V-AR v 9mm Luger, zkušenosti & recenze

Samonabíjecí pušky


risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#301 » sob 3. pro 2022, 13:48

Letec 12: Video recenze super. Pochopil jsem konečně, co to je ten "brzděný" závěr. Jen jsem si všiml, a v komentářích na to taky někdo upozorňoval, jestli to díky té konstrukci netahá doprava. Ve videu ze střelby to tak vypadá.

Někdo, kdo to má, můžete se k tomu nějak vyjádřit?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#302 » ned 4. pro 2022, 11:40

Jaký to má závit? Přísahal bych, že jsem to už někde četl, ale už to nemůžu nikde najít.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#303 » ned 4. pro 2022, 14:31

A ještě mě zajímá

- kolik váží 7"?
- ještě někomu jinému kromě izer18 dělaly problémy PMAG zásobníky?

Díky.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#304 » ned 4. pro 2022, 17:32

Netahá doprava ;) Zbraň je naprosto klidná naopak.
U těch zásobníků už vím, co to je. Ty neorigo PMAG mají o cca 0,5mm výše výřezy pro uchycení ve zbrani.
Je třeba je trošku upilovat, pak už pohoda. Ale nasere to, když nevíte, proč vypadávají :)



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#305 » ned 4. pro 2022, 20:09

Jo, to taháni doprava jsem zmiňoval na youtube já. Vzhledem k systému uzamčení je to asi blbost a je to prostě úchopem střelce, na jiných videích a s jinou zbraní se mu to chová podobně. Chtělo by to každopádně mít možnost někde porovnat toto a klasiku s dynamickým závěrem. Váha nosiče by mě také zajímala, protože to moc odlehčeně nevypadá - to je princip brzdění, pak můžu odlehčit závorník a nekope to tolik...



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#306 » ned 4. pro 2022, 21:21

Mám doma obě verze. Co chcete vše zvážit? Obě to jsou 10,5" hlavně.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#307 » ned 4. pro 2022, 21:30

Já celou karabinu, bez optiky jestli to je možný, díky.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#308 » ned 4. pro 2022, 22:05

jjjhe píše:Jo, to taháni doprava jsem zmiňoval na youtube já. Vzhledem k systému uzamčení je to asi blbost a je to prostě úchopem střelce, na jiných videích a s jinou zbraní se mu to chová podobně.

Vzhledem k tomu, že to uzamčení je jen na jedné straně, tak mi z toho chování úplně zřejmé není. Jednak tam působí síla ze zamykací kulisy na pravou stranu upperu. Zároveň se kolem té kulisy, chce ten nosič otáčet ve směru působení nábojnice, ale nemůže, a tak místo toho působí na upper (podle toho jak je v něm veden) taky na pravou stranu. Dohromady se mi zdá, že by z toho nějaký impuls pro posun doprava mohl být. Ale nejjednodušší asi bude to někde zkusit.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#309 » pon 5. pro 2022, 08:48

Vzhledem k tomu, že síla působí na rameni v řádu milimetrů, ale puška má na zachycení momentu stovky milimetrů, tak klopný moment bude 0,01Nm. Mnohem větší síla bude klopit zbraň nahoru případně otáčet proti stoupání vývrtu. Jsem si celem jist, že ani při lehkém úchopení jednou rukou, nebude klopený moment na stranu cítit.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#310 » pon 5. pro 2022, 19:40

Pušky zvážím o víkendu, teď je doma moc pucování před Vánoci, tak se nedostanu k trezoru :)
Ale vzal V-ARku do Kill House v Habresto, abych zkusil něco nového. Mám verzi 10,5", za mě ještě ok na takovou manipulaci vs rychlost v rámci budovy.
Jinak první dojem, škoda že sem nejdou dát videa, byl krapet do trenek :oops: :lol: Obrázek
Bylo to moje první inhouse střílení a dostal jsem docela strach, když jsem viděl, že to mohu poslat klidně do 10 či 5m vzdáleného terče, který drží na nějakém pružném plexisklu, či co to je.
Fakt jsem byl rád, že jsem se oblíkl jak vánoční stromeček bo bych fakt nechtěl dostal do nohy kouskem z 124gr FMJ střely.

A pak hlavně překonat strach, abych něco nerozstřílel moji chybou. Na venkovní střelnici, když se něco stane, vezme to zem či val. Tady podlaha či strop, a to není cíl. Chvilku jsem chodil dokola, zkoumal terén, rozvěšoval terče a uklidnil se.

Po prvním výstřelu to vše ze mě spadlo a připadal jsem si opět jak malý kluk, kdy jsem běhal s dřevěnou winchestrovkou po zahradě a střílel zloděj koní :D Prostě LUXUS zážitek. Prostě jak máte terče po stranách, vpředu gongy, k tomu si dáte stěnu... fakt paráda. Vysypal jsem 500 kousků a byl jsem za 35 min hotov.
Obrázek
Byl jsem tam sám, nedovedu si představit, že bych tam někdo ještě jiný střílel. Tohle musí být fakt o důvěře. Škoda, že to je daleko z Prahy, ale zase bych tam rád jel, tak kdyby se někdo přidal, hned vyjde cesta lépe a člověk si úplně jinak zastřílí, než když musí sedět za stolem.

V-ARka je úžasně klidná a člověk může v rychlosti poslat 2-3 rány, aniž by to letělo do háje. Snažil jsem se vždy být min 10m od terčů, aby musel mířit a ne to jen poslat do velké postavy ze 3m. Doporučuji oboustranné ovládání závěru, hrozně to zrychluje přebití, kdy si levým ukazovákem vyhodíte zásobník a pak jen shodíte závěr dolu, vše jednou rukou.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#311 » úte 6. pro 2022, 09:12

izer18: tak prosím zvaž nejen celou pušku, ale i sestavu nosiče závorníku + závorník. A porovnáváš tedy s VAR 9mm dynamický závěr? Díky.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#312 » úte 6. pro 2022, 14:31

Ano, V-AR s brzděným závěrem vs klasická s dynamickým závěrem ;)



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#313 » úte 6. pro 2022, 20:30

No a je to výrazný rozdíl v chování? Dokážeš porovnat s MP5, nebo CMMG, případně Striborgem, které jsou všechny taky brzděné? Je to na IPSC? Dle rozborky jsem viděl, že závaží se dá z nosiče po vyjmutí pinu také vyjmout, možná by to pak šlo ladit, vyndat závaží a instalovat slabší pružinu do buffertube + hydraulický buffer pro ještě klidnější chod.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#314 » stř 7. pro 2022, 11:08

Bohužel MP5 nebo CMMG nemohu hodnotit, v okolí to nikdo nemá a ani jsem s nima v životě nestřílel. Ale Striborg mohu říci, že mě překvapil svým chováním a střílení z něj bylo velmi pohodlné, rozhodně klidnější než Varka s dynamickým závěrem. Porovnaní s brzděním závěrem Varky opět těžko říci. Ze Striborga jsem střílel na jaře. Takhle z hlavy si nejsem vědom něčeho výrazně jiného, kvůli čemu by jedna či druhá zbraň měla v chování navrch.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#315 » pon 19. pro 2022, 19:17

izerS18, tak co jsi prosím navážil?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kodiak66 a 14 hostů