Beretta UGB Xcel

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#31 » pát 8. led 2010, 21:58

Teoreticky mas pravdu, ale do poloautomatu se vetsinou davaji jenom 28g, 24ky dost casto neprebijej.



jannowak
Příspěvky: 29

Příspěvek#32 » pát 8. led 2010, 22:56

Jasně, tomu rozumím. Ale v tom případě pro mě osobně ze dvou důvodů nepoužitelná zbraň - rychlejší 24 g bych tam na první ránu cpát nemohl, protože by se mohlo stát, že by to nenabilo druhou, a vzhledem k jedné hlavni pouze jedno zahrdlení na dvě rány. Připočítat k tomu ještě těžkopádný způsob nabíjení, tak teda nevím..

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#33 » sob 9. led 2010, 09:11

Ta BERETTA je trapový speciál, stavěný Italy přímo na tuto disciplínu.V pravidlech brok.střelby je toto o použití nábojů - nemůžeš kombinovat 24g a 28g na jeden terč.
Specifikace nábojů
9.4.3.1.1
Na závodech pořádaných pod záštitou ISSF jsou přípustné náboje, které musí splňovat následující parametry:
9.4.3.1.1.1
délka nábojnice po vystřelení nesmí přesáhnout 70 mm;
9.4.3.1.1.2
náplň broků nesmí přesáhnout 24,5 g;
9.4.3.1.1.3
broky musí být sférického tvaru;
9.4.3.1.1.4
broky musí být zhotoveny z olova, slitin olova nebo jiného materiálu schváleného ISSF;
9.4.3.1.1.5
broky nesmí mít větší průměr než 2,6 mm;
9.4.3.1.1.6
broky mohou být pokoveny;
9.4.3.1.1.7
náboje s černým prachem, stopovkami, zápalné nebo jiné speciální náboje jsou zakázány.
9.4.3.2
Změny v rozptylu
9.4.3.2.1
Náboje nesmí být uvnitř upraveny takovým způsobem, kterým by bylo dosaženo mimořádného nebo speciálního rozptylu (např. obrácené nabití složek, křížové vložky apod.)
Navíc kluci co s tím trap střílí si nestěžují na 24g a vyzkoušeli všechny možné náboje a nestalo se jim, že by ten mechanismus nepřebil v pohodě.Je prý postavená skvěle a padá to prý samo.

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » sob 9. led 2010, 12:50

Opravte mě, jestli se mýlím, ale na trap je tenhle poloautomat vpodstatě přidělávání práce s nabíjením - když předpokládám, že trefím terč na první ránu, na kterou používám navážku 24 g, do komory mi automaticky vleze druhý náboj s navážkou 28 g. Otevřu zbraň a 28 g musím vytáhnout a vložit zpět do "podavače" a přímo do komory dát opět 24 g. To je dost nepraktické. U kozlice mám 28 g stále v horním laufu a doplňuju jenom 24 g na první ránu, dokud nemusím střílet druhou ránu a tím pádem pak doplňovat oba náboje. :shock:


Takže s 24g to samozřejmě opakuje.Ty pravidla se dodržují jenom na vrcholových závodech,90% závodů v ČR se řídí střeleckým řádem ČMMJ a ten použití 28g na trap umožňuje.
To míchání nábojů je pěkná píčovina a nikdo skutečně dobrý to nedělá,to dokazuje to,že polovina lidí,co to dělá,to dělá jako ty a polovina obráceně.28gr na první,je tam víc broků,spíš se trefíš.
Navíc máš plně vybíjet zbraň i mezi stanovištěmi.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#35 » sob 9. led 2010, 13:30

Souhlasím s gewarosem a míchat ty náboje je i nesportovní.



jannowak
Příspěvky: 29

Příspěvek#36 » sob 9. led 2010, 20:50

Jistě, sám mám zkušenost, že půlka lidí to dělá jako já a půlka naopak, nicméně proti použití dvou druhů nábojů jako nesportovního přístupu bych se ohradil. Opravdu snad neznám nikoho, kdo by se tímhle pravidlem někdy oháněl a striktně používal jen 24 g na obě rány. Ale díky za upozornění, vše v dobrém JNN

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » sob 9. led 2010, 23:42

Nesportovní to určitě není,když z toho přece neplyne žádná výhoda. 8-)
Sám používám 28g na obě.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#38 » ned 10. led 2010, 01:37

Sam asfaltaky moc nestrilim, protoze to neumim a, jelikoz na vsechno neni cas, venuji se hlavne vojenske pusce a obcas LOSu, ale michani streliva za nesportovni taky nepovazuji (i kdyz to povazuji za zbytecnou komplikaci). Pripada mi to stejne, jako zvoleni si ruznych choku, je to na uvazeni kazdeho strelce.

Kazdopadne tuhle dvourannou jednusku bych si rad zkusil, snad se opet s gewarossem nekde potkam. :)



jannowak
Příspěvky: 29

Příspěvek#39 » ned 10. led 2010, 14:44

Tak díky za podporu. :-) Je to s tím mícháním tak, že na první ránu mám rychlejší 24 g, která nemá tak silný zpětný ráz, a na případnou druhou nechávám 28 g, kde je větší navážka, ale zas má větší zpětný ráz (ten mi ale při druhé ráně nevadí). Je to taková konceptuální myšlenka, ale půlka lidí to dělá tak a půlka jinak, důvody můžou být i přesně opačné než ty, co jsem napsal.

gew: nevadí na trap ta jedna hlaveň ve smyslu jenom jednoho zahrdlení?



jannowak
Příspěvky: 29

Příspěvek#40 » úte 9. úno 2010, 18:51

V neděli na trapu v Pičíně měl jeden kolega Berettu UGB Xcel, a byl to vážně parádní kousek, to musím přiznat.. Na vaše podněty jsem začal střílet 24 g obě rány (i když na závodech pořádaných myslivci se toleruje i 28 g), takže nabíjení ok, byť je trochu nešikovné. Takže jediný problém pro mě ohledně téhle zbraně by bylo (logicky) jedno zahrdlení. Přece jen kozel má 3/4 a full a je to znát..



veduci
Příspěvky: 5

Příspěvek#41 » ned 7. bře 2010, 16:48

Tak ja mam UGB a strielam vylucne 24g naboje pretoze som skusal 28g z Vlasimi a ostavalo v hlavni a hlavne v komore vela nespaleneho prachu ktory nasledne zabranoval vyhadzovaniu nabojnic jednoducho ostavali v komore.S 24g nie je problem a opakuje treba sa hlavne starat aby bol mechanizmus cisty a vzdy namazany kvalitnym olejom.Zatial sa mi UGB javi ako velmi kvalitna a presna zbran vobec pri nej nie je treba riesit ci potrebujem ine zahrdlenie na druhu ranu pretoze trafuje skoro vylucne na prvu ranu.Z 25 tercov som musel opakovat asi 3-4 krat.Uvidim ake uspechy s nou budem dosahovat tento rok.Na strelnici budi respekt a patricny obdiv.

Prajem presnu musku.



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#42 » stř 29. pro 2010, 09:43

..myslím,že to je na zvyku v používání ale absence druhého zahrdlení (dle disciplín) a rychlost opakování druhého výstřelu je trochu znát.Je to pěkný kus braně ale výhody v tom nevidím. Snad jako modní výstřelek? Jen můj postřeh....omlouvám se majitelům

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » čtv 30. pro 2010, 10:06

Majitelé si z toho nic nedělají.
Výhoda je hlavně chování při výstřelu a přesnost jedné hlavně.Viděl jsem i drahé kozlice kde soustřel není zrovna dokonalý.Zbraň byla vyprojektována díky zájmu střelců z Anglie.V USA stále víc brokových střelců přechází z kozlic na automaty kvůli nízkému zpětnému rázu.V Anglii by chtěli taky,ale tradiční automaty jsou tam zakázané,proto tato kompromisní zbraň.
Pořád nerozumím tomu,že lidé zmiňují rychlost druhého výstřelu.Zbraň zopakuje rychleji než člověk stačí mrknout a navíc podle mě by druhá rána měla být domířená.
Druhé zahrdlemí taky není potřeba,u skeetu a parkuru má i většina majitelů kozlic v obou hlavních stejná zahrdlení,na trapu to možná nějaký vliv má,ale člověk by se měl stejně snažit zasáhnout všechny terče první ranou.



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#44 » čtv 30. pro 2010, 17:57

V celku máš dobré argumenty pro obhajobu avšak i tady je trochu díra,O trhu v Anglii moc nevím. Ve státech jde o "americký trap" a jednoranových specialech atd. A druhá rána při chybném zásahu první rány? Sám víš,že na nějaké "domířovaní" čas není (..a pokud domířuješ,je druhá rána spíše o náhodě...) obzvláště při lov.skeetu ( nebo LK) to platí dvojnásob. Ale věřím,že i stímhle železem se dá vypracovat na slušnou úroveň. Jen klidek a pohoda,nechci štourat do automatčíků :lol: :lol: :lol:



peter83
Příspěvky: 2

Příspěvek#45 » pát 13. srp 2021, 13:22

Zdravím. Je to dosť dávno od posledného príspevku v tejto téme, avšak sa chcem spýtať na verím že dlhoročné skúsenosti s touto zbraňou. Rozmýšľam nad ňou v klasickom vyhotovení. Ďakujem za všetky aj negatívne postrehy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů