Pumpa! Ale která?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#196 » úte 24. zář 2019, 11:30

Tatinek ma strelnici a tak tady arogantni dceruska udili knizeci rady, postuje vysmate fotky s pro vlastni poteseni zastrelenym ptactvem, pohorsuje se nad tim, ze si lidi na home defence kupuji levne turky a ne zbrane za desitky tisic, ze netrefi holuba na 20 metru a vysmiva se zacatecnikum. To je zhruba tak podobny styl jako kdyz si hosik pujci tatinkovo faro a machruje s nim pred diskotekou. Tohle forum jde fakt do haje...

Ale abych nebyl OT. Taky koukam po pumpe a zkousel jsem Remington, Winchester i Mossberg...nejvic mi sednul ten Mossberg. Ale pred finalnim rozhodnutim chci jeste zkusit Supernovu, na ktera mam dobre ohlasy a reference. Cenove se zase tak moc nelisi

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#197 » úte 24. zář 2019, 11:52

Anton :
co poznáváš o osobě ty z dotčeného textu, já vůbec v dotčeném textu nevidím.

Ty teď děláš všechno pro to, aby se holky s klukama na střelnici nebavily a aby holky svým vrstevnicím bez ZP říkaly, že kluci se ZP jsou namyšlení a ať se jim vyhýbají.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#198 » úte 24. zář 2019, 11:57

:) antonspelec co se rozčiluješ :) já za to nemůžu že si nekoupíš jinou brokovnici - tohle sem čekala že se někdo kdo má Uzkona takle začertí :) :)

Já nepotřebuju bejt rozmazlená ale už několik let dělám kurzy a i přípravy na ZP a zároveň mám i akreditaci na zkušebního komisaře a podobné další věci které sem si udělala samou svou vlastní pílí ne jen řečma a proto když se snažím říci svůj názor a svou radu ač zní trochu razantněji tak prostě někteří jedinci kteří nezvládají situace vzteku pak vubuchnou :D :)

Snažím se jen poradit jak vybrat brokovnici a nevyhazovat peníze oknem nebo po pár stovkách raná zase neprodávat brokovnici a kupovat zase jinou a nebo nekupovat levnou krochnu - Jsou zbrojovky ( firmy ) a to třeba nejmenované Turecké které vyrábí taktické brokovnice a po vyrobení cca 5000 kusů ukončí výrobu, založí novou firnu pod jiným jménem a vyrábí znovu taktické brokovnice a tak dokola, a proto se snažím novým majitelům a zájemcům o brokové pumpy poradit a hlavně je odradit od koupi na bazarech kde 75% majitelů brokovnic je dojebe nebo je brokovnice na hraně životnosti a oni je po bazaru prodávají jako nestřílené a je to čím dál častější a pokud se po bazarech koukneš většinou to sou levné Turci , Čína a podobně.

Dej si čaj, pust si film a klid, jsme na fóru a každý ať sdělí svůj názor ne se tu napadat ;) ;) ;)



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#199 » úte 24. zář 2019, 12:58

https://www.youtube.com/watch?v=pk7FxjjSntc

PROTO VARUJI PŘED LEVNÝMI TURECKÝMI BROKOVNICEMI ALE JE TO MŮJ NÁZOR A I PÁR KOLEGŮ

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#200 » úte 24. zář 2019, 13:12

Škoda že pán ze Světa pušek už nikde neříká, že část šitové produkce Uzkonu zrovna vyráběla Derya ve své fabrice. :lol: :roll:



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#201 » úte 24. zář 2019, 17:35

to LenkaMa: Ohledně toho Turka máš pravdu, ale myslím že si nepochopila na co je pumpa a na co kozlice.


Předně, střílím jak holubi tak pumpu, a ano na holubi mám hezkou kozlici a na taktiku levného Turka, Deryya, kterého jsem koupil jako entry level pro IPSC (šína, výměnné zahrdlení, překvapivě slušné krytí).
A ano, příští bude Benelli Supernova.

Vzhledem k tomu že trochu znám oba "světy" tak to co radíš je totální blbost, naopak to svědčí o tom, že jsi asi taktickou brokovnici nikdy nestřílela. To že dám na loveckém kole 24 z 25 mi nijak nepomůže když chci správně ovládat a střílet z pumpy, tj. rychlé nabíjení, schopnost rychle trefit stacionární cíle na různé vzdálenosti (tzn. správná volba střeliva) atd. Proto radit začátečníkovi, co chce pumpu, ať se naučí nejprve střílet holubi je totální blbost. Naopak holubi s pumpou bych viděl až poté co si ji trochu osahám a vyzkouším a mám ji v ruce.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#202 » úte 24. zář 2019, 21:02

To: LenkaMa: píšeš "proč by si někdo měl koupit levnou brokovnicí..." Co třeba proto, že nevydělává tolik peněz? To máš jako s autama - ne každý má na Mercedes, Audi nebo BMW... A tak jezdí taky Daciema...
No a u zbraní je to podobné.. Takže asi tak.Já nevydělávám pod průměr, ale 70 za brokovnicí bych na zábavnou jakkoliv amatérsky sportovní střelbu nedal. 15 asi jo...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#203 » stř 25. zář 2019, 07:19

Miata píše:........ Benelli je kvalitní a pěkná... “slečna” ;)

Zajdi se podívat na IPSC CNC a počítej si Remingtonky apod a dojdeš k závěru, že Benelli (Nova/Supernova) je z nějakýho důvodu nejpreferovanější pumpa a nebude to tím, že je to "kráska do vitríny" ale mrcha k neutahání s nejlepším poměrem cena/životnost.
Projdi si burzy, schválně kolik najdeš lidí , co jsou oćhotní se ji zbavit,
jasan nestojí 5k ale brokna za cenu Glocka podle mne není investice.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#204 » stř 25. zář 2019, 07:28

antonspelec píše:Tatinek ma strelnici a tak tady arogantni dceruska udili knizeci rady, postuje vysmate fotky s pro vlastni poteseni zastrelenym ptactvem, .........

neřeš tón ale obsah
nevidím postřílené kosy ani vlaštovky ale večeři :-) a třeba je vysmátá, protože ji odpadla cestu do Lídla
LenkaMa je mimo jen v tom, že to je debata o výběru pumpy a ne lovecký či sportovní kozy/dvojky

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#205 » stř 25. zář 2019, 07:32

btw kdo z nás by nechtěl tátu s vlastní střelnicí ?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#206 » stř 25. zář 2019, 07:55

Jsem spolupodílníkem střelnice našeho střeleckého klubu a mám celou 1/20, počítá se to? :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#207 » stř 25. zář 2019, 08:15

Ukončete OT a zpět k tématu, pokud budete pokračovat v tomto gardu začnu rozdávat odměny.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#208 » stř 25. zář 2019, 09:31

A já si koupil levného turka hlavně pro seznámení s "pumpou". Něco "málo" už nastříleno mám, takže jsem věděl, že chci pumpu a ne dvojku, kozlici, ale ani automat (nebo jiný typ). Prostě jsem věděl, co chci. Vzhledem k ceně neočekávám žádný zázrak, ale ..... je moje. Takže odpadá shánění dobrovolníků, kteří by mi ji na střelnici půjčili. Nemusím se domlouvat na čase, kdy bychom se sešli a kde. Můžu si ji testovat dle libosti - viz např. moje testy rozptylu v jiném vlákně (viewtopic.php?f=23&t=9589&hilit=UZKONA -což mne taky baví). Vím, na co ji mám - na občasné blbnutí na střelnici. Případně možná na obranu. Střílím ale hlavně z pistole, brokovnici pumpu jsem si pořídil jen a pouze na okrajové, hlavně zábavné či odpočinkové střílení. Proto jsem nechtěl investovat větší peníze, i s přihlédnutím k tomu, že finanční výdaje mám někde jinde. Myslím si, že vím co chci a co za daný peníz můžu očekávat. Žádný zázrak to není, ale pro moje účely je plně dostačující ;)

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#209 » stř 25. zář 2019, 11:32

4mike píše:Zajdi se podívat na IPSC CNC a počítej si Remingtonky apod a dojdeš k závěru, že Benelli (Nova/Supernova) je z nějakýho důvodu nejpreferovanější pumpa a nebude to tím, že je to "kráska do vitríny" ale mrcha k neutahání s nejlepším poměrem cena/životnost.
Projdi si burzy, schválně kolik najdeš lidí , co jsou oćhotní se ji zbavit,
jasan nestojí 5k ale brokna za cenu Glocka podle mne není investice.

Řekl jsem si, že už nebudu na tuto (z mého pohledu trochu mimo vlákno) debatu reagovat. Toto je ovšem k tématu, tak snad nedostanu ban...:
Psal jsem, že Supernova stojí za zvážení a že je kvalitní a pěkná...a před tím jsem psal, že jsem o Mosbergeru a Remingtonu (i Benelli) sám uvažoval (a své rozhodnutí výběru jsem zdůvodnil). Řešil jsem tedy kategorii (+-20k) o které byl i původní Davidův dotaz, na který se tu trochu pozapomnělo. Proč mi tu (Lenka, 4mike) podsouváte, že se bavíme o turcích za 5tis.??



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#210 » stř 25. zář 2019, 20:58

No 4mike neříká nic o Turcích, ale že Benelka je oproti Remigtonce někde jinde. Špíše to chápu tak, že ten dělník neutahání není ten Remington ale ta Benelka...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů