V-AR v 9mm Luger, zkušenosti & recenze

Samonabíjecí pušky


antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#241 » čtv 28. črc 2022, 18:38

Ufff…tak se obavam, ze tady nikdo vedet nebude. Zavolal bych primo Vosatkovi



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#242 » čtv 28. črc 2022, 18:43

Nechtělo se mi ho obtěžovat, když to nebudu hned kupovat...mám SP5...ale něco jako je to BT bych se neudržel, časem.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#243 » čtv 28. črc 2022, 18:56

Takhle specifickou vec bude tezko vedet nekdo jiny nez on sam. A nebo jeste treba zavolej nejakymu prodejci, co jeho zbrane prodava, treba NCH, ale ti se stejne budou muset zeptat nejdriv jeho bych si vsadil. A jinak, pokud si mam zaspekulovat ja, tak ta sance je v dohledne dobe dost mala, kdyz si vezmu, jaka je cekacka na tenhle “zakladni” model…



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#244 » ned 31. črc 2022, 13:20

Béďa píše:Netuší někdo, zda bude taky nějaká tacticool verze jako je BT SPC9 PRO SD? Tj. se zkrácenou buffer tube, teleskopickou pažbou a ideálně integrovaným tlumičem? Minimálně tu pažbu VAR chvíli nabízela u 223, kdysi...

Moje první otázka není strikně o V-AR, tak snad mě modi rovnou neodstřelí: Jaký je smysl teleskopické PDW pažby, když jsem z pohledu skladnosti stále limitován délkou buffer tube?
Druhá otázka už je pro majitele V-AR: Má Vosátka vlastní parametry buffer tube, takže existující sety PDW pažby nejdou namontovat?
Dík



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#245 » pon 1. srp 2022, 14:25

Ale je to zkrácena trubka, viz to BT které je super kompaktní.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#246 » pon 1. srp 2022, 16:57

První info z "ošmakávání" - vzal jsem k tomu od Magpul PMAG 27rd zásobníky a do mé Varky prostě nechtěli jít. Nešlo je domáčknout, aby je chytl záchyt zásobníku. Případně když se povedlo, šlo je jednoduše vytáhnout ven.
Všiml jsem si, že na rozdíl od origo GLOCK mají hranku nad prostorem, kde se zásobník zachycuje ve zbrani. Stačilo to jemně, fakt jemně zbrousit a jedou na 100%. Hodím i fotky, ať víte, o čem přesně mluvím.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#247 » pon 1. srp 2022, 18:59

To jsem teda zvědavej jakej výstupek myslíš. Každopádně by se mělo dostat k Vosatkovi aby to opravil.

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 49

Příspěvek#248 » pon 1. srp 2022, 20:08

Jako, že by p. Vosátka měl upravovat Magpul zásobníky?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#249 » pon 1. srp 2022, 21:01

S originalnimi GLOCK zasobniky zbran funguje bez problemu, presne jak je deklarovano, takze neni z meho pohledu ze strany vyrobce zbrane co resit



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#250 » pon 1. srp 2022, 21:07

Něco jako kdyby .223 V-ARka fungovala dobře s fasovanými STANAG plecháči, ale měla problémy s PMAGy a Lancery, byť jsou to všechno zásobníky daného standardu. Holt specifický český trh... ;)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#251 » pon 1. srp 2022, 21:14

Můj pohled je pohled potenciálního zákazníka, za výrobce mluvit nemůžu. Pro mě je to varovný světýlko, takže počkat.
Jinak teda pokud by ve V- AR 223 nefungovaly PMAGy, tak si ji nikdo nekoupí, nechme těch nesmyslů.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#252 » pon 1. srp 2022, 21:47

Tahle paralela je mimo misu. Nelze srovnavat desitky let fungujici platformu AR-15 a jeji univerzalnost a vzajemne fungovani se zasobniky vetsiny vyrobcu s necim tak jinym a relativne novym jako jsou devitkove karabiny, ktere si kazdy vyrobce dela svym zpusobem jak chce a spousta z nich ma i sve vlastni unikatni zasobniky (MP5, MPX, EVO).
Pokud je tahle Vosatkovo devitka zkousena na original GLOCK zasobniky a je to jasne deklarovano, je to tak z meho pohledu v poradku. Neni problem vyrobce, ze nikdo jiny neumi vyrobit stejne spolehlivy zasobnik…Ostatne pokud si dobre pamatuju, tak ta jeho prvni devitkova karabina taky nebrala spolehlive vsechny typy zasobniku.
Jestli to nekoho odradi od koupe zbrane, je to samozrejme jeho vec. Me to odradilo od prvni devitkove karabiny, protoze ty zasobniky byly krom te zbrane temer k nicemu. Tedka to je pravy opak, protoze orIginalni GLOCK zasobniky jsou vzhledem k popularite tehle zbrani v podstate vsude

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#253 » pon 1. srp 2022, 22:48

Myslel jsem to tak, dát Vosátkovi zpětnou vazbu. Jestli o něco takového nestojí, ok, já ho neznám a už budu mlčet.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#254 » úte 2. srp 2022, 06:15

Ohledně zásobníků si myslím, že je škoda, když zbraň nefunguje se všemi dostupnými, zvláště na našem trhu... hlavně když třeba konkrétně ty magpuly v glocku fungují v pohodě (vlastní zkušenost). Mě u mé VARky v 9mm zase nedrží klasické plechové od Brownells. Pro Mag- plast v pohodě, upravený UZI (dodával se ke zbrani) také OK, ale ten plecháč z Brow. tam prostě jde ztuha a nezachytí ho záchyt zásobníku...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#255 » úte 2. srp 2022, 11:08

a není to náhodou problém na straně těch sračkových neoriginálních zásobníků, že nefungují jako origo Glock ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů