Pumpa! Ale která?

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#376 » úte 8. bře 2022, 14:35

Obrázek
Tak nakonec rychlá akce a tenhle Turek.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#377 » úte 8. bře 2022, 16:09

JZFireworks píše:Jak je na tom brokovnice Mossberg M88 ať už krátká nebo dlouhá verze?
Pročetl jsem forum a moc informaci jsem nedostal :D
Spolehlivost, kvalita, vydrž, vybiravost na náboje apod?
Chtěl bych nějakou pumpu na blbnutí .. řekneme par stovek ran ročně - nic drahého.

Díky ;)


Za ty peníze dobrý.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#378 » stř 9. bře 2022, 10:15

to pjr86:
CZ 612 je přeznačený Akkar Karatay Defender
viz video:
https://www.armed.cz/opakovaci-brokovni ... #gallery-4
Kvalita u všech značkových výrobců v Tr je dobrá.
P.S.
CZ 612 mají např. na střelnici Polárka v Frýdku Místku.

Uživatelský avatar
pjr86
Příspěvky: 40

Příspěvek#379 » stř 9. bře 2022, 17:04

pekoz píše:to pjr86:
CZ 612 je přeznačený Akkar Karatay Defender
viz video:
https://www.armed.cz/opakovaci-brokovni ... #gallery-4
Kvalita u všech značkových výrobců v Tr je dobrá.
P.S.
CZ 612 mají např. na střelnici Polárka v Frýdku Místku.

Díky mají do obchodu přijít teď v březnu. Ale už jsem pořídil tu Yildiz foto výše.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#380 » ned 10. dub 2022, 07:35

Nechtěla bych být hned na poprvé OT ale jaká je výhoda pumpy oproti automatu ? Co jsem zatím pročetla celé vlákno tak je to spíše o tom že pumpa má minimální možnost závady oproti automatu ale zase kvalitní automat přeci nezávaduje. Poradí někdo s výběrem ?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#381 » ned 10. dub 2022, 07:41

Automat je nejvíc vybýravý na krmení.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#382 » ned 10. dub 2022, 07:47

No pokukuji po Benelli M4 a nebo po Benelli supernova a nějak nevím co vybrat



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#383 » ned 10. dub 2022, 09:21

Ja koupil Supernovu a byl to nejvetsi sunt, co jsem kdy drzel v ruce. V ramci reklamace vratil prodejce penize. Holt jsem mel smulu na spatnej kus, protoze jinak je to dobra zbran. Diky tomu jsem si ale zkusil automat (Beretta 1301 Tactical) a posleze si ho i koupil. Nastrileno mam neco pres 1000 ks a byla tam jedina zavada zpusobena tim, ze ji nezkuseny strelec (clovek bez zbrojaku, co brokovnici drzel prvne v zivote v ruce) spatne drzel a zbran tudiz nezacyklovala jak mela-skripla se prazdna hilzna ve vyhoznim okenku a tudiz nedoslo k prebiti. Jinak naprosto spolehliva a zere vsechno od nejlehcich navazek az po super magnumy. Takze ty reci o vybiravosti automatu na strelivo jsou jen takovy folklor, kterymu se ja osobne smeju.

Za sebe doporucuju si vsechny uvazovane zbrane zkusit s vybrat si tu, ktera vic sedne



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#384 » ned 10. dub 2022, 10:53

To že máte samonabijecku, která žere vše, ještě neznamená, že jsou takový všechny. Obecně jsou samonabijecky vybiravy. O to větší šance na závadu, když z toho střílí nějaká subtilnejsi osoba, se kterou výstřel víc zacvičí a tím pádem trochu utlumi chod závěru. Silnější náboje zvládnou kopnout závěr až dozadu, slabší už nemusí. Sám mám Benelli Supernovu a jsem s ní spokojený až na jednu věc a tou je stále odskakujici predpazdi, když není nataženo bicí ústrojí. Komplikuje to plnění zásobníku. Jinak po pár mých úpravách je to stroj, který mi dělá samou radost. U opakovacky si vychutnam nabíjení a při troše tréninku se dá i z opakovacky střílet slušně rychle. Pro mě je samonabijecka zbytečnost, pokud se člověk přímo nevěnuje disciplíně samonabijeci brokovnice.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#385 » ned 10. dub 2022, 15:17

Nebo mít prostě obe. Samonabijecka, kdyz fachá, je rychlý bumbumbum. Ale zvuk natahujici se pumpy, je proste nejvíc :) Záleží k čemu tu broknu člověk chce. Na párkrát do roka blbnutí na střelnici, nebo 1 LOS ročně je pumpa dostačující. Pokud chci střílet 3gun, nebo něco víc, tak má samonabíječka jasně navrch. :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#386 » pon 11. dub 2022, 08:18

Jestli ono nebude lepší si přečíst tohle vlákno
viewtopic.php?f=23&t=251&start=135

Zvuk natahující se pumpy se nijak extrémně neodlišuje od zvuku natahující se samonabíječky. :-)
A jak napsal myslím John Mattera (mimo jiné autor vynikající knihy "Serious Social Shotguns"), parafrázuji: "Jako mladý šerif jsem chtěl zpacifikovat 3 agresivní maníky kolem stojícího auta. Obřadně jsem natáhl svoji brokovnici, protože jsem si myslel, že zvuk natahované brokovnice na ně zapůsobí. Ale nestalo se vůbec nic."



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#387 » pon 11. dub 2022, 08:39

Když si nasadím spunty a na to ještě sluchátka, tak bude zvuk podobný, to asi joo :D ale nejde jen o zvuk, ale celkový požitek. Pro milovníky motorismu je to jako řídit s manuálem, nebo automatem :D



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#388 » pon 11. dub 2022, 09:45

Souhlas s petzoldem. Navíc opakovací brokovnice se zásadně nabíjí prvním nábojem do komory, nikoli do trubky. Takže přetahování se jaksi nekoná.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#389 » pon 11. dub 2022, 09:55

To je snad na "vkusu každého soudruha", nemyslíš??

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#390 » pon 11. dub 2022, 09:55

Podobný zvuk je to při prvním natazení. Pak uz samonabijecka sype. Pumpa krásně cvaká dál .) První natažení ale asik nemá být důvodem pro volbu auto/pumpa že?

Zvuk natažení nemá někoho děsit. Neřešíme tady sebeobranou situaci (kde to u magora nezabere, u bezdáka třeba jo), ale strelnice a blbnutí s pumpou. A to cvak cvak je prostě boží.

Pokud má někdo uši zacpaný tak, že neslyší nic, je to chyba. Ale je to holt individuální.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů