Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


matkoo
Příspěvky: 182

Příspěvek#676 » pát 16. črc 2021, 19:28

Ar15 moze mat sklopnu pazbu cez redukciu



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#677 » sob 17. črc 2021, 06:38

Moze, ale je to drahe a pusku z principu nie je mozne so sklopenou pazbou pouzit.
Takze dobre len pre maximalne minimalizovane rozmery na transport.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#678 » sob 17. črc 2021, 06:46

Kdyz jsem vybiral ARko, koukal jsem i po MCX Virtus, u ktere lze diky jine konstrukci, prave pazbu sklopit a puska funguje normalne. Nicmene nebyly v CZ skladem a tak mam klasickou AR15 s DI.

Ted je par MCX k dostani i v CZ



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#679 » sob 17. črc 2021, 18:05

Len ta cena tomu dava totalne na prdel a tiez to neni tak kludny „mazlik“ ako vytunena AR-15.

Tym nic proti, len si treba uvedomit, ze s takou puskou sa aj naklady pohybuju inde. Rozhodne to neopravite s beznymi dielmi, ak sa daco dodrbe.
Ide o to, ci chcem byt na strelnici cool a unikatny alebo proste vediet strielat. Ale kto na to ma, tak nech kludne ide do toho :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#680 » sob 17. črc 2021, 19:40

Myšlenka :
nevím jestli se bavíte o levných puskach za 20k, jestli jo, podle mě výrobce levné pušky to nenaprojektoval na skakavou mrchu. Naprojektoval to univerzálně aby to střílelo spolehlivě s většinou střeliva.

Odůvodnění : o levných puskach se nepíše, mám a je to skavava mrcha.

Závěr : neznalý podle vašich příspěvků by nabyl mylně dojmu, že puška pod 60k je za trest. Se hoďte do klidu trochu. V přesností 90 procent dělají ruce.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#681 » ned 18. črc 2021, 20:59

Ohledně těch komentů levných pušek plně souhlasím, na to abych se naučil střílet a měl ze zbraně velkou radost nepotřebuju hned JP, ale zase bych nevytvářel dojem, že střelba z pušky na normální puškovou vzdálenost, tzn dle mě cca 300m je jen o rukách, tady už bude znát setsakra rozdíl jestli to je ruger za 20 nebo JP za 100, stejně tak bude nebe a dudy levná optika od UTG a top model od třeba Vortexu, Kahlese. Stejně tak u dynamické střelby můžu dosáhnout solidních výsledků i s tím Rugerem, ale po dost zásadním tuningu (gasblock, brzda, pružina, buffer). Ten Ruger zmiňuju proto, že z levných mám zkušenost jen s ním, ale předpokládám že v této cenové nebude zásadní rozdíl.

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#682 » ned 10. říj 2021, 21:06

2D8449F3-91FE-4C20-B8D4-A856D1870759.png
6769FB06-2661-48C3-83D2-704E2F9495AB.png
2059FDBB-4E8B-48F7-8CBB-95036BEC4188.png

Moje první AR-15.... Savage MSR15 Recon 2.0
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#683 » pon 11. říj 2021, 11:05

Slusna flinta za sympaticky peniaz. Skoda ze sa v SR nepredava ako kopa inych modelov co su v CR…



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#684 » stř 13. říj 2021, 20:53

Máte někdo zkušenost se sportovním speciálem V-AR direct impingement? Zajímá mě porovnání např.s JP rifles-přesnost ,spolehlivost,atd…a ano jsem si vědom nekompaktibility některých dílů ale také nedostupnosti JP a dlouhé čekání na cokoliv …



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#685 » pát 15. říj 2021, 06:13

Spolehlivost a slicovani bude na podobne urovni, systemy jako silent capture spring a laditelny gasblok maji oba vyrobky. JP ma ale lepsi a presnejsi hlavne oproti VARce.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#686 » sob 16. říj 2021, 00:11

Jo hlavně jsou hodně dobré, ale pokud vezmu nerez hlaveň pro VAR provedu break in tak přesnost bude hodně dobrá. VAR co jsem měl dávala s prebijenka i submoa na 100m.



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#687 » úte 9. lis 2021, 20:36

Pánové, mám dotaz.. sice jsem tu a jinde prolezl spoustu témat, ale optám se..

nemám Žádnou zkušenost se samonabíječkami (kromě loveckých).. rád bych si dovybavil trezor nějakým "automatem".. původně jsem chtěl kosu, ale opustil jsem to na .223 a zeptám se - je to vážně tak hrozné na čištění, spolehlivost, tuning uper-lower-reciever-závěr atd? jako totální amatér co nemá nikoho po ruce?
body:
1) na pořádnou střelbu mám .308 kliku, brokovnice, pistole...
2) chci něco "funkčního", na druhou stranu nechystám se do pouště a nejsem prase, čistit a rozebírat mi nedělá problém
3) vyšla mi z toho nějaká "m16" v .223..
4) střílet chci rekreačně, pro srandu, možná nějaký "závod okresního přeboru", 50-150 metrů (dál mám pušku)

neorientuji se v plynech/pístech, var/par..
nechci za to utratit majlant ani si hrát na wicka..

má pro mě nějaká "obyč" . M16 smysl..? aniž bych to pak musel dotuningovat po aliexpresu, amerických forech atd?

zatím mám 2 favority - low cost Ruger 556 nebo "Colt Carbine".. takže 32-44 000

když třeba koupím toho Colta, bude mi to fungovat tak jak to je pro amatérského hobíka? nebudu muset měnit spouště, měnit závěry, nadpažbí podpažbí?

nebo tip na něco jiného? uvažoval jsem i o r10 (když už stejné náboje .308) ale přijde mi to jako overkill:-)
nebo pak nějaké úkroky stranou typu použitá m14 na armed.cz? (ale to počítám že nebude mít takovou přesnost)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#688 » úte 9. lis 2021, 22:34

Pokud jsi chtěl kosu, tak i se základní AR-15 budeš úplně jinde. Já jsem plně spokojen s Perunem. Takže záleží na tvých požadavcích.
Horší než kosa na čištění není.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#689 » úte 9. lis 2021, 23:14

Bud kupis takto nieco, K tomu pazbu, pevne mieridla, predpazbie a si niekde na tisicke eur. Pripadne este spustak.
https://www.zbranepresov.sk/Anderson-AM ... predpazbia

Alebo taketo nieco komplet a nemas starosti uz v podstate s nicim.
https://www.zbranepresov.sk/Anderson-Ma ... 5_56mm-set

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#690 » stř 10. lis 2021, 08:28

Pepe :
1. kup lowcost novou ruger nebo něco jiného nového nebo low cost ojetého za výrazně nižší cenu (pokud vůbec na bazaru jsou)
2. Kiling souhlas
3. Bude to fungovat i necistene
4. Colt tuším že jsou ojeté. Radši novou za stejný prachy
5. Obyčejná m16 ano má smysl. Tunit vůbec není nutno. Kdo chce může.
6. Lowcost bude vždy plyn. Není problém za ty prachy, dobrý. Neřeš. Kup lowcost. Wick se trefil čímkoliv i cizím.
7. Čištění normální o tři hmaty víc než sa58, spolehlivost normální bez závad, tuning není nutný. Kdyby to byla sračka a nepovedená konstrukce, tak to nekopiruji 50 let.

Mám lowcost DPMS ORACLE, střílí to dopředu, limit jsou ruce a střelivo, osadil jsem kolimator a vyměnil A1 ručku za jinou bez vybraní pro prsty. Má vakl, spoušť je tvrdší, pažba má vakl. Vlastnost ne vada. Rail jeden. Stačí to. S vytunenou bez vaklů a s 4 raily nenastrilim lépe.

Energii bych zaměřil na hledání, jestli náhodou blízko tvého budgetu se nedá koupit už varianta plyn s délkou Gas bloku střední. Lowcost budou krátký (carbine). Střední bude klidnější střelba. Já mám asi krátký a střílí to jako puška, nestezuju si.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů