Brokovnice na střelbu holubů



SatanVonWojkovitz
Příspěvky: 2

Příspěvek#76 » pon 13. čer 2016, 18:29

Cora: Zastavím se tedy mrknout u Kosteleckých. Kde jsou Vojkovice vím moc dobře - to Von Wojkovitz v mém nicku dává tušit že jsem Vojkovčák :). Jen jsem myslel, že prodávají jen vybavení.
Příští týden se jdu mrknout ještě na Bertty na Sudický dvůr. Každopádně díky za rady



rosa
Příspěvky: 1

Příspěvek#77 » pon 27. čer 2016, 19:50

Dobrý den, chtěl bych se optat kterou kozlici by jste mi doporučili. Zatím co jsem koukal, tak mi přišli přijatelné tyto 2:
Marocchi Zero 3
Browning CITORI
Děkuji za odpověď.



jt
Příspěvky: 2

Příspěvek#78 » úte 16. srp 2016, 10:00

Zdravím,
prosím o vaše názory nebo rady ohledně výběru brokové kozlice/automatu pro sportovní účely, především lovecké kolo někdy i ostatní disciplíny (trap/parkur/ponz. lov nikoli, nejsem držitelem loveckého lístku). Jsem v tomto ohledu prakticky úplný začátečník a dle dostupných informací a načtených názorů bych osobně volil některý Baikal. Osobně mám v hledáčku modely:
http://www.imzcorp.com/en/company/38.html
http://www.imzcorp.com/en/company/100.html
http://www.imzcorp.com/en/company/315.html
ovšem každá se dá objednat v různých provedeních (vyhazovače/vytahovače, niklovaná baskule, magnum ...), kde se také úplně neorientuji. Je zde záruka, že bude bez problémů fungovat i s ocel. broky (bodoucnost olověných se nezdá být slibná)?

Konkrétní použití cca 10x návšteva střelnice / rok. Dle propočtů nemyslím, že bych přesáhl 2500 výstřelů za rok. Rád bych něco na naučení a čas ukáže, kam mě další zkušenosti zavedou.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#79 » úte 16. srp 2016, 14:12

Na web výrobce se moc nespoléhej, stejně to budeš muset někde vyzvedout osobně, tak se ptej přímo tam, které modely mají nebo objednají. Na daný účel bude nejlepší MP 27. Potřebuješ jednospoušť, kompletní sadu choke (nicméně dají se dokoupit) a nejlépe vyhazovač (na hobby sice není nutný, ale raději mít výběr, pokud ti nebude vyhovovat, lze jej přepnout na vytahovač) - jestli se dobře dívám MP(IŽ)-27EM-1C. Standardní "lovecká" verze má gumovou silnou botku, která sice možná trochu tlumí, ale na skeet se špatně nahazuje (drhne). Barvu blaskule dle chuti. Verze sporting má jen niklovanou blaskuli (s nepříliš vkusnou rutinou asfaltových holubů), širší šínu, vrtaný kompenzátor a jinou pažbu s tvrdou botkou, která na skeet lépe klouže.

Máme doma dvě "lovecké" s pažbami na míru, ani jednomu uživateli stejně sportingová pažba neseděla a ostatní "fíčury" sportinga nestály za připlácení. Pokud ti ale sporting pažba sedne, bude to lepší volba, navíc tam by měly být všechny potřebné vlastnosti (jednospoušť, vyhazovač, 5xchoke) vždy. Jinak Bajkal sice funguje z krabice, ale celkově to obvykle trochu drhne, buď to chce trpělivost a nechat ochodit nebo se v tom pohrabat, najít a přeleštit místa tření.

S brokama se nenech vystrašit... no a i kdyby jsi byl přinucen k ocelovým, tak u jemného sportovního broku zkoušku na ocel nepotřebuješ (ani nevím, jestli ji bajkal má) - viz třeba tu http://www.arms-cz.cz/novinky/clanky-te ... nosti/143/



jt
Příspěvky: 2

Příspěvek#80 » stř 17. srp 2016, 08:19

Díky, vyhlídnu si nějakej bobře zásobenej obchod, kde je výběr Baikalů skladem a zajedu zkusit, pažba je základ a měla by dobře sedět.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#81 » pát 14. říj 2016, 17:07

Taky vybiram neco na zacatek. Na strelnici kam chodim maj Uzkona za 12 k. Ale turka pry ne. V Brne jeden obchod nabizi i Bajkaly. Asi se tam zajdu podivat. Limit mam zatim 20 k, vic se mi do zacatku davat nechce. Ma nekdo zkusenost s CZ-USA? Mallard G2 vypada krasne, ale v jednom kseftu tuto znacku celkove hanili. Tak nevim. Kazdopadne, do jara asi budu jen vybirat a koukat. Pak si to dam dve hlavne za dve pismenka - Bc :D



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#82 » pát 14. říj 2016, 21:55

Proč ne Uzkona ?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#83 » sob 15. říj 2016, 09:53

Co sem vycetl tady v sekci tak se pise Turka ne. Jinak mi to na oko neprijde spatny a v ruce se to taky nedrzi spatne. Je to tenhle

https://www.awiw.cz/uzkon-s-12



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#84 » sob 15. říj 2016, 12:46

No já o tom vím celkem prdlačky, střílím trap chvíli, ale počítal jsem: jedna návštěva cca 150 výstřelů a víc, 6 x měsíčně je cca tisícovka, takže u mě 5-10 tisíc ročně. Kozlic co vydrží desítky tisíc prý moc není - info z webů. Takže jsem raději pořídil trapovýho Fabarma. Z těch levnějších to asi vydrží bez problémů ten Bajkal. Je to opravdu jen můj laický přístup, mám vystříleno něco přes dvě tisícovky, Fabarm je v podstatě bez známek použití. Osobně si myslím, že cena brokny je u holubů hlavně za výdrž, protože trefování je o tom aby seděla a o rukách.



JOPE
Příspěvky: 3

Příspěvek#85 » čtv 24. lis 2016, 19:25

Měl jsem niklovanou Ižku protože se mi líbila cca 5000 holubů bez problému , ale je pravda že šla ztuha
nyní Mám Bettinsoli zas asi 4 roky holubi padají bez problémů, obě si půjčoval i kamarád a seděli mu obě



Petak
Příspěvky: 4

Příspěvek#86 » ned 4. pro 2016, 09:04

JOPE píše:Měl jsem niklovanou Ižku protože se mi líbila cca 5000 holubů bez problému , ale je pravda že šla ztuha
nyní Mám Bettinsoli zas asi 4 roky holubi padají bez problémů, obě si půjčoval i kamarád a seděli mu obě



A s Bettinsoli žádný problém??? Co jsem si o nich zjišťoval, tak je na fórech docela kritizovali, tak jsem od ni upustil...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#87 » pon 5. pro 2016, 11:10

Myslím, že jsem to tu už někde psal. Mohu doporučit F.A.I.R. Z mého pohledu je jako Bereta, ale za lepší cenu.



Petak
Příspěvky: 4

Příspěvek#88 » úte 6. pro 2016, 08:07

wigum píše:Myslím, že jsem to tu už někde psal. Mohu doporučit F.A.I.R. Z mého pohledu je jako Bereta, ale za lepší cenu.


To je Rizzini, jaký mas model? Koukám na ne u Kosteleckeho.



Petak
Příspěvky: 4

Příspěvek#89 » stř 14. pro 2016, 15:18

Mate někdo zkušenosti s Eos Redolfi sporting??

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#90 » úte 6. bře 2018, 06:41

Rád si nechám poradit s výběrem nebo si nechám doporučit něco jiného než mám v hledáčku.
Využitelnost jen sport, 1-2x měsíčně. Rozpočet max 30tis. Chci novou, komise mě nezajímají.
12/76 + laufy 71cm

1. CZ-USA Redhead Deluxe - 24 000,-
- měl jsem v ruce, sedí dobře ale zrazují mě ty turecky komponenty (včetně hlavní)
czusa.png


2. Mossberg Silver Reserve II - 26 000,-
- nic o ní nevím, viděl jsem jen na fotkách a videu, zaujala mě prodlouženými čoky
- snad to vyrábí mexikáni?
mossberg.jpg


3. Marocchi First Deluxe 14 - 28 000,-
- pro mě zatím TOP, francouzská ocel na "tradiční" italský výrobě
- lze dokoupit sadu maxi čoků (90ky) za cca 5500,-
marocchi.jpg


Pokud někdo něco z výše uvedeného mám, prosím, podělte se o zkušenost. Zaroveň prosím zkušenější o tipy. Díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů