescustomclones.com/colt-m ... d-stamped/ minimalne od 3.
Obrázek

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#440 » čtv 19. zář 2019, 21:14

Kdyz uz jsme u toho Coltu. Je to docela skoda.

https://www.breitbart.com/politics/2019 ... an-market/



Eliot
Příspěvky: 15

Příspěvek#441 » úte 24. zář 2019, 17:53

Ahoj, taky se přidám s dotazem, je obdobný mnoha dalším:
hledám ARko do 30tis, střílení spíš zábavného charakteru většinou 50m, nedělám si ambice na nějaké soutěže (možná časem). V podstatě hledám pěkně zpracovaný entry level, který se mi bude zároveň líbit, protože bych v opačném případě sypal peníze do plastů, předpažbí apod.

Vzhledem i recenzemi mi zbyly dva modely:

Ruger 556 MPR:
    - jako nevýhodu vnímám délku 18", přijde mi to už lehce nešikovné,
    + vzhled je pro mě téměř bez investic,
    - těžší hlaveň nepotřebuji,
    + nitridace hlavně super
    + údajně obstojný spoušťák
    + middle length gas system
    + twist 1/8
    - cena kolem 31tis, pokud se ji ještě podaří sehnat - údajně je další várka na zkušebně

Mossberg MMR (rád bych model security rifle, ale netuším, kde by se dal ještě sehnat)
    + vzhled super
    + lehčí hlaveň
    - carbine gas system (je i u verze security rifle, nebo je tam middle?)
    - hlaveň bez nitridace, ale nebojím se, že by mi to nestačilo (občasná střelba)
    + z US recenzí velmi dobrý soustřel
    + u verze sec rifle(65081) JP spoušťák
    - u dostupných verzí (65074) obyč spoušťák, ale spokojil bych se se sadou pružinek a přeleštěním
    + twist 1/8
    + u verze 65074 cena, za 24 tis mi to přijde super poměr cena/výkon

samozřejmě je na trhu spoustu dalších možností, ale chtěl jsem se vyhnout větším investicím a zároveň mít železo, co mi bude dělat radost jak funkčně, tak na pohled.

Prosím o názor, kterou z výše uvedených vybrat, osobně se přikláním k tomu MMR 65074 (snadno sehnatelné, super cena).

Jak velký hendikep je carbine length system? Pokud by mě to přece jen hodně obtěžovalo, mělo by se to dát obstojně kompenzovat stavitelným gasblockem a výměnou bufferu, případně pigtailem - což je na druhou stranu v součtu docela znatelná investice.

má z výše uvedených ještě nějaké zásadní výhody/nevýhody, které mi unikly?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#442 » úte 24. zář 2019, 18:26

Handikep to neni, pouzivalo se to X desitek let, dokad nekdo neprisel s midem, kterej nasledne stejne taky boostnuli, protoze to nefungovalo se vsema nabojema... uz se to tady resilo... jasny pokud mas super vyladeny delo je to lepsi... ale za tu cenu mi to nestoji... rozdil mezi MMR a Savagem Recon byl pro me 10k a to pocitam holy kvery. Nejsem zadnej lestic a ladic takze s kontejnerovkou by to bylo 15 rozdil. a to za X let nez oddelam hlaven pripadne BCG, nam to bud seberou nebo budu chtit neco jinyho... JP trigger je naprosto uzasna... ano nejlepsi je mit nitridovanou hlaven, to jediny mi mrzi... ale ja nevystrilim vic nez 1k rocne takze asi tak... zase X desitek let tu byl jenom chrom nebo nic, a vsem to strili a mozna strili i do ted... jinak strelecky uspechy po prvnim zavode, jsem byl skoro na stupinkach ;)... ale to bylo spis neschopnosti souperu nez moji kvalitou :D soustrel mam na 50m s kolimatorem bez priblizeni a nejakeho extra snazeni na vnitrni kolecko 10ky a to sem slepej, na pevny miridla sem na 50m v cernym... kdyz sem kupoval tak Ruger 556 MPR nebyla... mam 16 hlaven a delsi bych asi urcite nechtel... 65081 jsem kupoval o trochu draz nez mas moznost mit 65074...

jinak moje MMR carbine nejevy znamky preboostovani, nabojnice litaj tam kam maj, strilim pouze SB 55grs, a nikdy nic jinyho nebudu dokad budou za dobrou cenu, mozna to trochu vic kope ale nevim, nemam moznost primeho srovnani. Ale jestli chces bejt top na zavodech tak ti mid pomuze, melo by se to chovat lepe.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#443 » úte 24. zář 2019, 21:03

Jen doplním pár drobností...

MPR
+ rifle-length gas system, ne middle
+ doražeč
+ dust-cover

MMR
+ mech. mířidla



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#444 » úte 24. zář 2019, 22:46

Řešil jsem před 14 dny stejné dilema.
Vybral jsem MPR, mužů případně nafotit.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#445 » úte 24. zář 2019, 23:44

Mossberga neznám,ale Ruger MPR je i přes zpracování poplatnému spíše nejnižším třídám dobrá flinta a funguje dost dobře a spolehlivě. Pokud porovnám chování mého Sport II s carbine gas systémem a MPR s rifle gas systémem,tak je to opravdu obrovský rozdíl ve prospěch rugera. V podstatě abych se tomu přiblížil,musel jsem investovat do štelovacího GB a Miculka a i tak se to základnímu MPR stále nerovná.
Z tohoto výběru bych upřednostnil určitě MPR už jen kvůli tomu,že je v podstatě mil-spec a především laufu,který je zde nitridovaný,5R rifling a hrubší 18",taky spoušť je dost solidní dvoubodová tuším

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#446 » stř 25. zář 2019, 10:40

Mam samozrejme to lepsi MMR o tom levnym suntu bez niceho bych si neoprel ani kolo... asi tak...



Eliot
Příspěvky: 15

Příspěvek#447 » stř 25. zář 2019, 10:48

tak díky, to mě jednoznačně směřuje k tomu Rugeru. Jen abych si pak nenadával, je zde prosím někdo z Liberecka a okolí, kdo MPR má a byl by tak laskav a nechal mě ji prohlídnout? (není nutné na střelnici, spíš mě zajímá pocit při manipulaci, jestli to prostě není až moc dlouhé nebo těžké na předek)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#448 » stř 25. zář 2019, 14:07

Určitě pokud máš možnost,tak si to vyzkoušej,omrkni. Ale pokud můžu prezentovat můj pocit,tak jsem zjistil,že je to 18" až jak se o tom zmínil kolega/majitel,jinak jsem myslel,že je to 16" a oproti mojí 16" jsem to na první omak ani nepoznal. Opravdu to není pocitově až tak dlouhé,jak se z tabulkových údajů zdá,oproti 16 zanedbatelný rozdíl



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#449 » stř 25. zář 2019, 20:54

Znám Rugera v základní variantě, v nedávné slevě to byla super koupě, co jsem měl možnost vidět tak funguje dobře. Vylepšený MPR bude ještě lepší, má to jediné ale, na 50m bych vzal nějakého kraťase, potenciál 18 hlavně zde nevyžiješ. Škoda že sem nikdo nevozí Rugra 556 Pistol s 10,5 palcovou hlavní a lowerem z MPR (prodává se samostatně) by to byla super hračka za slušný peníz...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#450 » stř 25. zář 2019, 21:47

Přesně tak,ta jedna díra,kterou to přes pevná udělá na 50m může začít časem nudit a omrzet se. Na 100m už to s pevnýma mířidlama může být trošku zábavnější,s pořádným kukrem ale asi opět nuda v podobě stabilně slušného soustřelu. Já jsem zkoušel 2ks od známých taky jen na těch 50m a byla to ta jedna díra
Není to žádná extra high tech hitparáda,ale dobrá flinta za rozumný peníz to je rozhodně. Pokud bych věděl,že si s tím na víc jak 50m neškrtnu,tak bych se na to asi vykašlal a koupil něco v 9mm,což si myslím,že je na 50m tak akorát zábavná ráže.....pušková naprosto zbytečná a drahá

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jarda K a 7 hostů