Výběr pušky v ráži .223 Rem

Samonabíjecí pušky


aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#526 » čtv 9. dub 2020, 14:32

Směrnice možná ne. v CRZ nebyly ty zbraně nikdy jako full auto, ZS je tam zanese jako samonabíječky a mohly by tedy být čisté B, ne?



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#527 » čtv 9. dub 2020, 14:45

To je zajímavá úvaha. Takže lze doporučit nákup předělávek z co největších full auto exotů ???



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#528 » čtv 9. dub 2020, 14:54

Vsetky tieto hracky v .223 mimo AR-15 (a snad AK) su sice pekne ako zberatelske kusky ci rarity v nasich koncinach, ale stoji a pada to na servisoch a dieloch ci trebars blbych montazach na optiku. ARko vymenite cokolvek, aj sami, je to lego. A je jedno ci to je Perun alebo JP.

Ale ak daco prdne ci nieco chcete potunit na takychto puskach, bud mate smolu alebo pracne a draho zhanate diely.

Nic proti, taky Tavor sa mi paci ale som realista. Oblubeny primer s koncernovymi autami vs. americka specialitka je viac ako na mieste.



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#529 » čtv 9. dub 2020, 15:33

Ten příměr nesedí. ND na americká auta jsou velmi levné a se sháněním není problém. Můj automechanik má Jeepa a když mi servisoval koncernové auto, tak porovnával ceny dílů. To jsem koukal! Sorry za OT.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#530 » čtv 9. dub 2020, 16:07

Tak ono je rozdíl shánět nějaký spotřebák jako desky/rozvody a třeba ojnici na 4 válec či něco do vstřikovacího čerpadla a nejlépe v palcových rozměrech :lol:

Sháněli jste někdo nějaké mimo spotřební díly na italský motocykl?? :lol: :lol: :lol:

Machead to myslel jasně si myslím,už na tom AK hodně lidí dokáže shořet

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#531 » čtv 9. dub 2020, 17:43

Pbereta píše: Pušky od ZS budou dle popisu předělávky z vojenské full auto verze, takže mimo jiné se jich bude týkat ta nepovedená EU směrnice.

Nebude! Ty jsi ten popis asi nečetl celý. U produktu mají uvedeno "Samonabíjecí puška ráže .223Rem. vyrobená firmou Zelený sport s.r.o." http://www.zelenysport.cz/pusky/aug-a1- ... jeci-puska . Tedy od počátku samonabíjecí (aspoň dle papírů, což 100% stačí)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#532 » čtv 9. dub 2020, 18:58

Zajímavá nabídka, ale u téhle varianty není možnost použít jinou optiku než co už tam je nebo dokonce kolimátor, nebo jo? NATO pažba se koukám dá koupit ZIB Militaria, a pak už by to šlo...



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#533 » pát 10. dub 2020, 15:35

Není možnost vyměnit puškohled, aspoň ne u staré verze, kterou ZS nabízí... To je možné až u pozdějších verzí.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#534 » pát 10. dub 2020, 18:02

4 audis
Já jsem si ten popis dočetl až do konce a proto jsem napsal, co jsem napsal. Všimni si, že u některých predělávek ZS tu poznámku, že bude vyhovovat směrnici jako "B" neuvádí. Asi si nejsou až tak jistí, že to projde. STGW 77 je jednoznačně fullauto vojenská zbraň, takže bude hodně záležet na finálním výkladu směrnice a zkušebny. My tady můžem pouze spekulovat a doufat, že to projde a nic s tím nenaděláme .



Neptun
Příspěvky: 64

Příspěvek#535 » stř 5. srp 2020, 22:31

Ahoj, mohu-li si dovolit oživit toto téma, měl bych dotaz na zkušenější kolegy. Uvažuji o zakoupení své první dlouhé zbraně.
Vlastně se přiznám, že jsem ani nevěděl, že ji chci dokud jsem si na předváděčce H&K nevykoušel 8-) . Řekl bych nadneseně láska na první pohled.
Byla to samonabíjecí puška Heckler & Koch MR223 A3 RAL8000, ráže .223 Rem. A chtěl bych poprosit o názory a zkušenosti. Vlákno o téhle pušce jsem tu nenašel. Účel na který bych to chtěl je občas, řekněme jednou za měsíc zajít na střelnici, bohužel většinou na menší vzdálenost, ale sem tam si zajet někam dál na venkovní a střílet na větší dálku. Myslím si o sobě, že nad ránou spíš přemýšlím než, že bych kropil. Odhaduju, že nepadne víc než 1.000 ran ročně (bohužel spíš míň). Možná bych si rád zkusil i nějaký závod, ale když tak pouze na nějaké nejnižší úrovni, protože vím, že pokud se má něco dělat pořádně, tak to chce čas a ten na to mít nebudu, takže spíš pro zábavu a kvůli setkání s lidmi se stejným zájmem, než kvůli výsledkům. No a taky prostě proto, aby byla doma. Asi tuším, že na výše uvedené by mi stačila i levnější zbraň, ale na druhou stranu mám rád kvalitní věci, které něco vydrží a navíc nejsem tuner, co by se v něčem pořád šťoural, hledal na internetu co ještě doobjedná, vymění a pod. Spíš preferuji koupit něco co mi vyhovuje a v tom stavu to udržovat dlouhá léta. A proto bych rád věděl, pokud se rozhodnu do zbraně dát cca 65.000,- Kč jestli je výše uvedený model dobrá volba, co je na ní dobře, co špatně, případně jakou jinou (pravděpodobně typu AR) vybrat v podobné cenové relaci a proč. Pokud by někdo z Brna a okolí byl ochoten se sejít někde na střelnici, pokecat, poradit, tak budu rád.
Děkuji za názory i podněty
Uf, to je to dlouhý...................... :shock:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#536 » čtv 6. srp 2020, 04:35

Recenzi kazde pusky, doplnku atd atd urcite najdes na youtube. Hlavne v americe je to temer narodni sport. Staci vyhledat model



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#537 » čtv 6. srp 2020, 05:05

HK nie. Ta firma sa specializuje na vojenske dodavky a civilny trh im je u zadele. Naviac HK 223 je orezana verzia vojenskej 416, kde ani zavity nie su standardne. Je to tazky piest, na sutazenie duplom zabudni.

Ak, tak si vyber normalne ARko za zlomok penazi (Ruger 556 je podareny) alebo podpor lokalneho producenta, ak chces piest. Antreg alebo VAR su za mensie peniaze nezrovnatelne lepsie pusky.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#538 » čtv 6. srp 2020, 07:10

Jukni se na Antrega. Český výrobce, máš to za humny. Sice pístovka, ale....velké ALE :-)
Asi nebude problém si domluvit nějakou testovací střelbu (přímo s Antregem a nebo s distributorem Habresto).



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#539 » čtv 6. srp 2020, 07:48

Slovní spojení "sice pístovka" je myšleno jak? HK je přece taky jen "sice pístovka". :)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#540 » čtv 6. srp 2020, 07:49

Machead má pravdu - je to out of specs a navíc se na ni vztahuje nějaký EU nesmysl, takže se brzy přestane dovážet (a pak s tím budou tuplem problémy)... pokud trváš na pístu (větší váha, snazší čištění), jdi do Antregu, určitě zjistíš, že je taky parádní a servis budeš mít za barákem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů