V-AR v 9mm Luger, zkušenosti & recenze

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#361 » čtv 8. úno 2024, 10:10

To s tím musel někdo celkem dost nějak praštit, ne? :shock: Glock zásobníků mám přes dvacet, (17 r/ 19r i pár těch dlouhých 30/33) ale toto nemám na žádném.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#362 » čtv 8. úno 2024, 12:23

Jestli myslíš dost praštit to že vypustíš zásobník při závodě ze zbraně a on spadne na stůl a pak na zem tak potom jo, ale za mě je to přece normální. Na zásobníku není nikde vidět že by dostal ránu. Jedná se o poslední generaci zásobníku.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#363 » čtv 8. úno 2024, 16:07

Já taky při trénincích a kursech normálně vypouštím zásobníky na zem, leckdy i na beton, ale jak říkám, tohle se mi (naštěstí) ještě nestalo (mám zásobníky gen4 a pár i gen5) To na té fotce vypadá na nějaký nešťastný pád plného zásobníku (kdy tomu dodaly náboje potřebnou energii) na nějaký šutr nebo hranu, ale nevím, jak píši, já se s tím zatím nesetkal. Nebo jsou ty Gen 5 vážně šunt...



Karlos81
Příspěvky: 57

Příspěvek#364 » čtv 8. úno 2024, 17:29

Ta konstrukce není povedená. Měli to alespoň nabodovat po několika centimetrech, něž to zatavili do plastu , takhle stačí pád na hranu s pár náboji v zásobníku a může se to zase rovnat.



Hankye
Příspěvky: 75

Příspěvek#365 » čtv 8. úno 2024, 19:02

Hele to je mejlka. Myslim ze je to bodovany na kazdym spoji. Ja to samy, vypustebi zasobniku na zem, vzivote jsem na nej neslapl a plny zasobnik sem z pistole za posledni pulrok nevypustil. Ja to mam u slimline. Myslim ze maj treba nejakou zmenu parametru v bodovani. Jakmile ten heft jednou praskne tak je to furt to samy do kola. Jestli me to bude jeste chvili stvat tak to odzadu normalne odvrtam a naboduju



Grows
Příspěvky: 5

Příspěvek#366 » čtv 11. dub 2024, 11:18

Ahoj, vidím, že je tu dost majitelů VAR s bržděným závěrem, co má nastřileno několik tisíc. Včera jsem ji přivezl domů a chtěl bych se zeptat, čím to mažete. Pavel Vosátka mi říkal, že to mažou vazelínou, já bych to osobně mazal radši nějakým kvalitním olejem, jaké jsou vaše zkušenosti?



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#367 » čtv 11. dub 2024, 11:24

Čistím a mažu https://zbrane.habresto.cz/breakthrough ... -ubrousky/ jak V-AR v 9mm, tak AR v 223 či 308 a nemohu si stěžovat



snajpy79
Příspěvky: 13

Příspěvek#368 » čtv 11. dub 2024, 22:46

Mažu Ballistolem . Šlape jak má.



Béďa
Příspěvky: 822

Příspěvek#369 » pon 15. dub 2024, 09:58

Čistě z pohledu mazání je nejlepší kvalitní motorový olej. Není to samozřejmě ideální řešení do prostředí typu Afghánistán, ale na české střelnice je to super.

Samozřejmě čištění je jiná činnost a používám chemii, název nevím, na etiketě je čuník.



Motostrelec
Příspěvky: 114

Příspěvek#370 » pon 15. dub 2024, 14:05

Chlapi, jedna věcná, s těma olejema trochu pozor a obvzlášť u plastů. Zatímco výrobce zbraně samozřejmě při konstrukci zbraně použije plast, který je testovaný na svou netečnost vůči zbrojním olejům a většinou i následně testuje, zda olej jakkoli reaguje s použitým plastem, tak v případě motorových olejů, které mají různá jiná aditiva, vzhledem k svému zaměření. Tak ty mohou následně s plastem na zbrani nějak reagovat a to nemluvím o historických zbraních (i když tam šlo většinou jen o střenky :-) )

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#371 » pon 15. dub 2024, 14:55

Nejsem přímo tribotechnik, ale mám info od známého, který tribotechnik je. Automobilové oleje nijak nereagují s plasty/polymery běžně používanými na konstrukci zbraní. Se není co divit, v autě je na (a i v) motoru dnes tolik plastových částí, až to hezké není - a nebavím se třeba jen o vodících lištách rozvodových řetězů, ale o celých plastových krytech (ventilové víko a jiné zhůvěřilosti).

Samozřejmě dřevo (pažby, pažbičky ap.) by mělo s oleji přicházet do styku minimálně - ne až tak kvůli degradaci mechanické, ta je minimální, ale vzhledové (tmavnutí).



ondra009
Příspěvky: 51

Příspěvek#372 » pon 15. dub 2024, 17:04

Ale treba zrova WD-40, o kterem se tady nekde psalo, zrovna ty plasty a pryze lepta.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#373 » pon 15. dub 2024, 18:01

Tak ono jsou plasty a "plasty" - těch druhů plastů je obrovské množství (namátkově třeba ABS, ECTFE, PTFE, PVDF, ETFE, POLYESTER, PVC, CPVC, POLY-PROPYLEN, atd...) a některé nesnáší to, jiné zase ono. Nedá se obecně říct, že WD-40 (nebo jakýkoliv jiný olej/přípravek či chemikálie) leptá "plasty" - jako že všechny.

Dobrým příkladem je třeba Perchlorethylen (tetrachlorethen). Známej byl nadšen, jak jsem mu perchlorem vyčistil výlohu a plastové rámy oken od zbytků různých polepů a samolepek u něj na prodejně. Tak aniž by mi cokoliv řekl si hned běžel do Bauhausu jeden koupit a pak se strašně divil, že mu to doma rozpustilo dálkové ovládání k televizi, když ho chtěl "vyčistit od upatlání".

Jinak co který plast nemá rád najdete například zde:https://e-konstrukter.cz/prakticka-informace/chemicka-odolnost-plastu-korozivzdornost

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti