Pumpa! Ale která?



petercz
Příspěvky: 63

Příspěvek#241 » čtv 12. pro 2019, 12:56

Zvažuji nákup levné pumpy a mám v podstatě dva favority - Maverick 88 a SDM 870, můžete napsat srovnání kdo jste měl obojí v ruce? Já zatím zkoušel pouze Mavericka. Cena v podstatě stejná, u SDM vidím jako + lepší mířidla, ale jako - zase vyšší hmotnost.



David77
Příspěvky: 11

Příspěvek#242 » čtv 9. led 2020, 15:44

Tak už je doma a zkoušel jsem jí po Vánocích... 100% spokojenost 8-)
Screenshot_20200109_144329_com.android.gallery3d.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



David77
Příspěvky: 11

Příspěvek#243 » pon 3. úno 2020, 13:42

Tvl... Tak si čtu s odstupem času komenty na můj původní dotaz a nechápu, proč se polovina lidí chová, jak blázni :roll:
1) Dotaz byl na Winchester nebo Remington...
2) Neptal jsem se na Benelli, S.D.M. a vyloženě jsem uváděl, že nechci Turka
3) Popisoval jsem účel - prioritně na ochranu i na střelnici (nic o střílení holubů, nebo jiných zvířat)
Takže díky Miato za radu, koupil jsem dobře 8-)
A Vás ostatní (konkrétně LenkaMa) obdivuji za sáhodlouhé slohové prace, bohužel zcela mimo mísu :lol:
(Sakra... teď to schytám já :lol: )



Smith_395
Příspěvky: 2

Příspěvek#244 » pát 21. úno 2020, 20:53

LenkaMa píše:No já si myslím že polovině z Vás je jedno co si koupíte, jelikož netrefíte ani holuba na 20 metrů, navíc co vidím u nás na střelnici tak z 90% jsou tam samé křápy z Turecka za 4000 Kč a podobně a pochybuji že z Vás někdo dá 30 tisíc a více za dobrou brokovnici i když ty dobré Italské jsou od 75 000 Kč výše.

Další věc co by jste spíš měli řešit než líbivost, je na co ji chcete + slyším neustále aby brokovnice měla pistolovou rukověť ale už si nikdo neuvědomí že tím pádem vám jde většina zpětného rázu do dlaně.

Další věc je kvalitní brokové střelivo, což taky pochybuji když tu většina lidí shání střelivo nejlépe za 2 Kč :) A z postřehu třeba i teď v sobotu jsem se všimla jak si jeden koupil brokovnici a po 4 ranách už nechtěl střílet že si asi pochroumal rameno a to se střelivem které ho já vystřílím skoro stovku týdně na asfalty :)


S dovolením, nemyslím si, že na něco tak primitivního jako je pumpa má smysl vynakládat nějaké horentní sumy. Jsou jiné zbraňové systémy, kde rozdíl v ceně je znát, ale rozhodně ne tady. To řečeno, U.S. pumpy bud nefugují nebo jsou předražené. Jako někdo, kdo viděl u tzv. vlajkové lodi tureckých brokovnic jak se při střelbě známému uvolnila celá soustava mušky ( jednalo se komplet mouchu, s chraničema, světlovodným vláknem atd.) a následně mu cestou zpět roztrhla čelo, se k tureckým výrobkům stavím přinejmenším skepticky. Asi bych k tomu přistoupil s rozumem, jako ke všem nákupům zbraní nebo strojirenských výrobku bych asi nekoupil ani šroubek od výrobce sídlícího v zemi, která není schopná úspěšně provozovat ani železniční dopravu (viz, Turecko). Italové mají relativně pěkné kusy a když to není HIgh end je to i za normální peníze. 8-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#245 » pát 21. úno 2020, 22:54

Vždy je příjemné potkat odborníka.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#246 » sob 22. úno 2020, 05:59

A ze tady jich je. A to sem si myslel, ze strelci nehulej. Hulej!!! A je to hustej matros. :)

David rozhodne koupil dobre. At slouzi.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#247 » sob 22. úno 2020, 23:02

Hmm... Považuje se teď Winchester za Turka nebo ne? Určitě to tu někdo psal, ale prostě mě zajímá jestli je Winchester kvalitou spíš Turek, protože se v Turecku vyrábí, nebo spíš Američan, protože je to Americká firma?

Co mě na něm kromě ceny zajímá je fakt, že je relativně lehkej. I Italky maj aspoň + 0.5 Kg navíc a to podle mě neni úplně málo. Asi se na něj půjdu někam podívat.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#248 » ned 23. úno 2020, 13:50

Tak ještě jednou. Turecko je velmocí ve výrobě brokovnic, funguje tam úspěšně přes 40 výrobců a na ten nejnáročnější trh, tedy USA, jsou největším dovozcem, daleko před Italy. Ročně tam dovezou kolem 400 tisíc brokovnic, což je cca 50% produkce tamních výrobců, jako Rem a Moss.

A ano, jsou schopní vyrobit naprostý low-end, když to někdo chce. Stejně tak jsou schopní vyrobit i high-end, když to někdo zaplatí.

Značka Winchester už dávno není americká, vlastní ji Fabrique Nationale Herstal, tedy Belgičani. Pokud máš na mysli Winchester SXP, tak je to kvalitativně naprosto srovnatelná brokovnice s jakýmkoli výrobcem v USA. Levnější je jen kvůli menší ceně práce v Tr.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#249 » stř 26. úno 2020, 07:27

Mam Winchester SXP Defender a je vyrobeny v Turecku. Kazdopadne kvalita je jinde nez low-end brokovnice ze stejne země. Zatím vystrileno 800ks jak broky tak slug a nemuzu na ni rict krive slovo.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#250 » stř 11. bře 2020, 10:55

Dotaz neznalce.
Mohu do pušky ráže 12/89 (Benelli Supernova) používat i kratší munici např. 12/76 ?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#251 » stř 11. bře 2020, 10:59

Ano, 12/70, 12/76 i 12/89.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#252 » stř 11. bře 2020, 11:52

Jasně. Můžeš i Practicaly (12/63,5)

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#253 » stř 11. bře 2020, 11:57

Díky za odpovědi.
Nedojde k poškození komory?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#254 » stř 11. bře 2020, 12:13

Na 12/70 a větší je to určitě stavěný, na kratší nevim ale asi taky OK.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#255 » stř 11. bře 2020, 12:17

Na ofiko stránkách:

https://www.benelli.it/it/prodotti/fuci ... rnova-slug

Je pod "Serbatoi" opravdu psaná kapacita jen pro 12/70 a větší, tak nevim s těma 12/63,5 ale možná je to prostě vzácný tak to nezmiňujou.

Edit: Korekce odkazu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti