IŽ - 58M - tuhé otvírání



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#1 » pát 28. srp 2020, 16:07

Ahoj,

koupil jsem si bazarovou brokovnici, ale nedaří se mi ji rozchodit do stavu se kterým bych byl spokojen. Když je prázdná, tak lze poměrně snadno otevřít. Problém nastává po výstřelu nebo dokonce “ráně jistoty”. V ten moment ji musím zlomit o nohu. Zbraň má minimální vůle.

Poradíte prosím na co se podívat, případně co rovnou proleštit?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2 » pát 28. srp 2020, 16:32

Problém zřejmě nastává, když natahuješ při zlomení zároveň bicí mechanismus. Je to Rus, co bys chtěl. Mám ho léta na přípravu na ZP. Totálně jednoduchá, blbovzdorná a nezničitelná zbraň. Časem na to přijdeš.



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#3 » sob 29. srp 2020, 07:37

Neprijde mi, ze to je natahovanim. Mel v ruce jine Iž a ty sly krasne lehce.
Dalsi poznatek je, ze po vystrelu to jde mnohem hur, nez vystrelim naprazdno.

Nekdo napady? :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#4 » sob 29. srp 2020, 08:48

Mazna: No je třeba vyčistit a možná odrezit mechanizmus natahování.
Tady někdo prodává manuál https://www.ebay.com/itm/Russian-Double ... 1210694111 na stránkách 7-9 je řez spouštěcím ústrojím včetně natahování, tipuji to na nějký rez či bordel u té vačky co mačká napínací kolík (kolem něj je vratná pružina) co vede ke kladívku. Tj. sundat baskuli, vyklepnout piny, rozebrat a vyčistit.
Teď jsem čistil uloženkovou pistoli vz 52, nevěřil bych jak dokážou zbyky maziva, karbonu a konzervační vazelíny zbraň totálně slepit.



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#5 » sob 29. srp 2020, 17:53

vgj: dekuju za rady, zkusim to rozebrat komplet. Mam strach, ze uz to ale nedam dohromady :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » sob 29. srp 2020, 18:10

Mazna : Pokud si na to netroufáš, dej to puškaři. Za tuto opravu by to žádná cenová raketa být neměla.



Mazna
Příspěvky: 30

Příspěvek#7 » ned 30. srp 2020, 09:42

Puškaři to dám kdyžtak složit, jen se ješte zeptam.. ty kolicky jsou rozklepany. Jakym zpusobem se tohle rozebira a zase sklada? Musim pak dat nove a zase je rozklepat?

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#8 » pon 15. bře 2021, 11:31

Měl jsem taky problém s lámáním Baikala z kterého jsem chtěl udělat luparu. Koukni sem http://ktgunsmith.com/baikal.htm podle toho návodu se mi ho povedlo celkem rozumně vyléčit. Nicméně nikdy to nebude dokonalé z důvodu použitého systému mechanismu natahování u Baikala.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » úte 16. bře 2021, 18:39

Mám úplně nového Baikala IŽ27 a taky jde ztuha. Prý to chce namazat jemně a potom vystřílel tak 1000 ran - říkal známý.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti