Pumpa! Ale která?



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#496 » pon 18. bře 2024, 16:13

to Decon:
https://www.youtube.com/watch?v=uBDtlA72_pE
Tady je video s AKKARem - CZ 512 je přebrandovaný AKKAR - je na to záběr přímo ve videu.
V současné nabídce zbrojovky je model CZ 612, myslím že to bude zase AKKAR - vzhled odpovídá.
Takže možná půjdou sehnat ND v CZUB - ono stačí když prdne jedna pružinka.
Vyrobené je to čistě - viz rajče na konci, funguje to OK.


SDM jsem měl možnost vyzkoušet cca týden z5. Asi 50 ran.
Vypadá trochu drsněji v základu. Má dobré mířidla.
Je to celé ze železa a je to poznat - dost těžká věc to je. Ano chce to posilovat :lol:
Jo a kolega co to donesl to měl docela rezavé kolem komory a co ho znám tak všechno čistí až moc často.
Netuším jak je to se servisem.

Střelba je stejná, spolehlivost taky OK, asi ale to nejsou zbraně do války.
Vychází to sice z REM 870 ale jsou tam drobné změny.
Otázka na co to má být.
Na zábavnou střelbu to je asi jedno.
S levnou hromadnou tureckou produkcí (Uzkon, Balikli,....atd.) bych nesrovnával ani jednu. (I když i tam se najdou vyjimky.)
AKKAR je docela známá firma - sponzoruje např. mezinárodní závody IPSC.

Osobně mám Akkar Mariner.
Už několik let a jsem velmi spokojen.
https://www.rajce.idnes.cz/pekoz/album/akkar

V době kdy jsem to kupoval SDM nebylo - tehdy jsem se rozhodoval mezi Uzkonem a Akkarem a jsem rád že jsem vybral to co mám.
I když to mám je pro zábavu a bylo to cca 2x dražší.
Tak dobře vyber :) z toho co je teď



odouda
Příspěvky: 67

Příspěvek#497 » pon 18. bře 2024, 19:47

Souhlas s "pekoz".Já jsem zakoupil Akkar Karatay po tom co jsem ho vyzkoušel na střelnici Lero v Praze. Jen jsem vyměnil pažbu za pistolovou, lépe to sedne do ruky. Pozor - CZ612 se v ČR nabízí s jiným předpažbím než je na oficiálních obrázcích.



ante
Příspěvky: 43

Příspěvek#498 » pon 18. bře 2024, 20:06

Nemam s Akkarem Karatay taktik (pevná + sklopná pažba) žádný problém, na blbnutí stačí bohatě a až a když se jednou potentočkuje .... buď se to podaří nějak vyřešit, nebo to klidně hodim (obrazně řečeno) do kopřiv. Za ty prachy...



Decon
Příspěvky: 2

Příspěvek#499 » úte 19. bře 2024, 10:59

Díky moc za odpovědi.
Jestli tedy dobře chápu :
Na koupi brokovnice s hlavní dlouhé do 60cm mi stačí nákupní povolení Kategorie B.
Na koupi brokovnice s hlavní dlouhou 60cm a více je nutné zvláštní povolení. Zřejmě Kategorie A.
Souhlasí?
Zbraň chci pro zábavu. Jen tak na blbnutí po střelbě krátkých ;) :D



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#500 » úte 19. bře 2024, 11:09

Na koupi brokovnice s hlavní dlouhou nad 60 cm není třeba žádné povolení, protože je to zbraň kategorie C. Po zakoupení je jen třeba ji policii nahlásit.



Krevel
Příspěvky: 21

Příspěvek#501 » úte 19. bře 2024, 11:12

CZ vlastní továrnu Akkar a CZ612 je Akkar 612. Když jsem se na ni byl podívat v podnikovce v Praze, tak tvrdili, že jsou schopni sehnat všechny spotřební díly kromě táhel. Z toho co jsem viděl, tak CZ/Akkar je rozhodně lépe zpracovaný než SDM, obráběné díly nevypadají, že by je někdo tesal majzlíkem, ale skutečně obrobil. Problém Akkaru je neexistující aftermarket, zatímco na SDM by jít mělo nandat vše co pasuje na remingtona.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 2 hosti