Pumpa! Ale která?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#406 » stř 26. říj 2022, 20:37

Tak presnost strelby je hlavne o tom, kdo zbran drzi v ruce nez o tom, zda ma zbran rukojet pistolovou ci klasickou puskovou



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#407 » stř 26. říj 2022, 20:39

Jeste bych dodal, ze at vezmes jakoukoliv tak urcite neudelas chybu. Vsechny 3 jsou provereny znacky, maji zkusenosti a vi co delaji.



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#408 » stř 26. říj 2022, 20:57

A jaký jiný model Mossbergu bys Kouďáku vzal?



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#409 » stř 26. říj 2022, 20:59

A ještě jsem se Tě Kouďáku chtěl zeptat, pokud pomineš tu pojistku u Fabarmu, jak bys ten model Martial Cantilever hodnotil?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#410 » stř 26. říj 2022, 23:49

Pokud pominu pojistku tak s chuti do toho pokud se ti libi. Z toho co jsem mel moznost zkusit par ruznych brokovnic tak se mne to zda vsecko +- stejny z pohledu toho jak se to chova, ale rozhodne se nepovazuju za experta a rozhodne se tady najde spousta lidi ktera ma brokovnici nastrileno vyrazne vic nez ja.

Ja mam Mossberg 590A1 Magpul edici (51773) a spokojenost. A1 ma tezkou hlaven (a celkove je to proste tezka brokovnice), taky to puvodne pouziva armada a ti mozna hmotnosti resi min nez civilni sektor.

Jenom ti teda muzu rict, ze Mossberg 590 ma uplne priserny rozebirani. Rozebrany jsem to mel asi 2x a rozhodne to neni neco do ceho bych se hrnul. Musis odsroubovat cep na zasobniku, sundat hlaven, odsroubovat pazbu vyndat spoust a teprve pak se dostanes k zaveru, vevnitr receiveru maji ruzny ty cartridge stopy a podobny veci, tohle nevim jak delaji ostatni, ale zrovna mossberg je relativne slozita brokovnice. Vim ze rozebrat fabarm je trivialni vec (ale postup si nepamatuju).

No a pokud jde o nahradni dily, tak na ocko na tu 590 uz cekam asi rok a pul (i kdyz je pravda, ze to tak nejak nechavam spat a vetsinou na to zapominam, takze aspon castecne asi chyba u me).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#411 » čtv 27. říj 2022, 06:37

Sloučeno. Vážně bylo nutné znovu založit téma o výběru brokovnice, když už jich je několik?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#412 » čtv 27. říj 2022, 07:50

antonspelec píše:Ja osobne bych vyradil zbrane s pistolovou rukojeti…manipulace ze zbrani, nabijeni apod. je se zbrani s pistolovou rukojeti komplikovanejsi


Nemohu souhlasit. Ta drobně slozitejsi manipulace jev pohode. Kdyz pominu, ze to drzis jako ARo tj. svalova pamet, tak to má i dalsi vyhody. Jak pri zmene gardu, tak uchopu a praci jednoruc. Takze v tom není valny rozdil a zalezi na kazdem jak mu to sedno a co mu prijde víc "COOL", coz je také dulezite, protoze stim te bavi strilet a tak trenujes vic, nez s necim, co te nebavi. :)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#413 » čtv 27. říj 2022, 16:40

Tak do výběru bych ještě zahrnul Beneli Supernova a Franchi TSF12, doufám že název píšu dobře...ke.to jediná mě známá taktická brokovnice výměnnými choky a garantovaným soustrelem u slugu.

Sám jsem to řešil a nakonec šel do poloautomatu Beretta 1301. U hlavní je znát že mají obrovské zkušenosti se špičkovými brokovnicemi pro sport. Soustrel se slugem je excelentní.
Osobně bych nyní bral mít výměnné choky, pokud chci co nejuniverzálnější brokovnici není pevný cylindr ideál.



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#414 » čtv 27. říj 2022, 16:51

Proč bylo nutné založit nové téma?

Třeba proto, že tahle diskuse (na téma "Pumpa, ale která") je již dosti nepřehledná

Taky proto, že jsem se dotazoval na konkrétní modely a značky brokovnic... Např. o brokovnici Fabarm Martial Cantilever, a na profil hlavně Tribore není třeba v celém diskusním fóru jediná zmínka a tyto mě dosti zajímaly. Tato brokovnice je třeba na trhu úplně nová.

A jak známo, kvalita některých modelů pušek se v čase mění. Stejné modely, které bývaly před mnoha lety ukázkou kvality, se mohly časem stát krámem (např. v důsledku přesunutí výroby z USA do jiných zemí), případně mohou mít v důsledku plynutí času již zastaralou technologii. Proto pátrat v diskusích 5 let starých nepovažuji za úplně objektivní zjišťování informací.

A jak vidno, po sloučení diskusí tato celkem živá diskuse s výjimkou jediného příspěvku Antona Špelce "umřela", což je škoda...



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#415 » čtv 27. říj 2022, 17:14

Béďa píše:Tak do výběru bych ještě zahrnul Beneli Supernova a Franchi TSF12, doufám že název píšu dobře...ke.to jediná mě známá taktická brokovnice výměnnými choky a garantovaným soustrelem u slugu.

Sám jsem to řešil a nakonec šel do poloautomatu Beretta 1301. U hlavní je znát že mají obrovské zkušenosti se špičkovými brokovnicemi pro sport. Soustrel se slugem je excelentní.
Osobně bych nyní bral mít výměnné choky, pokud chci co nejuniverzálnější brokovnici není pevný cylindr ideál.


Benelli Supernova je v ráži 12/89, kterou nechci, chci 12/76 a nechci si vypalovat komoru kratšími náboji. Navíc má kapacitu jen 3+1 (12/89), potažmo 4+1 (12/76) a já jsem chtěl nejméně 6+1. Franchi TSF12 jsem na internetu ani nenašel.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#416 » čtv 27. říj 2022, 17:22

Fleet Admiral píše:Benelli Supernova je v ráži 12/89, kterou nechci, chci 12/76 a nechci si vypalovat komoru kratšími náboji. Navíc má kapacitu jen 3+1 (12/89), potažmo 4+1 (12/76) a já jsem chtěl nejméně 6+1.


1/ nic takového jako vypalování komory kratšími náboji neexistuje :mrgreen:
2/ samozřejmě jde dát na trubku prodlužka, standartní kapacita je 8+1 pro IPSC, já mám 10+1 nábojů 12/76



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#417 » čtv 27. říj 2022, 17:40

U toho odkazu na brokovnici se omlouvám za mystifikaci je to Fabarm STF12. Měl jsem ji v ruce ale nemohl si vzpomenout na název. Zpracování na pumpu daleko před konkurencí, bohužel i cenou...výrobce garantuje soustrel na 100m s kvalitním slugem, přesně parametry si už nepamatuji, ale u jiného výrobce jsem něco takového neviděl. Navíc má choky.

To s tou komorou je blbost...proti si fórum, je to častá milka začátečníků...k vypalování nedochází, protože se mj. bavíme o úplně jiných tlacích než jaké jsou u pistoli i u pistolí, brokovnice je nízkotlaká. Ta Benelli má naopak díky tomu že je to super Magnum velmi vysokou zivotnost při použití 70mm.

Ohledně kapacity zásobníku jsi už odpověď dostal..



Fleet Admiral
Příspěvky: 21

Příspěvek#418 » čtv 27. říj 2022, 18:06

Béďa píše:U toho odkazu na brokovnici se omlouvám za mystifikaci je to Fabarm STF12. Měl jsem ji v ruce ale nemohl si vzpomenout na název. Zpracování na pumpu daleko před konkurencí, bohužel i cenou...výrobce garantuje soustrel na 100m s kvalitním slugem, přesně parametry si už nepamatuji, ale u jiného výrobce jsem něco takového neviděl. Navíc má choky.

To s tou komorou je blbost...proti si fórum, je to častá milka začátečníků...k vypalování nedochází, protože se mj. bavíme o úplně jiných tlacích než jaké jsou u pistoli i u pistolí, brokovnice je nízkotlaká. Ta Benelli má naopak díky tomu že je to super Magnum velmi vysokou zivotnost při použití 70mm.

Ohledně kapacity zásobníku jsi už odpověď dostal..


Díky za odpověď a námět k přemýšlení. Ten Fabarm STF12 vypadá zajímavě, ale na občasné střílení pro mě už dost draze. Myslím, že je to ten model, co si chválili i na Hard Tasku ve videu o brokovnicích (Tactical Shotgun).

Začínám uvažovat o té Benelli Super Nově, ale nejraději bych to koupil už hotové. Tu prodlužku bych musel řešit s puškařem?

citovat předcházející příspěvky je proti pravidlům... McFly



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#419 » čtv 27. říj 2022, 18:39

Ne peodluzku koupíš buď přes prodejce nebo přes web, prostě ji našroubujes. Spíše zvas na co jí chceš, taktocool je svým způsobem hodně omezena v použití.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#420 » čtv 27. říj 2022, 18:57

Fleet Admiral píše:Proč bylo nutné založit nové téma?

Třeba proto, že tahle diskuse (na téma "Pumpa, ale která") je již dosti nepřehledná

Taky proto, že jsem se dotazoval na konkrétní modely a značky brokovnic... Např. o brokovnici Fabarm Martial Cantilever, a na profil hlavně Tribore není třeba v celém diskusním fóru jediná zmínka a tyto mě dosti zajímaly. Tato brokovnice je třeba na trhu úplně nová.

No vidíš a nakonec se stejně řeší obecné základy jako prodloužení zásobníku či pistolove rukojeti a urban legend jako vypalování komor. Ona delší komora má taky své další výhody: delší nabíjecí rampa, větší výhozí okno - obojí pochopíš, když to s brokovnici začneš myslet aspoň trochu seriózně..
Ps: přečti a dodrzuj aspoň základní pravidla fóra... Díky..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů