Výběr brokovnice - pumpa/automat



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#226 » pon 23. lis 2020, 10:37

@koudak mozna jsem to tu uz psal, jednou jsme meli pikslu naboju od nejmenovaneho tuzemskeho renomovaneho vyrobce, a ty byly schopny se v pumpe(zadny fuj turek) sekat, pri blizsim pohledu na kovovou cast nabojnice, to i davalo smysl . Nekdy bylo nutne vynalozit dost sily na odstraneni zavady(stat se pri no tak dost spatne) , ale samonabijeci saiga je poslusne vsechny spapala....
Pouceni- pokud pocitas s pouzitim brokovnice pro jine nez sranda pouziti, tak poriditcslusne strelivo a radsi dostatecny vzorek vyzkouset....

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#227 » pon 23. lis 2020, 12:30

skagerak píše:............ ale samonabijeci saiga je poslusne vsechny spapala....

ta má jen pokud ovalitou nepřekračovaly rozteč vývodek zásobníků, což u SaB nebylo uplně vzácné



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#228 » pon 23. lis 2020, 12:56

Tomu samozrejme verim, jen jsem demonstroval na konkretnim prikladu ze pumpa na tom nemusi byt se, spolehlivosti vzdycky lip nez samonabijecka
(Bylo to sypane baleni sb trap nebo skeet uz nevim, zeleny karton , uz je to nejaky rok...)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#229 » pon 23. lis 2020, 13:10

No jasne, hned jak se nam to trochu rozvolni, tak se vracim na strelnici dukladne testovat, o tom zadna.
Diky za info :).



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#230 » pon 23. lis 2020, 20:55

Benelli byla funglovka z kramu.

Zkousena se standardnim (zadna druha jakost nebo sunt) strelivem ruznych vyrobcu, ktere bylo soucasne strileno z jinych zbrani bez jedineho problemu.

Kousalo se predpazbi-vetsinou pomohlo vyrazit ty dva bazmeky, co drzej spoustovej mechanismus. Ale nekdy ani to ne a jak pise Petzold vyse-dokonce i kladivo prislo ke slovu...k tomu nekolik sroubovaku.
Dochazelo ke vzpricovani naboje pri podavani ze zasobniku do hlavne.
Kdyz nastal pokus o vyhozeni nevystreleneho naboje z hlavne (a nekdy pokus o vyhozeni vystrelene hilzny), obcas se stavalo, ze nefungoval vytahovac a z hlavne se pacilo sroubovakem. Ze zbrane se mi nikdy nepodarilo vystrelit vsechny naboje v zasobniku v kuse aniz by nenastal nejaky z vyse uvedenych problemu.

Rozlozena byla mnohokrat...nejspis zfusovane slicovani vnitrnich casti (na jedne strane byly videt ryhy) a nalisovani do vnejsich plastovych. A taky nejak zfusovana pruzina u vytahovace. To jsou teorie lidi, co do toho vidi a maji nejake zkusenosti. Ovsem jak to bylo skutecne, to nevim, proste sla zpatky prodejci, takze zadne obavy, ze byla preprodana nejakemu hejlovi.

Na muj dotaz, zda funguje u vyrobce vubec nejaka vystupni kontrola, mi prodejce sdelil, ze nikoliv a ze jedinej okamzik, kdy se lidska ruka ve fabrice zbrane dotkne je kdyz se hotova bali do igelitu a pak do krabice, protoze to jedine stroje jeste nezvladaji. A pak dodal, ze nedavno jim prisla varka brokovnic stejne znacky, ktera mela uz z vyroby viditene nakrivo hledi i musku. Cili to tam evidente jen bezmyslenkovite zabalej a vyexpedujou...

Nedelal bych z toho vedu, zkratka smula na kus. Taky znam dva lidi, kterym bez problemu funguje. A soucasne mam kamarada, ktery mel dost podobny proble s fungl novym Remingtonem 870.

Celkove je to pro me osobne dukaz, ze reci o 100% spolehlivosti pump proste nejsou pravda...stejne jako o nespolehlivosti samonabijecek

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#231 » pon 23. lis 2020, 21:21

To s těma prvníma rukama co balí do igelitu je taková prodavačská latina. Benelli, stejně jako každou jinou pumpu, skládají ve fabrice lidi a zkouší funkčnost.

Prostě, Antonio asi zrovna neměl den, protože Lazio včera prohrálo, nebo to Francesca ne/dostala. :-)



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#232 » pon 23. lis 2020, 22:12

Muzu potvrdit, byl jsem u toho, kdyz ji @antonspelec poprve zkousel (ukazoval jsem mu zrovna svoji Berettu 1301 a mozna proto si ji pak koupil :-D ). A fakt se sekala dost divne, po vystrelu, kdyz jsi chtel zapumpovat, tak se to zaseklo uprostred a neslo s tim hnout na zadnou stranu. Ale vyhazovani naboju ze zasobniku bez vystrelu imho chodilo dobre. Pokud si dobre vzpominam, zkouseli jsme ji tri, vsem se sekla. Spravce strelnice na to koukal taky dost nevericne, ze by se benelka tak sra*a :-). Asi fakt mel nekdo ve fabrice tezkou sichtu :-D .



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#233 » stř 25. lis 2020, 01:48

Ad Benelli. Já mám cca 1 za 100 ran nedovřený závěr. Prostě náboj nezvládnu dostat celej do komory. Vyhodit šel vždy razantím pohybem předpažbí, takže to tipuju na problém mezi předpažbím a podlahou:)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#234 » čtv 26. lis 2020, 15:37

milonk píše:Muzu potvrdit, byl jsem u toho, kdyz ji @antonspelec poprve zkousel (ukazoval jsem mu zrovna svoji Berettu 1301 a mozna proto si ji pak koupil :-D ). A fakt se sekala dost divne, po vystrelu, kdyz jsi chtel zapumpovat, tak se to zaseklo uprostred a neslo s tim hnout na zadnou stranu. Ale vyhazovani naboju ze zasobniku bez vystrelu imho chodilo dobre. Pokud si dobre vzpominam, zkouseli jsme ji tri, vsem se sekla. Spravce strelnice na to koukal taky dost nevericne, ze by se benelka tak sra*a :-). Asi fakt mel nekdo ve fabrice tezkou sichtu :-D .

No kdyz jsme tam byli tehdy spolu, tak to vyhazovani fungovalo, ale pak jsem s ni byl jeste dvakrat a to uz zacalo zlobit i to...kdyz jsem tam byl naposled, uz muselo prijit ke slovu kladivo a sroubovak:-( A to byla posledni kapka...

A rikas to presne - finalni rozhodnuti poridit 1301 padlo v momente, kdy jsem si zkusil tu Tvoji. Ja takhle vzdycky neco nekde vyzkousim a libi se mi to tak, ze to koupim...mistama to docela leze do penez:-D

Jinak na jare se tesim az se potkame a srovname Tvoji 1301 s fabrickou botkou a tu moji s limbsaverem:-)



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#235 » čtv 26. lis 2020, 17:47

Urcite :-) . Tim popisem chovani toho limbsavera jsi me nalomil, ze jsem o tom zacal premyslet. Uvidime az vyzkousim :-).



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#236 » úte 1. pro 2020, 10:03

Chtěl bych změnit úhel pažby na 1301 pomocí přiložených podložek, ale nevím čím povolit ten šroub v pažbě co ji drží, už jste to někdo zkoušel? Nějaký typ? Předem díky za radu!

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#237 » úte 1. pro 2020, 12:19

Počkej šroub ? Na tyčce z pouzdra závěru drží pažbu matka s nylonovým těsněním na vějířové podložce . Matka by měla jít povolit normálním trubkovým klíčem. Pozice č. 30.

https://www.brownells.cz/Schemata/Beret ... ion-Schema

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#238 » úte 1. pro 2020, 17:02

Normálně jsem ji měnil na UZKONu golou a žádný problém



Jirka33
Příspěvky: 21

Příspěvek#239 » čtv 17. pro 2020, 18:50

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, mám už tu Berettu 1301 Tac. střílí se s ní naprosto super, příjemný zpětný ráz (na brokovnici) a jsem moc spokojený, zatím trochu tápu v použitém střelivu - když mám komoru v délce 76mm a v návodu (EN) je, že lze střílet shells kratší než 76mm, ale jde střílet (dlouhodobě) i "krátké" 67mm nebo musím kupovat jenom 70mm a delší? Říkal mi kolega se starou brokovnicí, že 67mm je na komoru 76mm už moc krátké a bude se ničit zahrdlení (nebo jak to jmenoval), ptal jsem se prodejce (zatím bez odpovědi). Ještě se kouknu na hlaveň, co tam je za všechna označení... myslím si, že ta Beretta by to měla vydržet i dlouhodobě...? Nebo ne?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#240 » čtv 17. pro 2020, 18:55

Neměl bys střílet delší, kratší nevadí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů