Čištění dlouhé malorážky

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#1 » sob 17. lis 2018, 13:32

> Takže jdu pomalu založit vlákno na čištění, ten nový boresnake se tím fakt blbě protahuje ...

Jak čistíte, jak často a co používáte ?? A čistíte od ústí a nebo od závěru ?

Boresnake se mi moc nelíbí, prorvat ho skrz hlaveň je fakt náročné. Takže už mám i normální čištění a navíc i protahovací trn na hadříky ....



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#2 » sob 17. lis 2018, 15:25

Čistím po každém použití.
Používám "normální čištění a navíc i protahovací trn na hadříky" a Balistol.
Od závěru.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#3 » sob 17. lis 2018, 15:37

Tj. po kolika asi ranách ? Ale je fakt, že vystřílet krabičku nábojů jde docela rychle ...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#4 » sob 17. lis 2018, 15:39

Malorážka se nečistí. Respektive po střílení se může na sucho jednou protáhnout patchem ale není to nutné. ''Na mokro'' až když se zhoršuje přesnost tak zhruba po 1000 ranách ale je to individuální zbraň od zbraně některá vydrží 800 ran některá třeba 1500 každopádně čistit po každém střílení je nesmysl.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#5 » sob 17. lis 2018, 15:45

nečistím, aspoň nevím proč bych měl.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#6 » sob 17. lis 2018, 18:16

Protahuji hadem, od závěru k ústí. Vyndám závěr, hada spustím pouzdrem závěru a hlavní směrem dolů. Až vykoukne závaží, chytím ho, otočím ústím nahoru a tahám. Jednoduché a prosté, žádný problém.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#7 » sob 17. lis 2018, 18:26

Na střelnici vystrelim za návštěvu cca 150nábojů, nebo 200 až 300 když jdem dvá. Čistim po každé návštěvě.
Co se týče hlavně, stačí mi k tomu had z číny za necelé dva dolary a WDčko. Pokud čistim hned po střílení, cáknu trochu před kartáček a třikrát protáhnu. Pokud čistim až druhej den, stříknu do hlavně a párkrát protáhnu. Pak vyčistim šachtu zásobníku hadříkem od WD, závěr raky hadříkem od WD, detaily závěru kartáčkem a mám hotovo. Takto čistim SW MP15-22. Oproti CZ858 je to kultura. Žádný cákance kolem, prostě pohoda na gauči v paneláku :) dle mého je hlaveň tímto způsobem vyčištěna suprově a rychle. Navíc "bezbolestně"

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#8 » sob 17. lis 2018, 19:02

Když jsem poprvé protahoval toho úplně nového hada, myslel jsem, že ho přetrhnu :-(



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#9 » sob 17. lis 2018, 19:13

Mě by zajímalo z jakého důvodu čistíte po každým střílení. Hlavni malorážky trvá většinou 100-200 ran po mokrém čištění než se zalapuje a začne střílet konzistentně a v tom okamžiku ji vyčistíte a začínáte na novo. :roll:



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#10 » sob 17. lis 2018, 20:10

Nechce se mi dávat "špína" do trezoru. Ale zase to nepřeháním. Otřu závěr hadrem od balistolu a hlavní protlačím pár hadříků od balistolu.
Při dalším střílení letí první do háje a pak je to ok.
Myslím, že ještě dlouho budu výsledky kazit víc já než "příliš čištěná puška".



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#11 » sob 17. lis 2018, 20:43

Tak samozřejmě pokud ti stačí trefit na 50m plechovku tak můžeš dál vesele čistit tak jak čistíš. Pokud někdy budeš chtít střílet přesně tak budeš muset přestat čistit protože pak opravdu nepoznáš jestli to kazíš ty nebo puška.Btw na čištění jsem fakt pes a i kdybych z pistole nebo ar15 vystřelil byť jen jednu ránu tak ji znova komplet vyčistím tedy krom dlouhé malorážky protože jak jsem psal tam je to nesmysl.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#12 » sob 17. lis 2018, 21:50

Takže jak ??

Otřít olejem závěr, otřít šachtu zásobníku a hlaveň nechat ? A jak poznám, že už je moc špinavá ? Střílím klasické levné SB.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#13 » sob 17. lis 2018, 22:10

No se standardníma s&b to moc nepoznáš.V tomhle případě bych ji na mokro vyčistil jednou za rok. Jinak závěr samozřejmě můžeš otřít hadrem s olejem případně suchým uchošťourem můžeš vyčistit okolí komory od případného bordelu a víc bych na to nesahal.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#14 » sob 17. lis 2018, 22:11

I já děkuji za rady. Jsem nevěděl že malorážku je líp čistit míň.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#15 » ned 18. lis 2018, 00:19

A jaké náboje střílíš ty ??

Zkoušel jsem klasiku SB a Winchester .22 36 grain, s pláštěm. Ty druhé létají malinko výše.

Já s tou dlouhou fakt začínám ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti