CZ 612 Home Defence



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#1 » čtv 1. pro 2022, 19:25

Promiňte, jestli vám připadne, že jsem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky, ale nenašel jsem vlákno o CZ 612. Ano, jsou o ní zmínky v diskuzích. Ano, vím že je to Akkar. Ale možná by bylo dobré probrat zkušenosti a třeba i pasující příslušenství.
Já ji mám necelý týden a zatím ji jenom suším. Na střelnici pojedu až 10. Subjektivní pocity jsou zatím velice dobré. Opracování, vnitřní i vnější, je až překvapivě dobré. Slícování vnějších části je bez viditelných nepřesností. Někde jsem četl, že CZ vybírá konkrétní kusy a asi na tom něco bude.
Na desetitisíce ran to určitě nebude ale pár krabiček ročně pro zábavu a účel "co kdyby náhodou" je to plně dostačující finta.
Finální zhodnocení nechám až po střelbě :)

PS: Ballistol asi žere něco v čézetích čistících šňůrách... Měl jsem v hlavni takový tmavě fialový povlak. Po projetí šňůrou se objevil znovu. Po setření hadříkem to zmizelo. Dnes jsem to prošůroval Gunexem a hadrem na vytěráku, tak uvidím.
IMG_20221201_190356.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#2 » čtv 1. pro 2022, 21:09

Jsou o ni zminky v diskuzich a je to Akkar.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#3 » čtv 1. pro 2022, 21:28

Docela by mě zajímalo, jestli se na ni dá sehnat jiná pažba



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#4 » pát 2. pro 2022, 04:49

Na stránkách Akkaru jsou ale jestli je CZ vozí to fakt těžko říct... Psal jsem přes formulář dotaz na dostupnost dílů (např. víčko zásobníku) a odepsali mi, ať zkusím kontaktovat podnikovku :D V americe pažby jsou, tam se prodává i adaptér na pažby od Magpulu. Jenomže tam je v prodeji už minimálně deset let...



Prcek
Příspěvky: 297

Příspěvek#5 » pát 2. pro 2022, 12:58

Mám, podle fotky, velmi podobný Akkar Karatay IPSC asi 5 let, nastříleno max 500 ran (závody na broknu víceméně už nejsou), hlaveň jsem protáhl párkrát šňůrou. Jinak bez péče a taky bez jediného problému. Plasty drží, flinta v trezoru taky bez námitek :-) Za mě spokojenost za ty peníze. Žádné doplňky jsem nesháněl, usoudil jsem, že není proč a pažba mi vyhovuje.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#6 » pát 2. pro 2022, 16:17

Když mi ji manželka kupovala k Vánocům, tak prohlásila něco ve smyslu, že doba je zlá a bude ještě horší tak padej pro trochu kloudnou flintu do desítky :D Já jsem zdeformovaný dvanácti lety na výstupní kontrole, takže moc řeším každou kravinu. To hnědo-fialový cosi je asi nějaká jejich konzervace nebo něco od černění. Bylo to jenom v hlavni a na uzamykání ale zatím se to znovu neobjevilo. No ono je to pořád skoro stejný. Začal Akkar Karatay, pak přišla do USA CZ612, teď je to Akkar 612, občas je to Churchill Defender... Ale jako z Turků je to jedna z lepších (vždyť i Winchester SPX dělají turci a Mossberga Mavericka myslím mexiko nebo tak něco). Měl jsem trochu obavy aby nebyla pažba krátká ale je perfektní :)



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#7 » úte 6. pro 2022, 07:53

Můžu do toho nacpat Slugy 12/67,5? Vím že s broky je to v klídku ale nejsem si jistý u jednotné střely...



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#8 » stř 7. pro 2022, 11:54

Jednotnou střelu do délky 76 lze použít jakoukoliv



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#9 » sob 10. pro 2022, 09:02

Byl jsem se na ní podívat před 2 měsíci v podnikové prodejně, zpracování bylo hezké, na první pohled bych řekl, že vnitřek byl čistěji obroben než třeba SDM 870. Vyslýchal jsem prodejce ohledně dostupnosti náhradních dílů a říkali, že by to neměl být problém kromě táhel předpažbí. Ta brokovnice je hodně lehká díky tělu z hliníkové slitiny, lučík spouště je plast, ale díky té nízké váze si myslím, že střílet slug nebude úplně komfortní. Asi největší nevýhoda je, že na to nepasují doplňky určené pro Remingtona. Ale jinak v Americe na to pějí chválu ať už je to CZ612 nebo Akkar 612/churchill atd.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#10 » sob 10. pro 2022, 14:34

Dnes jsem z ní poprvé střílel, zatím jenom 7 ran. Po prvních třech byla lehce povolená matice. Pak jsem to dotáhl znovu a další 4 už byly bez povolení. Takže pokud si to během střelby budu kontrolovat, tak to bude ok. Doma jsem zjistil, že pokud to dotáhnu ještě o kousek víc, tak se ozve ještě jedno cvaknutí jak zapadnou zoubky. Takže zatím spokojenost :) Střílel jsem Fortuny s broky 4mm a vzhledem k váze už tohle nebylo příliš mazlivé... :D Ale je to o zvyku, já na dvanáctku nejsem zvyklý.



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#11 » sob 10. pro 2022, 14:42

Promiňte, jestli vám připadne, že jsem hloupější než syn vesnického idiota a televizní rosničky (díky Jardo), ale proč má "home defense" flinta 18,5 palců hlaveň? Je to kvůli USA trhu, nebo to má oproti 14-palcovým prckům nějaké zázračné vlastnosti i na "home defense" vzdálenost? Já si na takovém místě vždycky představoval něco jako 590A1 Class III.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#12 » sob 10. pro 2022, 14:57

getsome
home - dom, domov
defense - obrana
Homedefense - obrana obydlia, domova. Zbran na obranu obydlia ma byt ucinna a jednoducha na obsluhu.
Nie kazdy byva v garsonke 36m2. Inak rozdiel medzi 18" a "prckom" 14" je 10cm.



Jarda89
Příspěvky: 357

Příspěvek#13 » sob 10. pro 2022, 15:36

Nevím proč to mají takhle označený ale asi to bude kvůli délce a absenci tacticool doplňků. Třeba v americe prodávali Home Defense model a Hord control pump (nebo tak nějak) a ten měl pažbu s pistolovkou, mířidla a lištu. Ale za ty prachy jako dobrý :) Nevíte někdo kde by šlo koupit očko na řemen do víčka zásobníku? Nevím jak to strýčkovi Googlovi popsat..




getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#15 » sob 10. pro 2022, 18:34

@MRBLUE když nevíš, nemusíš nutně reagovat. Nebo stačí napsat "nevím" ;)

Nechci soudit - netuším, jak u tebe, ale i v 160m2 patře bývají chodby, dveře, menší místnosti... Manévrovat mezi nima s 18" a se 14" bude rozdíl. Narážel jsem na to, že v USA cokoliv pod 18" je povinně registrovaný NFA item, nebo SBS, podle toho jak se ATF zrovna vyspí. Otázka tím pádem stále stojí: Je délka hlavně taková protože distribuce za oceán odbytem hladce válcuje EU, nebo je 18" o tolik lepší i na "home defense" vzdálenosti, než kratší modely?

@Jarda89 podle toho jaký závit je v tom čudlíku, co tam máš teď... https://zbrane.esako.cz/rychloupinaci-p ... pruh-remen
https://www.balistas.cz/rychloupinaci-p ... y-do-pazby

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů