ATA arms



ladicekII
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » ned 2. črc 2017, 18:42

znáte někdo tuto brokovnici ATA arms jestli ano chtěl bych váš poprosit o nějaké hodnocení :) děkuji

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » ned 2. črc 2017, 19:58

ATA Arms vyrábí několik desítek typů brokovnic....Co máš na mysli , řadu NEO ? Samonabíječka s Inertia systémem s rotačním uzamčením, kopie Benellky za třetinu ceny. Měl jsem ji v ruce, nestřílel jsem z toho ale kdyby někdo dovezl model Tactical, už ho mám v trezoru.



ladicekII
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » ned 2. črc 2017, 20:13

ata sp black nebo sporting

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#4 » ned 2. črc 2017, 20:48

Petrzold: ty jsi z té NEO střílel? Já jsem celkem pevně rozhodnut pro Benelli M2, právě kvůli inertia systému a kvůli lehce výměnným zásobníkům, ale v současné době se mi (vzhledem k času a financím) nechce vyhodit 45 k. Ta NEO za cca 15 k by byla pro začátek rozumná alternativa. Klasické přebíjení plyny nechci. Nevíš, ty nebo někdo jiný, jestli i u té NEO jsou zasobníky výměnné až do 8 nábojů, jak je to u Benelli? Díky :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » pon 3. črc 2017, 06:32

:shock: Výměnné zásobníky ? Jaké výměnné zásobníky ? :shock:

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#6 » pon 3. črc 2017, 09:33

Benellky maj výměnnou trubku pod hlavní - zásobník. Konkrétně M2 má 2 - 4 - 6 nábojů. Tak mě zajímalo, jestli to má i NEO. Zeptám se prodejce.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#7 » úte 4. črc 2017, 20:33

Ó nikoliv pane, M2 mají šroubovací základní trubku ...schránku, jako 99,999 % ostatních brokovnic s trubkou. Co se týká "extenderů" neboli prodloužení schránky (2-4-6), to se dá při troše šikovnosti napasovat cokoliv na leccos. I třeba extender z Rem 870 s palcovým trapézem na metrický závit Turka apod, my jsme národ koumáků..... 8-)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#8 » úte 4. črc 2017, 20:49

Aha, to je pro mě novinka. Díky za poučení :) příští týden si snad udělám výlet, i ta kapacita 4 nábojů se mi líbí.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#9 » stř 26. črc 2017, 21:26

Dneska jsem koupil jednu ATU. Nakonec model SP Sporter. Od modelu NEO mě odradila zášť na místních střelnicích k samonabíječkám na asfalťáky. SP vypadá od pohledu hezky. Pročetl jsem pár zahraničních fór kde ji vesměs chválí a srovnávají s lepšími značkami. Za ty peníze vypadá opravdu dobře. Jsem zvědav na první rány a dlouhodobější zkušenost, prodejce tvrdil že má prodáno přes 100 kusů a vrátila se mu jedna na reklamaci. Upozorňoval na možnost otřepů, ale to není nic drastického. Choke by měly pasovat z Beretty, řada Victory. Uvidíme časem... :)



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#10 » úte 8. srp 2017, 15:03

Pořídil jsem před nedávnem ATTA-SP SPORTER, už má tisíc holubů za sebou a jen jeden tupl. Zpracování velmi slušný až na drobnosti. Na to že je to konstrukčně BERETTA 686 bych předpokládal leštěnou komoru s chromem a ještě bylo třeba lehce zabrousit jeden vyhazovák, ale za tu cenu nelze mít všechno. Zatím spokojenost.



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#11 » úte 13. úno 2018, 19:38

Coddy: Jak si na tom aktuálně ATA Sporter stojí. Máš jí objektivně co vytknout / pochválit (pro zbraň v této cenové relaci).

Kromě modelu SP Sporter (76cm) se koukám ještě po modelu SP Trap - je v těchto modelech zásadní rozdíl ve zpracování? Z oficiálních stránek,podle obrázků a youtube jsem přišel jen na: rozdílné ventilace, tvar a mohutnost předpažbí + že podle oficiálních stránek je komora u modelu SP Trap 12x70 a SP Sporter 12x76. U dovozce je informace, že komora je u obou modelů 12x76.

Vyplatí se připlatit za model Trap?
Díky.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#12 » stř 14. úno 2018, 08:11

SP-SPORTING-TRAP, také zvažuji možnost ji pořídit ale technicky je to téměř to samé. Mimo zmíněných maličkostí je zásadní rozdíl jen ve (vyndavacím a zas tam dacím) spoušťo-bicím mechanizmu jako u berret řady 69 a DT . Zpracování je bohužel stejné. Měl jsem jí v ruce u "dovozce" ten má jen 12x76 ale já bych také preferoval 12x70. Pak mám ještě malé výhrady k pojistce, je na můj vkus příliš volná tím že funguje jako selektor celá, čas od času mi zablokuje druhou ránu (naštěstí jen zřídka). Kolega si nechal odstranit automatické zajišťování ale potýká se také se stejným problémem.

Já bych si za tu cenu představoval trochu víc ale je to na tobě.



wayd
Příspěvky: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 3. led 2022, 10:47

omlouvam se za oziveni po tolika letech, ale sam jsem patral .. tak treba pro budouci pokoleni :).

tl;tr;
Zacal jsem strilet na asfalt, trosku vice nez vikendove.. a z protniho osahani po Baikalovi IZ 27 Sportingu jsem zacal patrat po nahrade. Samozrejme Beretta jsem zavrhl, nemam ambice sportovniho razu :) a na to moje bouchani jsem chtel "stred"... Po par zkouskach a strelbach jsem zvolil kratsi laufy (Baikal 76, SP Skeet 71). Osahal jsem flintu a bylo jasno... ATA ARMS SP SKEET 12/12 71.

Info o zbrani:
Samotna flinta je robustni a dobre slicovana.. "turecky orech" je libive tmavy. Na pazbe je neco co vypada jako "B-fast" (tj. Beretta) = stavitelna pazba.
Pomerne libivy faktor je, ze zbran dostanete v super kufriku (jen barva je lehce nevhodne zvolena -> svetla ). Prostoru dostatek, vcetne volitejnych casti.
Nejake technikalie .. Zbran je trvale odjistena (pro zajisteni je zde selektor). Samotny selektor laufu pro strelbu neni :) (coz jsem netusil, ale ve vysledku mi to nevadi)..
Ve futralu je celkem 5 choku (+ super klic na zpusob beretty).

Prozatim jsem specificky s touhle nestrilel, jdu registrovat a behem tydne vyzkousim :).

Schanel jsem tuto specifickou od listopadu 2021 -> bohuzel nebyla k sehnani (supersport a sporter me nezajimal, taktez trap -> mam to pouze na skeet). Ovsem zadarilo se mi sehnat kontakt na p. Kozuba.

PERFEKTNI jednani, poradil / vysvetlil.. a jako bonus, coz me opravdu zarazilo.. jsme se domluvili, ze mi flintu zavezl "prede dvere" (pochazi od Ostravy).Zaber ma kompletne ve strelnych zbranich a strelivu. Proste vsem doporucuji -> nechci tady vylozene psat recenzi, pokud uz tak je toho moc omlouvam se.. Ale opravdu vrele doporucuji !! :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#14 » úte 4. led 2022, 07:31

Souhlasím, slušná flinta za rozumný peníz. Já sem jí drobet doladil a sem spokojen, akorát mi po patnácti tisících odešel spodní vyhazovák a nejsem sám. Ale za týden jsem dostal nový, sice to byl polotovar tak to vzalo nějakou hoďku dobrušování. Pro jistotu jsem pořídil 2 protože už to má dvacet pět tisíc ale zatím v pohodě.



wayd
Příspěvky: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pon 10. led 2022, 16:42

Tak o vikendu vyzkouseno a dojmy :
- kozlice je prijemnejsi (pravda porovnavam s Baikalem), jde krasne do ramene, dokonce mi ani nevadi / neprekazi tvar a veliksot pazby (trosku jsem zvedl vysku na pazbe)
- pocitove je "lehci" ovsem trosku "kopavejsi" do ramene .. ale myslim si ze je to jen pocitem
- opet pocitove "jde rychleji" do ramene a strilim (obcas trefuju) pred pulkou (Skeet)
- bohuzel se mi povedl jeden selhac (na vrchni hlavni) a jednou nevyhozena nabojnice(opet vrchni hlavni)
- svetlovodiva muska je takova "nemastna - neslada" zrejme budu menit do budoucna za delsi a svitivejsi


Poznamky:

- Trosku me zarazila "pojistka" horni komory (tj. nevystreli "na sucho", bez vystrelu se neprepne bici mechanismu na horni komoru -> pri to jde bouchnutim nasimulovat, nepodarilo se) -> tady klidne jsem jedno velke ucho :) kdyby k tomu nekdo neco mej.
- vyhazovovace jsou dost drsny (tj; vyhazovace vyhazuji dost silne) -> snad se nesetkam s poruchou (ale asi resitelne vymenou ?)
- kufr na zbran super, vnitrek se da uspusobit, dle potreby. Dokonce je dost velky a prostorny. ALE sakra svetla barva ? Po prvni ceste na strelnici je jiz spinavej :D

Opet se ukazalo, ze p. Kozub je profesional kazdym coulem :
- vysvetlil mi pojistku na horni hlavni (neprepnuti biciho mechanismu pred vystrelem) a kdyby byl problem slibil dovoz jineho mechanismu (u SP lze vyjmout komplet a vymenit.


Uvidime co casem, zdali se osvedci :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů