Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#631 » čtv 31. pro 2020, 06:22

Zachovalu netunenu komisinu AR-15 na ktoru nasadis novu kvalitnu kvalitnu hlaven a dostanes sa pod cenu nejakeho lowendu za 30 ceskych.

V prvom rade chcem vidiet vobec komisnu AR. Tie sa moc nepredavaju, sportovi strelci len prehlavnuju (zvysok nikdy neni vyjazdeny) a ostatni radovi strelci maju tych 10 tisic ran na cely zivot, takze tiez by to predavali jedine v pripade financnych problemov.

A to malo co sa predava na inzeratoch je cenovo na urovni novej pusky.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#632 » čtv 31. pro 2020, 10:14

Jo máš pravdu, blbě jsem to napsal. Ne "komisní" ale "z druhé ruky" by tam mělo být. Takové se samozřejmě prodávají v sociální bublině mezi kamarády.

Omlouvám se za OT.



Uderník
Příspěvky: 2

Příspěvek#633 » pát 1. led 2021, 23:01

Děkuji všem za vyjádření. Pokusím se z toho ponaučit a vaše rady vzít v potaz. K dorazu závěru jsem již relevantní info zjistil. K fa. Mossberg jsem zjistil také relevantní info a bát se zbraní od této fa. není nutné. Poměr cena/výkon je velmi dobrá. Zbraň, kterou si chci pořídit není komisní zbraň, to jsem se špatně vyjádřil, ale od prvního majitele, který si ji pořídil spíše se zvědavosti a mnoho nastřílené nemá. Tedy podle jeho tvrzení. Uvidíme při prohlídce. Výhodou AF-15 je jejich schopnost měnit takřka vše, co na zbrani je. Takže se nebojím. Akorát je to o penězích. Jako skoro vše dnes. Mějte se a ať vám to v novém roce picá.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#634 » pát 22. led 2021, 13:52

Zdravím, ještě s dovolením navážu na můj nedávný dotaz. Chtěl jsem 14.5, případně 12.5, ale v dané cenové relaci není z čeho vybírat. Čekal jsem na Peruna, ale jako spousta lidí zde už to vzdávám a snažím se vybrat aspoň z toho mála, co je ještě momentálně na trhu. Z těch kraťasů je to asi jen ADC, ale trochu mi vadí ta velká hmotnost na předek. Údajně se přivezly nějaký Taurusy T4 ve 14.5, ale zatím nejsou moc zkušenosti, navíc vývrt 1:7. Takže se už dívám na 16ky. Většina low endů (Bushmaster, DPMS, Armalite) jsou jenom v carbine, což u 16 není úplně ideální. Takže jsem se dostal (znovu) na Savage MSR15. Komora Wylde, 5R rifling, middy, milspec, slušné recenze jak na YT tak tady. V republice je jich už jenom pár. Recon je za 36, ale asi ještě víc mě zaujal Patrol, který za 30 nabízí to stejný, akorát bez předbažbí, který si můžu časem pořešit sám a levnějc. Ještě jsem na chvilku uvažoval o Ruger MPR, ale přecejen je to už opravdu dlouhý koště v 18" a posledních pár příspěvku tady na fóru zrovna nepěly chválu ohledně zpracování. Takže napadá Vás někoho ještě nějaká jiná zajímavá volba kolem 30k? Ruger versus Savage názory? Případně koupit něco za 20ku z low endů? A potom pokud Savage, vychází Patrol za 30k nejlíp poměr cena-výkon? Nebo doporučujete rovnou Recona? Ještě jednou díky za názory



Míšánek
Příspěvky: 18

Příspěvek#635 » sob 23. led 2021, 11:32

Já jsem chtěl původně Recona a byl pro něj konečně i rozhodlý. Nicméně když jsem zjistil ze v podstatě za stejné prachy už můžu mít Par MK3, což by měla být podle všeho dobrá zbraň, tak asi nakonec jednou půjdu do tohohle a to hned ze dvou důvodů:
1) podpora domácího trhu a výrobce
2) - a to hlavně: pístový systém, což si myslím že už jen při případném použití tlumiče je docela velká výhoda.

Má někdo nějaký názor či kritiku k tomuhle mému úhlu pohledu na věc? Klidně bych byl rád za nějaký jiný názor



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#636 » sob 23. led 2021, 12:07

Ze je to piest a PAR…

Pouzite s tlmicom na DI sa da poriesit regulovatelnym gas blockom a ak uz teda piest, tak Antreg alebo VAR.

Inak poliaci (Suveren Small Arms) robia tiez DI AR-15, ma to znamy a aj ked to urovne Antregu nedosahuje, za tu cenu to rozhodne nie je zle. Americke zdroje su momentalne defakto zastavene takze tu sa nic dlho, dlho aj tak nedovezie…

http://dzikarz.pl/pl/p/Karabin-PAC15-GEN-II-14%2C5/8231

https://svrn.pl



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#637 » sob 23. led 2021, 12:09

@ Misanek: Kolik mas rozpocet? Ja bych do PAR nesel...kdyz pist, tak uz radeji jetou V-ARku, ktere se v inzerci objevuji...jetyho Antrega jsem zatim nevidel



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#638 » sob 23. led 2021, 12:24

@Misanek: díky za odpověď, původně jsem PAR přehlížel jak kvůli ceně, tak kvůli problémům co měly ze začátku. Ale tak jako tak chci prostě klasickou plynovou AR15 a v té ceně max. do 35k je to to teď asi mezi Savage Patrol a Savage Recon.

@Machead: Zdravím, jako jeden ze zdejších největších AR15 guru - můžu se zeptat na Tvůj názor? Za tu cenu a současný bídný výběr věřím, že Savage MSR je slušná volba. Otázka jestli jít rovnou do Recona (36k) nebo těch 6k ušetřít a vzít Patrola, protože spoušť stejně časem vyměním, rád bych zkusil i štelovatenlý gasblock - a potom jediný rozdíl je ten free float MLOK, který věřím, že pořídím i levnějc než za 6? Navíc můžu napřed investovat do optiky, zásobníků a střeliva - a ten upgrade pořešit časem. Co bys v mém případě volil Ty?

Samozřejmě budu vděčný za tuto odpověď i všem ostatním :) Díky

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#639 » sob 23. led 2021, 13:30

Míšánek píše:Já jsem chtěl původně Recona a byl pro něj konečně i rozhodlý. Nicméně když jsem zjistil ze v podstatě za stejné prachy už můžu mít Par MK3, což by měla být podle všeho dobrá zbraň, tak asi nakonec jednou půjdu do tohohle a to hned ze dvou důvodů:
1) podpora domácího trhu a výrobce
2) - a to hlavně: pístový systém, což si myslím že už jen při případném použití tlumiče je docela velká výhoda.

Má někdo nějaký názor či kritiku k tomuhle mému úhlu pohledu na věc? Klidně bych byl rád za nějaký jiný názor

1) PAR bych nevzal, znám hodně střelců co ní mělo poměrně dost problémů a to nemluvím o Spartanovi, pokud chceč podporovat domácí výrobce tak VAR nebo Antreg, Já jsem ten co vyměnil VAR za Recona a zpět bych to nebral..A PAR je o level pod VAR..
2) co vsichni máte s těma pístama furt? 8-) A tlumič Ti někdo nutí? U 223 krom nižšího hluku do okolí osobně význam nevidím, jen kratší životnost hlavně. Jinak teda asi jsem jeden z mála, ale osobně považuju pro spousty věcí tlumič nejen zbytečný, ale dokonce obtěžující vahou navíc a délkou ( IPSC v pistoli s tlumičem tvl... :roll: ). Samozřejmě uznávám jeho přínosy v konkrétních aplikacích. Přijde mi kolem toho hype jak u laseru...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#640 » sob 23. led 2021, 14:04

Uz som to tu pisal – posadnutost piestom fakt nechapem. NIKTO z nas nejde skakat HALO rovno do mora, plavit sa 50 m pod vodou v mori, potom vyjst na piesocnu plaz a prejst dzunglou na to, aby mohol hovorit „ale piest je spolahlivy“. Cely koncept AR ma viac ako 60 rokov, asi keby to nebolo spolahlive, tak ten piest pouzivaju vsetci. Piest je tazky, neohrabany a jeho ucel fakt nechapem. M4/M16 sa pouziva v obrovskom nasadeni po celom svete v desiatkach armad a jedini, kto ma piest su specialne sily s HK 416

Ale kazdemu co jeho jest, ze…

@Wert: So Savage chybu neurobis, oboje je to ta sama puska akurat Recone je vyladenejsi. Musis si zratat sam, ci to chces postupne niekam ladit alebo kupit rovno z voleja hotovu flintu a len vymenit spust.

Na druhu stranu neviem, ake je to MLok predpazbie na Savage. Ak je kvalitne, lacno ho nekupis a pod 6 ceskych urcite nie. Mozes ist do ciny za 40 Eur (vector optics), jedno mam, nie je to sice zle ani povrchovka nie je zla, ale na uplne najlacnejsi Midwest, ktory mam na druhej flinte to skratka nema.

Nerobme si iluzie, vzasade vacsina tych predpazbi, az na DD sa robi v cine a amici si na to drbnu akurat lepsiu povrchovku a logo. A samozrejme, brutalnu marzu. Za kus hlinika 500 eur tvl :roll:



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#641 » sob 23. led 2021, 14:06

Také sice nechápu, proč je v CZ podmínkách u vesměs sportovních střelců, poptáván píst, ale za to chápu jednu věc a to, že když to někdo chce a má možnost si to koupit, tak ať si to prostě koupí. Nepohoršoval bych se nad tím. Je to prostě každého věc, co chce.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#642 » sob 23. led 2021, 15:21

Machead píše:...jedini, kto ma piest su specialne sily s HK 416...

Myslím, že o tom by se dalo s úspěchem pochybovat. Je každého věc, pro co se rozhodne a myslím, že se tu rozčiluješ naprosto zbytečně. Pokud jsi v Top 10 IPSC nebo podobného sportu a o tvém umístění rozhodují gramy, pak je asi DI s karbonovýma součástkama, heatshieldem a pořádným kompenzátorem ideální volba. Pokud nejsi ten případ, je to buřt.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#643 » sob 23. led 2021, 15:33

Ale mne je to jedno kto si co kupi, ja sa len nad tym podivujem preco chciet tazsiu zbran. nie, nebavime sa o gramoch, ale o stovkach gramov, neraz o pol kile. To uz je setsakra poznat.

A tiez o tom, preco mat proprietarny system jedneho vyrobcu, ku ktoremu si uz na cely cas uviazany.

Ak chce niekto PAR, nech si ju kupi. Ak uz ale piest, tak Antreg alebo VAR. S prepacenim, spolocnost PAR si robi z ludi prdel a za tazke peniaze predava srot. Za peniaze, ktore atakuju ceny dovozu triedy BCM.

Pan Vosatka neodisiel z PAR asi len tak pre nic za nic, ak si dobre vzpominam. Zrejme mal iny nazor na to, ako sa maju veci robit. Ze si za ne aj viac zapyta o tom nieco svedci.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#644 » sob 23. led 2021, 15:39

Připadá mi, že na Antreg je teď čekačka skoro jako na mýtický vaporware Perun, jinak je (co jsem pochopil) nejblíž milspecu ve smyslu zaměnitelnosti dílů... Ale zase cenovka kolem 60 není pro každého.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#645 » sob 23. led 2021, 17:34

Antreg je opravdu krásně vyrobený a funguje ale cena je vyšší. Jeste bych zvaž DI od Vosatky, píst bych popravdě raději volil od Antregu. DI od Vosatky bude přeci jen o něco lehčí než píst a můžu se rovnou domluvit na délce hlavně, stavitelnem gasbloku atd. Přitom kvalita výroby je super.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Címoš a 7 hostů