Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#421 » pon 24. dub 2023, 08:25

Zdravím, nevíte někdo jaký je doporučený utahovací moment pažba vs železo?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#422 » pon 24. dub 2023, 08:53

CZ 457 miniset.JPG


5,5Nm u CZ 457
https://www.czub.cz/firearms-and-produc ... e-22-lr-20
Dole na stránce je soubor v pdf. Návod k použití - miniset.
Myslím že by to mělo být stejné u všech druhů hlavní ale lze vyhledat konkrétní hlaveň a podívat se na návod k ní.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 61

Příspěvek#423 » úte 13. čer 2023, 19:00

Zdravím,
pročítám vlánko a měl bych dotaz ohledně CZ 457. Omlovám se, jestli mi něco uniklo a už to tu je.

Zkouším si vykonfigurovat CZ 457, ale co jsem tu četl, tak doporučujete MATCH hlaveň pro hobby střelbu, ne loveckou. MATCH hlaveň se dá navolit pouze s typem Varmint, avšak tento typ nemůžu nakonfigurovat pažbu, která by se mi líbila - Premium/Royal.

Malorážku bych chtěl hlavně na střelnici a pro střelbu převážně s optikou.
Dotaz tedy zní, opravdu je znatelná absence hlavně MATCH při střelbě více jak 2-3 nábojů?
Měl bych nejspíš i zájem si jednou za čas vystřelit přes prevná mířidla (ještě nejsem přesvěčen), dá se toto nějak vyřešit, nebo si musím vybrat aby malorážka měla buď to a nebo ono?

Dále dotaz na upevnění optiky.
Při střelbě na vzdálenost 50-100m, je nutná lišta s nějakým sklonem? (v konfigurátoru mají sklon 25MOA) Popřípadě jakou vybrat?

Je v konfigurátoru nabízená optika Vortex Diamondback Tactical 4-12x40 adekvátní k této zbrani?

díky za odpověď

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 42

Příspěvek#424 » stř 14. čer 2023, 07:42

Bohužel pažby Premium a Royal jsou kompatibilní pouze s tenkým profilem hlavně. Jak píšeš, většina lidí doporučuje těžkou hlaveň, pokud pušku neplánuješ nosit na zádech do lesa, tak s těžká hlaveň a match komorou za ten příplatek stojí. Puška vezme jakékoliv střelivo ale zároveň jsi schopný využít vlastnosti MATCH střeliva které by "teoreticky" u lehké hlavně nemělo mít takový efekt. Lišta se sklonem ti dává možnost kompenzovat propad střely na dlouhou vzdálenost. (budeš střílet 300m+ ?) Je to také ovlivněno rozsahem optiky. Ke sklu je nespočet vláken ale za mě určitě se skrz nějaké před nákupem podívat. Určit si alespoň trochu rozmysli směr - disciplína/střelnice/chci ustřelovat hlavičky sirek a tomu doladit zvětšení atd. Čím nic nezkazíš je samozřejmě co největší světlost.
Moje: CZ 457 AT-ONE, Area419 30MOA rail, Vortex Venom 5-25x56 (využití převážne na MAO)

Přidávám video kde vysvětluje lištu s náklonem a obrázek s kompatibilitou pažeb.

https://www.youtube.com/watch?v=SA2einE1Fng&t=1s
Obrázek



Redsnake
Příspěvky: 329

Příspěvek#425 » stř 14. čer 2023, 08:00

Match komory neberou jakékoliv střelivo, např stinger by se tam rvát neměl a snad ani nepůjde kvůli nepatrně větší délce..

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#426 » úte 1. srp 2023, 14:39

Zdravím ve spolek...
Dotaz: Při seřizování spouště (snížení odporu), o kolik otáček sroubku se dá reálně otočit pro co nejnižší odpor ? Máte to někdo takhle na max povolený a funguje to pak normálně ?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#427 » úte 1. srp 2023, 16:15

Ja jsem z tovarni spouste vyhodil pruzinku, co dela odpor jazycku spouste pri namacknuti. Misto ni jsem tam dal pulku pruzinky z propisky, aby se jazycek spouste vracel. Pak, kdyz se podivas na jazycek spouste ze spoda, tak je tam malinka dirka a v ni cervik. Natahnes bici mechanizmus, do dirky strcis patricny inbus klic a tocis. Uz si nevzpomenu, jestli utahujes, nebo povolujes. Tocis, dokud spoust nespusti. Jak spusti, vratis 1/2 otocky zpet. Dostenes se pod pul kila. Kdyz bys lestil, tak i niz.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#428 » úte 1. srp 2023, 18:23

Albert:
Počet otáček šroubu nevím, nepamatuji se. Ale i při maximálním povolení šroubku odporu spouště(s originální pružinkou)odpalování funguje zcela normálně. Origo pružinka je až překvapivě tuhá a tak i při max povolení vykazuje pro přesnou střelbu stále zbytečně velký odpor, proto ji kdekdo(včetně mě) mění za slabší a pak už je potřeba naladit někde uprostřed rozsahu aby to nebylo až moc na dotek. S origo pružinkou to nebude ani po povolení šroubu jako speciál na MaO.
Snad jsem tak nějak (složitě) odpověděl na zadání otázky.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#429 » úte 1. srp 2023, 18:45

Ok Děkuji



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#430 » stř 2. srp 2023, 07:49

Ještě upřesnění, vzhledem k tomu že na spoušťáku řady 457 je toho k nastavení hodně tak se dá opravdu pěkně přizpůsobit potřebám střelce.
Mělo by jít nastavit:
- délka dráhy před odpalem
- délka dráhy po odpalu
- odpor spouště
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#431 » stř 2. srp 2023, 20:16

Na co je ten šroubek C?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#432 » stř 2. srp 2023, 21:04

Seřízení dráhy namáčknutí spoustě než dojde k odpalu. Jak píše Milan100 " délka dráhy před odpalem "



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#433 » čtv 3. srp 2023, 16:23

To je ten cervik, jak jsem o nem psal v prispevku 427. Kdyz to dobre naladis, aby pri zavreni kliky zaveru nespadl zapalnik z ozubu, tak docilis fakt krasne bodovky. Mam to tak serizene jak na CZ 457 AT-ONE, tak na CZ 557 Varmint. I s tou pruzinkou z propisky. Kazdy, kdo si tu spouste zkusil, tak neveril, ze je to tovarni spoust CZUB. A navíc bez lesteni.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#434 » stř 6. zář 2023, 16:59

Tak po dlouhé době od přání pořídit si tlumič to konečně dopadlo. Dlouho jsem vybíral a přemýšlel (jak je mým zvykem), díky videím od Carlose jsem nakonec vybral A Tec Wave Carbon, protože je rozebiratelný (potvrdil mě to i další majitel) a vyhovuje mě poměr malá hmotnost, malá přidaná délka, vysoký útlum a nízká cena, papírově bez konkurence.
IMG_20230906_163840.jpg

IMG_20230906_163117.jpg

Teď ještě začít chodit střílet, ponejvíce je flinta v trezoru, bohužel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



cox
Příspěvky: 18

Příspěvek#435 » pát 29. zář 2023, 08:39

Dobrý den, můžete mi někdo říci, o jakou úpravu se jedná na přiloženém videu, zdali s ní někdo z Vás má reálné zkušenosti a jestli někomu přinesla reálné výsledky? A dají se podložky koupit v ČR?
https://www.youtube.com/watch?v=j30Et5K ... aA&index=2

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů