Beretta 1301 Tactical nebo FN SLP ?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#16 » pon 30. srp 2021, 19:30

Jasne, ze vystacis. Neni to must have...ale dle mych skromnych zkusenosti to solidne zrychluje to, cemu se anglicky rika “target acquisition” (idealni je zamerovaci kruh) a teckou se zase lip miri na vetsi vzdalenost pri strelbou slugama.
Idealni je kombinace obou obrazcu, jako maji treba Holosuny



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#17 » úte 31. srp 2021, 06:39

Dle mě je nejrychlejší šína. Tu má model 1301 Sport, v základní verzi má hlaveň 21inch což není tak hrozné bago. Pokud bych neměl tactical, byl za super peníze, mimochodem s kolimatorem, tak bych šel do této verze. Má i choky a je to dle mě jedna z nejuniverzalnejsich aut. brokovnic na trhu. Můžu s ní dát od holubů po taktiku...



jesper1
Příspěvky: 15

Příspěvek#18 » úte 31. srp 2021, 06:41

No až koupím tak první střelnici a kurz udělám určitě bez kolimátoru a rozhodnu se pak jestli to má smysl řešit... Jinak jsem obvolal prodejce kde je puška skladem a měla by to bejt gen. 2 takže záchyt závěru pořešenej... i když v beretta.cz se mi stejně snažili doporučit tu podložku...

Ještě bych se rád zeptal majitelů Beretty a obecně i dalšich samonabíječek jakým střelivem to nejraději krmí aby to nezávadilo případně jestli je třeba nějaký počáteční zástřel nebo úpravy než si puška sedne...

Kamarád s Mossbergem 930 tvrdí že e to bezproblémová puška a láduje to vším možným bez závad, ale trochu se mi tomu nechce věřit... Jasně může mít štěstí na kus jako já smůlu až si dovezu mazlika domů... ale tipy předem na zaručený střelivo neuškodí...



jesper1
Příspěvky: 15

Příspěvek#19 » úte 31. srp 2021, 06:47

to Béďa: tu jsem někde viděl s tou kratší hlavní za 33t ale vzhledem k tomu že střelbu po holubech nemám v plánu tak jsem jí tak nějak minul bez povšimnutí...

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#20 » úte 31. srp 2021, 09:01

Ad kolimátor - souhlasím, že na sport je asi nejrychlejší šína, ale pro taktiku a hlavně nějaké nestandardní polohy mi přijde kolimátor lepší. Mám variantu s kruhem a tečkou, což mi přijde ideální pro rychlé míření a zároveň možnost střílet slugy.

Já krmím nejčastěji 28g a 24g, občas 32g. Nikdy jsem neměl problém, funguje vše.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#21 » úte 31. srp 2021, 09:29

Beretta je celkem všežravec, ale jako u každé brokny to chce vždycky náboje koupit po krabici a vyzkoušet. Výrobců a provedení je bambilion. Nepojede na hodně slabé slugy a myslím že i takové 12/63,5 Practical Sport od SB chce nejprve vyzkoušet.

Do začátku to chce dobře čistit, mazat a dát jí tak 200-300 ran na rozjezd a zajetí. Přeci jen jsou u brokovnic podstatně větší třecí plochy než u jakékoliv jiné zbraně.



jesper1
Příspěvky: 15

Příspěvek#22 » úte 31. srp 2021, 10:20

Jasný takže po nákupu dvakrát třikrát střelnici... pak pořádně vyčistit a namazat a jít na kurz...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#23 » úte 31. srp 2021, 16:02

Samonabíjecí brokovnici bych čistil a mazal po každým střílení, alespoň ta moje bývá pěkně zasviněná od zplodin.



jesper1
Příspěvky: 15

Příspěvek#24 » pon 20. zář 2021, 21:32

Tak abych tohle téma taky nějak uzavřel když jsem vás všechny poprosil o rady. Asi si budete ťukat na čelo, ale po všech těch radách a mém rozhodnutí jet si pro Berettu to nakonec skončilo trochu jinak. Berettu jsem v ruce měl, hezká flinta nicméně doma mi zakotvila FN SLP MK1. asi čistě pro pocit, rozumově zdůvodnit výběr zřejmě nedokážu. Snad jen Beretta mi prostě přišla jako hračka, zatímco FNko je dospělá holka. Možná si na vás jednou vzpomenu až s tím budu lítat celý den po střelnici a ta holka se mi pronese ale zatím velká spokojenost.

Teď něco čistě subjektivních dojmů z prvních dvou střelnic.

FNko je velká puška, ale nemám pocit že by se mi s ní špatně manipulovalo.

Dostal jsem sice dva písty, ale jelikož oba jsou na těžší střely tak musím ještě dořešit s CBservisem kam se poděl píst na lehčí náboje, který jsem měl k pušce dostat.

Nicměně zatím všechno co jste do ní naládoval spolehlivě přebíjí bez jediného selhače.

SB Corona 32g = vyloženě příjemný zpětný ráz
SB BUCK SHOT 32G = silnější ale pořád ještě v pohodě snesitelný
SB TRAP 28 SUPER 28G = testováno spíše pro zajímavost, velmi příjemná střelba, překvapilo že jsem neměl jediný selhač i když přiznávám že jsem vystřílel zatím jednu krabičku a nebudu asi pušku víc s tímto střelivem pokoušět.

Se slugy překvapila přesnost pušky na vzdálenost 50 metrů... na delší střelnici jsem s FNkem zatím nebyl ale nepředpokládám že bych potřeboval střílel slugy na delší vzdálenost než 50 metrů a to jak v běžném životě tak na nějakém kurzu.

Puška se dobře rozebírá na čistění a je to opravdu pořádný kus pracovního nástroje bez nějakých vyfintěností.

Zatím nemám v plánu ji vybavit ničím extra a stačí mi tak jak je vybalená z krabice, ale věřím že první kurz mě asi o tuto iluzi připraví.

Všem chci ještě jednou moc poděkovat za vaše rady a názory a i když mi byla doporučena Beretta snad se na mě nebudete hněvat, že jsem se pro ni nakonec nerozhodl.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#25 » pon 20. zář 2021, 22:35

Tve prachy=Tve rozhodnuti. At slouzi a dela radost aneb jak rika jeden kamarad - kazdej novej kver je dobrej napad a duvod k oslave!



jesper1
Příspěvky: 15

Příspěvek#26 » úte 21. zář 2021, 12:09

Přesně tak... oslavuju a zatím plná spokojenost. Doufám že i vydrží...

Jinak ještě doplním, že jak zde někdo radil ,čistím a mažu po každé střelbě i když s tím mazáním se řídím heslem méně je více... a jak mě většinou čistění nebaví a dělám ho opravdu jako nutnost tak tuhle flintu jsem si prostě zamiloval a i čistění si zatím užívám...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#27 » úte 21. zář 2021, 17:44

Ať slouží. Malý typ na čištění. Použil jsem prebitexne perlany, takové ubrousky, koupi se v lékárně, otcové asi znají...

Výborně se s tím čistí hlaveň brokovnice, uriznu kus cca 10x10 steiknu olej a lacetku použij jako protahování trn.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#28 » úte 21. zář 2021, 20:26

Gratuluji, je to skvělá zbraň. Určitě se bude hodit a bude tomu i slušet větší natahovací páka. Na Brownellsu mají suprovou od Nordic Components.

Jinak do budoucna, pasuje do toho galanterie (pružiny, těsnění, vytahovač a tak) Browning Gold/Silver, Winchester SX3. Je to jedna rodina.

U slugů je dobré se podívat, co tam máš zrovna na choke 8-)



jesper1
Příspěvky: 15

Příspěvek#29 » úte 21. zář 2021, 20:53

Díky za rady pánové ubrousky testnu, po páce už jsem na brownellsu pokukoval.

Jinak když už jsem na to brownellsu byl tak jsem si právě všiml že díly jsou použitelné pro vícero výrobců, ale přikládal jsem to tomu že to ty malé firmy dělají co nejvíc univerzální a trochu jsem se bál že to vlastně nebude dobré ani pro jednu pušku. Něco jako all season pneu... ani na léto ani na zimu... Ale když Petzold tvrdí že je to jedna rodina tak mi to najednou dává smysl...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#30 » stř 22. zář 2021, 08:32

U těchto dvou specifických modelů, kdyby došlo na nejhorší a nedalo se v budoucnu střílet olověné broky/slugy, zvládne materiál hlavně existující lead-free alternativy bez výrazně zvýšeného opotřebení?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů