V-AR v 9mm Luger, zkušenosti & recenze

Samonabíjecí pušky


izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#1 » pát 16. úno 2018, 22:02

Ahoj
Nenašel jsem zde téma přímo určené V-AR v 9 mm Luger, tak jsem si ho z dovolením založil 8-)
Kulovnici mám od začátku prosince 2017. Díky Sokare ;)
Mám nyní vystříleno 500 ks přebíjenek 124gr, 100 ks Fiocchi 115gr a 50 SB v 115gr. Na V-AR mám Strike Eagle 1-6x, protože za 7,4K jsem prostě šel do Eaglu a ne do kolimátoru.
V-AR v 9mm je prostě V-AR :), mam verzi s 12,5" hlavní. Od .223 co mám, nepoznáte rozdíl. Samozřejmě při rozborce není odvod plynů, je zde dynamický závěr, ale jinak kvalita zpracování za 1.
Na VARu mám oboustranné ovládací prvky, takže shození závěru je paráda hezky přes ukazováček pravé ruky. Je to rychlé, pohodlné. Ve stavu nové zbraně to bylo hodně tuhé ovládání, ale po cca 2 zásobnících už ok.
Jo, jediná věc, co je ultrashit, tak je dodávaný plastový zásobník. Totální bazmekt, co nedrží ve zbrani. Nechápu, že ho tam p. Vosátka dává. Výborně fungují 32rd na COLT z Brownells. Vystavují pohotovost, dobře se nabíjí.
Střelba
Zbraň je naprosto klidná. Na 25m s 1x vystřílíte hlavu či střed pistoláku bez ohledu na střelivo. Vrátí se Vám jen terč s dírou 5x5 cm.
Na 50m jsem pořád v černým, jinam to nejde. Střílím bez opory, V-AR hezky v rameni. Rozptyl je v cca 15cm. Na delší vzdálenost jsem už dal Eagle na 3x a 75m pořád v černým. Ale tak já nestřílím.
95% střelby je ve stylu ratatatatatata, kdy nejdéle mi vydrží zásobník 15s :oops: To je pak rozsypané od středu až po 5 v pistoláku.
Přidávám obrázek Obrázek
Nahoře krapet "mířenka" na 25m
Nahoře úplně vlevo je "rychlovka" na malý terč
Uprostřed "Kobra 11":), prostě co nejrychleji to tam nasypat.
V-AR šlape jak hodinky. Za těch 650 ran nebyl jediný problém. V čem je problém, tak v tom, že mě nebaví neustále nabíjet :lol: Zásobník stáhneme během pár s. Na uzavřené střelnici to je pak docela rachot:)
Měl jsem možnost střílet i z EVA. Přímé porovnání - EVO bylo tužší. Jak natáhnout závěr, tak spoušť. Ale jinak na 25m nevidím rozdíl mezi EVO a V-AR. Ale EVO se mi vůbec nelíbí, to za 1). Za 2) vše co mám na .223 mi jde na malýho VARa, takže proto ho mám.
Byl jsem také na otevřené střelnici v -4C. Oba VARy bez chyby. Jely jako pila. Strike Eagle 1-6x v -4C také bez problémů (žádné mlžení atd.).
Na 25m trefím s V-AR 9mm a Eaglem 1x drát k plechovce. Tloušťka drátu 2-3mm. Samozřejmě ne od boku, ale se zacílením. Jinak střelbu od boku doporučuji... jak je sníh, tak krásně vidíte dopad střely, pak jen zvedáte hlaveň na cíl a bingo. Prostě člověk se vrátí do dětských let, kdy měl dřevěnou pistolku a představoval si, jak to kosí :lol:
Finální hodnocení
Fun factor - 10 bludišťáků
Provedení - 9 bludišťáku, protože ten shit dodávaný zásobník
Ergonomie - 10 bludišťáků
Dostupnost - 1 bludišťák. Čekal jsem na ni 4,5 měsíce :roll:

V-AR v 9mm je perfektní kulovnice, kdy střílete za pár kaček. Na každé ráně 50% úspora oproti .223. Můžete na každou střelnici, protože Luger. Můžete si dovolit kosení, aniž by člověk omdlel z ceny nábojů nebo toho řevu ve .223 :)
Zbraň nekope, takže se mnou chodí na střelnici i mladá a dobře si zastřílí. Spoušť mi také vyhovuje, takže mohu "malého" VARa jen doporučit.

Pokud by vás něco ohledně "malého" VARa zajímalo, dejte vědět. Mohu zkusit střelbu až na 300m. Ale za podmínky, že nebude sníh. Protože mi stačilo se brodit sněhem 150m kvůli .223 Šel jsem to 4x a už ne více, hrozná rasovina :lol:

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » sob 17. úno 2018, 00:08

Chodit kvůli 9L kamkoli dál než na 100 m je nesmysl. Skoro nic tam nenajdeš, už 124 gr střela na 100m "spadne" o 30 cm. Jinak gratuluji k nové hračce, V-AR je skutečně povedená s naprosto skvělým zpracováním. Je to samozřejmě věcí osobního vkusu, ale IMHO je ten puškohled na 9ce už zbytečný overkill.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#3 » sob 17. úno 2018, 08:51

izerS18 píše:Protože mi stačilo se brodit sněhem 150m kvůli .223 Šel jsem to 4x a už ne více, hrozná rasovina :lol:

Já jsem si na dlouhé střelnici půjčoval pozorovák. Chodit zalepovat zásahy po každém vystříleném zásobníku se mi taky nechtělo.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#4 » sob 17. úno 2018, 11:56

Petzold píše:Chodit kvůli 9L kamkoli dál než na 100 m je nesmysl. Skoro nic tam nenajdeš, už 124 gr střela na 100m "spadne" o 30 cm. Jinak gratuluji k nové hračce, V-AR je skutečně povedená s naprosto skvělým zpracováním. Je to samozřejmě věcí osobního vkusu, ale IMHO je ten puškohled na 9ce už zbytečný overkill.

No hlavně kam chodím, tak si můžeš zavěsit různé pixle, plechovky, butely, tenisáky a vše můžeš hezky kropit, právě až do 100m
Jo, Eagle je docela velký, ale hmotnost mi nevadí. Než v ceně 5-7K kolimátor, tak jsem vzal Eagle.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#5 » sob 17. úno 2018, 14:34

Mám V-AR v 9 mm s 6,5" hlavní. Mám na tom takový ten holografický Eotech. Do 100 m bezkonkurenční hračka, umístíš červený bod, uděláš dírku, přemíříš (velice rychle a pohodlně) umístíš bod uděláš dírku (popřípadě shodíš popr). Mířenka na 50 m - jedna větší díra. Střelci co střílí vedle se většinou ptají jestli je to malorážka, zpětný ráz nula. Jediné minus: ne všechny zásobníky fungují bez zádržky. Ani si nedovedu představit, že bych ji neměl. Prostě na cokoliv se podívám tak jde jednoduše rozstřílet na sr..čky. Jo a z estetického hlediska - ten Uzi zásobník trčící ze široké šachty - nic moc.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 17. úno 2018, 17:43

izerS18 : Ahoj, rádo se stalo. Kropíš to tam fakt pěkně :-) Recenze taky super. Jen bych podotkl, že vzhledem k nárůstu ceny u VAR teď zase o něco víc alespoň u mě frčí EVO. Zákazníci už ten cenovej rozdíl vnímají jako propastný. Budu muset pohledat 10rd zásobníky :-( Jinak mám na cestě další VARky :-) Tak ať ti to střílí a letos se už snad budeš moct zastavit u mě na střelnici :-)



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#7 » sob 17. úno 2018, 18:59

Jo, ten 10rd by se hodil. Snad půjde sehnat.
No, zdražení. Teď bych už šel asi také do EVA, protože dalších 15K za VAR je už sakra hodně. :roll:



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#8 » ned 18. úno 2018, 00:28

Tak EVO nejde s V-AR porovnávat... Je to úplně jiná kategorie co se týče kvality a materiálu... Proto taky ta cena. To bych radši šel do CSV, když už něco levnějšího.

Nedělají se na ty zásobníky kryty ve velikosti tak, aby zapadaly do normální šachty? Ta M1 od Chiappy v ráži .22 LR to tak měla.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#9 » pon 19. úno 2018, 16:59

No co mam ty 32rd, tak to je proste uzky rohlik. Sachta upravena samozrejme je;-)



svoboda
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » úte 20. úno 2018, 19:33

Nešli by tyhle zásobníky?
963844.jpg
images.jpg
pc-mag.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



svoboda
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » úte 20. úno 2018, 19:54

Jsou to zásobníky AR-15 9mm Luger 30-Round Polymer Black, na shopu MIDWAY USA.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#12 » úte 20. úno 2018, 22:32

Ve V-ARu je v sachte zuzeni, ze tam vleze akorat zasobnik, co mam. Tady dle fotek zuzeni na konci neni a vypada to, ze zasobnik vyplnuje celou sachtu. Skoda, hned by to vizualne vypadalo lepe

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 21. úno 2018, 06:18

Jde o to, že V-AR má v šachtě vložku, upevněnou co vím červíkem a vy jednak má funknci redukce pro UZI MAG a zároveň má na sobě vyhazovač a skluzavku. Výše uvedený magy už jsou all-in.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#14 » stř 21. úno 2018, 10:32

Dneska jsem koukal na UZI zasobniky, plechace, a dle obrazku bych skoro az rekl, ze by mohli jit do V-AR v luger. Nemate nekdo v okoli Prahy takovy zasobnik? Ze bych se stavil to vyzkouset, zda to sedi...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » stř 21. úno 2018, 10:46

Jdou :) dyť je to na ně dělané, akorát jsou upravené viz níže.

Obrázek
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů