UZKON TR100 (CL13)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#76 » stř 28. lis 2018, 20:50

Tak jsem dneska broknu zkoušel a mám problém. Náboje nejdou moc dobře do komory. Skeet 24, Nobel Sport slugy se vždy šprajcly při podávání druhého náboje ze zásobníku (vždy zhruba v půlce) a občas i při natažení. Trochu lépe fungovaly starší SB Plastik buckshoty, ty přebily asi v 50 % případů. Má někdo tip, co s tím? Ještě jsem ji neměl rozebranou. Ven to létalo pěkně a závěr to také přetahovalo dobře - všechny druhy.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#77 » stř 28. lis 2018, 20:53

Tipoval bych na tvrdou pružinu podavače zásobníku, zkus nechat napáskováno.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#78 » stř 28. lis 2018, 21:29

Dík, zkusím!



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#79 » stř 28. lis 2018, 23:44

Nemůže to mít souvislost s touhle součástkou?
IMG_20181128_234213_315.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#80 » čtv 29. lis 2018, 05:57

Z čeho to vypadlo? Zkus najít podle tvaru zlomu protikus a dát sem fotku celku.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#81 » čtv 29. lis 2018, 08:50

To není ulomené, ale ošťochtané. Je to skluzavka, co je pod hlavní uchycená na čepu. Tím výřezem je to nahoru. Čep by měl být otočný (podle zarážek na těle), ale asi není. Ošťochtání jsem srovnal a začistil nožem, tak uvidím. Dám fotky večer.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#82 » čtv 29. lis 2018, 09:37

Koukám, že až budu doma musím rozebrat a zkouknout to svoje, vůbec nevím že by tam něco takového bylo.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#83 » čtv 29. lis 2018, 18:02

pelanj: Tak jsem na to mrkl. Má to vypadat takhle:
TR100 skluzavka.jpg

Je to skluzavka patron ze zásobníků do komory a zároveň to zabraňuje závěru (po vyjmutí hlavně z těla) spolu s pákou závěru před vypadnutím z těla zbraně. Při rozborce je nutné s ní pomocí páčky na jejím čepu pootočit. Zkoušel jsem nasimulovat jak probíhá podání náboje a vypadá to jako dost náročná akce: náboj (a to jsem nezkoušel žádný magnum - 76mm,ale jen 70mm) povyjede ze zásobníku, začne se zvedat o skluzavku, která je k jeho čelu v dost sevřeném úhlu - cca 60°, v tom mu ale vadí 18mm dlouhá vodítka (vývodky?) v zadní část zásobníku, která v něm náboj drží. Po vyjetí z vodítek náboj díky tlaku podavače povyskočí nahoru a pak je už relativně snadno zasunut závěrem do komory. Tady je obrázek těsně před vyskočením ze zásobníku (za nábojem jsou vidět vývodky, před ním konec skluzavky a začátek komory závěr jsem pro větší přehlednost stáhl dozadu na záchyt):
TR100 naboj pred vyskocenim ze zasobniku.jpg
Takže je dost možné, že jakékoliv "třísky" vystupující do cesty náboji ho zachytí a zabrání mu doputovat až do komory. Podle mne pokud to takhle vypadá od nova, nebo po pár ranách je to na reklamaci. Tu skluzavku za normálních podmínek nemá co takhle orvat. Jezdí po ní jen přední plastové nebo papírové čelo náboje a ani o stěny těla by se neměla tak orvat.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#84 » pát 30. lis 2018, 11:29

Je to po cca 15 ranách, ale blblo to od začátku. Reklamaci řešit nebudu, ale zkusím se zeptat, jestli by se ten kousek plastu dal sehnat nový.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#85 » pát 30. lis 2018, 13:05

Jnj, mrkni schválně do těla, jestli tam nejsou nějaký stopy po obrábění - něco co by při otáčení skluzavkou na čepu mohlo udělat takový špony na skluzavce. Já tu svoji pro jistotu taky ještě skouknu - preventivně. Jinak mám odstříleno necelých 100ran.



Batoo
Příspěvky: 15

Příspěvek#86 » pát 30. lis 2018, 14:10

Za me cca 300 ran z Fiocchi tech naslaplejch jak mel zeleny sport v akci a zatim musim zaklepat bez problemu.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#87 » pát 30. lis 2018, 18:38

U mě je problém opravdu ve šprajcování náboje. Slugy od NobelSport jsou našláplé dost a když už jsem náboj odpálil, tak vyletěl krásně ven. Až bude čas, tak to znovu pořádně rozeberu a prohlédnu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#88 » pát 30. lis 2018, 18:52

Koukal jsem prve do těla a nic co by mohlo dělat na skluzavce takový špony tam naštěstí nemám. TRko mi přebíjí S&B 28 parkoury i trapy. Jediný problém dělá jeden z dokoupených zásobníků, ze kterého nejspíš právě kvůli příliš "syrové" pružině to trochu závadovalo -šprcnul se náboj napůl cesty. O ždibek dál než na fotce a myslím že to dělali jen S&B slugy. Ale to musím ještě vysledovat až ji vezmu příště na střelnici. (Snad teď v neděli -přišel mi boresnake z ALI za nechutných 78 českých včetně poštovného, tak ho musím taky prubnout:-)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#89 » pát 30. lis 2018, 21:27

zasobnik z TR100 fungoval v AS46 od zacatku v pohode, zasobnik z BR99 bral jen tri, jinak se sekal
v TR100 se rozhybal po par ranach
pomuze zacistit priopadne otrepy a lehce namaznout

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#90 » ned 2. pro 2018, 22:20

Dnes na popry vyzkoušeno střelivo Fiocchi HV 36 (12/70/22-36g od ZS za 4,90Kč). Desetirané zásobníky opět závadovaly. První evidentně kvůli zadrhávání podavače v těle zásobníku. Doma dostal "léčebnou kůru" - rozebral jsem ho, do svěráku jsem upnul bukový hranolek 20x20mm a zásobník jsem v místech prolisů na hranolku "pootáčel" na obě strany až se roztáhl a podavač začal chodit volněji. Poté jsem ho svěrákem stáhl u vývodek zpět k sobě. Po vyčištění promazání a sestavení se jeví být OK - nedrhne. Druhý desetiraný měl mnohem větší tlak na podavači a byl problém nabít desátý náboj. Po rozebrání jsem zjistil, že je nejspíš otočená pružina a ještě navíc zcela nezapadla až do prohlubně podavače -vyčištěn namazán a složen. Nyní už jde nabít všech deset v pohodě. Oba zásobníky ponechány nabité. Snad si pružiny trochu sednou. Originální pětiraný přebíjel při střelbě naprosto bez problémů (taky má mnohem měkčí pružinu podavače), ale pro změnu nezadržoval spolehlivě závěr ve střelecké pohotovosti. Porovnáním s desetiranými identifikován problém v jazýčku podavače - jazýček měl měkkou a krátkou pružinku. Pružinku jsem vytáhnul v ruce a uvidíme - na sucho zadržuje.
Jinak - popry padali jak přezrálé hrušky, prostě paráda! Horší to bylo při čištění - všechno černý jako když čistím komín :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů