Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#346 » pát 2. črc 2021, 19:09

crossman píše:Díky moc za pěkný popis a fotky, problém u benelli je, že choky má jen verze od 24" hlavně nahoru.
18.5 a 20" choky nemá nebo má jen cylinder a do delší jsem jít nechtěl. NEvím jak velký význam mají choky, vím že usměrnují hlavně spršku broků na velké slugy a jednotné střely to asi není používané. Takže otázka taky je, jestli si bez choků střelím holuby s uspokojivým výsledkem - tedy holub se rozprskne.
IPSC a LOS, tam asi choky netřeba?

Benelli supernova 20" cca 19 000kc +-
+ nabíjení a vychytávky pro sport (cut off, zatlačení jazyku podavače při nabíjení do trubky)
+ cena protože bez mířidel je levnější (mířidla na hlavni, klasik hledí a muška jako na pistoli)
- investice do mířidel cca 5000kč
- kapacita 6+1 bez příplatku, pro 7+1 už bude zásobník delší asi 1.5-2 cm než hlaveň

Fabarm SDASS tactical 20" cca 22 900 kc +-
+ kapacita v základu 7+1 a zásobník stejně dlouhý jako hlaveň
+ mířidla ghost ring a rail v základu
+ výměnné choky
plus i minus je asi i ta pružina, při pumpování prý urychluje nabíjení, ale přišlo mi to zvláštní nevím - s tím spojená nemožnost nechat stažený závěr bez držení - pružina nabíjí/zavírá sama. Musí se zapřít o nohu. Pružina jde vytáhnout a mělo by to fungovat i bez ní.
- vyšší cena - opět díky mířidlům v základu
- asi horší nabíjení, nutno více hlídat


- na holuby pumpu je blbost, ale otázku si položil nesmyslně, ano střelíš si na holuba bez choků pokud bude dost blízko a co je uspokojivej výsledek?
- IPSC a LOS choky nezměrná výhoda, ale dá se bez
- to co Ti přijde jako plus tedy ghost ring a muška je na rychlé zamíření pro IPSC spíš nevýhoda.. I když si to možná nemyslíš, ale evidentně Tvé zkušenosti jsou takřka 0 takže dej na rady těch co ví..
- zásobník musí být stejně dlouhý jako lauf? To Ti jde o vzhled? Nebo?
- Supernova s 18 a 20" hlavní je se "slug" laufem - proto bez choke a s mířidly...
- jakákoliv pružina co boostuje pumpování je na sport akorát k nasírání..

Ujasni si co chceš, broknu na holuby, broknu na IPSC, tacticool broknu, cokoliv na blbnutí...



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#347 » pát 2. črc 2021, 22:12

Jinak jsem z Plzně, když by ses sem dokodrcal, klidně ti tu Supernovu půjčím, ať máš vlastní zkušenosti. Až se ti potom dostane do ruky třeba ten Fabarm, hned můžeš srovnávat. Co se týče mířidel, mám tam hledí s muškou se světlovodkama. Hledí jen kvůli jednotným, jinak bych měl jen mušku, sám si můžeš zkusit jak rychle se s tím dá mířit a třeba se potom sám vyprdnes na nějakou bižuterii :D
Za mě bych ti radil Benelli (ale s 24" hlavní), už jen z toho důvodu, že tě nejspíš přežije, tomu by se u Fabarmu tak věřit nedalo. A na holuby určitě nějakou kozlici s jednospousti. Podle toho jestli bys střílel skeet, nebo trap, by se volil konkrétní model. Ve zkratce trapovka má delší pazbu, delší hlavně a větší zahrdlení. Není potřeba kupovat nic extra, na začátek starší ZH, nebo IŽ bude bohatě stačit



crossman
Příspěvky: 46

Příspěvek#348 » pát 9. črc 2021, 15:05

McFly: Díky, holuby jsem měl na mysli jen okrajově, žádný závod, ale jen tak. Nejčastější použití bude na soutěže ipsc/los a pro vlastní blbnutí na střelnici - či trénink. Ale protože jsem neměl v plánu kupovat jen sportovní tak jsem chtěl, ať s tím můžu dobře manipulovat i doma tedy 20" hlaveň. Ano moje zkušennosti s brokovnici jsou minimální, ale nechci řešit nešvary levných turků. Pravděpodobně by mi stejnou službu udělal i winchester sxp (dostupný turek, snad né úplně špatný cca 13 000,-). Ale když kvalita tak tedy benelli.

Jacobson: Díky

Výsledek: Mrknul jsem ještě jednou na benelli supernova a dá se koupit extra hlaveň 24" se 3-mi choky
Takže asi bych šel tedy do benelli supernova 20" za 18900,- je tam hledí a muška na hlavni s možností montáže railu na závěru (případný kolimator). KDyž nepůjdu do kolimátoru a bude to jednou nedostačující pro ipsc/los tak koupím extra hlaveň 24" s choky za 7800,-, třebas po třech letech používání.

A na holuby pořídím kozlici, jak tady psal Jacobson.
Příjde mi to jako přijatelné řešení, při nejhorším benellku prodám a vyberu něco jiného.

Pokud doporučíte nějakou jinou opakovací brokovnici(pumpu) vhodnou k ipsc/los tak napište!



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#349 » pát 10. pro 2021, 17:10

Ahoj, rozhoduju se mezi touhle Akkar Karatay Mariner a SDM 870 ... poradíte, která má jaké výhody a nevýhody? Hlavně co se zpracování a výdrže týče. Díky



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#350 » pon 13. pro 2021, 07:13

O akkaru jsem měl příspěvek kdysi dááávno na konkurenčním foru:
(včetně fotek na Rajčeti)
http://forum.mujglock.com/karatay-takti ... ilit=akkar

Akorát za tu dobu přibyla změna že jsem to celé nastříkal černým krylonem a vyměnil pažbu.

Jinak Akkar Karatay je třeba i tahle CZ 612 co se prodávala v US.

https://www.youtube.com/watch?v=uBDtlA72_pE

To SDM bude muset zase popsat někdo jiný.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#351 » úte 14. pro 2021, 10:52

Jakoli píše:Ahoj, rozhoduju se mezi touhle Akkar Karatay Mariner a SDM 870 ... poradíte, která má jaké výhody a nevýhody? Hlavně co se zpracování a výdrže týče. Díky



Kup si Bemelli M4 a nic nezkaziš, budeš velmi spokojen odolnosti a kvalitou oproti tureckého krámům. Ano je dražší ale taky hodně kvalitní co se do odolností týče. Mám již druhou a ani po 20 000 ranách jediná závada a ani selhac - odolná a na údržbu nenáročná jako glok



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#352 » úte 14. pro 2021, 12:28

:))) Tak kdybych uvažoval o brokovnici za 50 tisíc , tak se tady neptám na ty dvě :))



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#353 » úte 14. pro 2021, 12:31

Možná by nebyla špatná ani tahle WINCHESTER SXP DEFENDER COASTAL MARINE 46CYL.Bude kvalitnější než Turek a Číňan?

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#354 » úte 14. pro 2021, 14:32

Nemyslel jsem to špatně, jen tak že se vyplatí připlatit za kvalitní pušku něž za bláto z Turecka kterého se stejně časem rád zbavíš.
Obrázek



Amegan
Příspěvky: 23

Příspěvek#355 » úte 14. pro 2021, 15:32

To Jakoli: a co takhle od Mossbergu: Maverick M88 s cenovkou okolo 10 tisíc, spolehlivá, lehká.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#356 » úte 14. pro 2021, 18:26

Jakoli píše:Možná by nebyla špatná ani tahle WINCHESTER SXP DEFENDER COASTAL MARINE 46CYL.Bude kvalitnější než Turek a Číňan?

Neviem ci Winchester si nenechava robit brokovnice v Turecku.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#357 » úte 14. pro 2021, 20:11

Nechává, jen netuším zda všechny modely



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#358 » úte 14. pro 2021, 22:21

SXP je tuším taky z turecka - jeden čas jsem na ní taky koukal. Pod tou značkou to bude asi ok (předpokládám důkladnější kontrolu kvality), ale já sem si nakonec stejně vybral Fabarm Martila a rozhodně nelituju
Obrázek

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#359 » úte 14. pro 2021, 22:32

Pistolová ručka na brokovnici není moc dobrá věc ale každého věc, Za mě dostáváš většinu zpětného rázu do dlaně a další nevýhoda je že ta ručka ti brání v rychlém nabití ( když otáčíš portem nahoru ) Ale pokud to máš na ozdobu tak to neva ...............



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#360 » stř 15. pro 2021, 06:21

winchester1.jpg


Winchester2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron