Fabarm



Jara_C
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » pon 27. dub 2009, 18:56

Zdravím, hledám pomocnou radu při výběru brokové kozlice. Měl jsem kupovat Berettu, ale přišel jsem o chvilku pozdě a už je pryč. Mám však nabídku na Fabarm Gama Lux. Vystříleno necelých 200 ran. Zbraň vypadá velmi pěkně, ale ..... a tady bych potřeboval pomoc. Má tato značna nějaké ALE? Budu-li dělat na střelnici ostudu chybnou střelbou tak ať ji dělám alespoň dobrou zbraní. ;)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 28. dub 2009, 10:39

podle toho že sháníš kozlici předpokládám, že bude na holuby. Osobně bych na tuto disciplíni zvolil IŽKU. Otestovaná a vhodná zbraň. Kromě jiného jde i o to jak moc dostupné jsou díly, když se nedej bože něco pokazí :(. Ona by pouze cena zbraně neměla být tím hlavním kriteriem, ale poměr výkon/cena. A tady jsem u jádra problému protože každému bude tento poměr vyhovovat jinak .

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 28. dub 2009, 11:01

Jara_C: Bejt tebou držím se osvědčených značek podle toho, kolik do ní chceš investovat. Z levnějších jednoznačně rusandu Baikal (IŽ-27, IŽ-39 apod.). Pokud seš ochoten investovat víc, tak Browning, Beretta, Perazzi, Marocchi... U všechn jmenovaných můžeš s klidem šáhnout i po starší, hned tak je neustřílíš, pokud vůbec někdy :) Hlavně aby zbraň Tobě dobře seděla a dobře se ti s ní střílelo. Ostudu určitě nebudou dělat zbraně ;)

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 49

Příspěvek#4 » úte 28. dub 2009, 13:04

IŽ 27 byla moje první broková kozlice, používaná převážně k lovu a byla fakt dobrá.....též mohu doporučit....Fabarn údajně dělá slušné pumpy, ale nevím...je to JJP

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#5 » úte 28. dub 2009, 14:24

Take JJP: Pry jsou dobre, ale problemy s nahradnimi dily.



Jara_C
Příspěvky: 10

Příspěvek#6 » úte 28. dub 2009, 16:32

Tak vám všem děkuji za názory. Byl jsem se dnes zeptat v plzni v Lobzích na dobu kdy bych mohl chodit střílet a poptal se i tam a asi využiji vašich i jejich rad. Budu se držet osvědčených značek a koupím něco obyčejného. Na to moje střílení to jistě bude stačit. Na těch mých 500 ran za rok by měl stačit prý i nějaký turek. No, holt ta moje povaha... když už něco koupit tak ať to stojí za to. A pokud by někdo z vás chtěl smáznout nějakého toho holuba z oblohy tak v Lobzích každé úterý a čtvrtek od 13 - 18 hod. volně pro držitele ZP s vlastní zbraní. K dispozici jsou dvě Skeetové a dvě Trapové střeliště.
Díky za pomoc. JC ;)

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 28. dub 2009, 16:34

Omluvte moji zvedavost, ale v Lobzich se da strilet jako civil? Mam to par zastavek od baraku :shock: Naposled mi odpovedeli, ze jako civil nemam sanci (mimo ruznych zavodu). Nebo je to jen brokova? Ja mel zalusk na tu 300m :twisted:


admixi ty neumíš používat PM ? začíná to a už v tom děláš hokej :( B.

Povazoval jsem tuhle informaci za dostatecne dulezitou k verejnemu dotazu, zjevne jsem se mylil. a.
Naposledy upravil(a) admix dne ned 17. kvě 2009, 19:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 17. kvě 2009, 19:11

Fabarm bych si nekoupil,kvalita nic moc a neseženeš náhradní díly.
Rusandu už bych taky nebral,jedině starší.(hodně)
Nové modely mají nic moc materiál i zpracování.Každý kdo si ji z mého okolí koupil,tak ji nakonec prodal.Včetně mě.



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#9 » ned 2. led 2011, 11:21

Gewarose,jsi praktik a plně stojím za tvým doporučením.



dominator911
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » úte 13. zář 2011, 09:42

V posledním čísle Zbraně a náboje jsou dokonce hned 2 celkem velké články o Brokovnicích Fabarm. A dá se to přečíst i na počítači :-) http://cs.publero.com/titul/zbrane-a-naboje/10-11



JohnyMad
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » pát 19. črc 2013, 07:46

Mám kozlici Fabarm Elos C sporting a zatím naprosto bez problémů. Pravda mám ji zatím necelý rok a nastříleno má cca 1000 ran. Žádný selhač, žádný problém. Chromovaný patentovaný vývrt, nastavitelná lícnice, nastavitelný kohoutek, zkouška na 1600 Bar. Za mě zatím můžu doporučit. Kdyžtak se ozvu až překonám nějaký milník 10 nebo 20 tis. Jestli flinta pořád drží pohromadě.



JohnyMad
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » ned 7. led 2018, 11:06

ahoj, leden 2018. Kozlice pořád OK. Žádný selhač žádný problém. Nastříleno něco přes 10tic. Samo není to žádné závodní střílení o statisících ,ale na rekreační zábavu jednou týdně bohatě stačí. Snad to někomu pomůže v rozhodování. Hezký Nový Rok



JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#13 » pon 26. čer 2023, 08:15

Ahoj,

Nějaké nové zkušenosti ať už negativní nebo pozitivní? Nejlepe FABARM model MARTIAL pokud někdo vlastní :-D
Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti