Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#391 » úte 26. črc 2022, 21:10

Já jsem měl CZ 455 s 20" těžkou hlavní a teď už rok mám CZ 457 s 16" těžkou hlavní a match komorou.A když to srovnám,tak s match střelivem tady ta malorážka střílí mnohem konzistentnější soustřely.S obyč střelivem to moc rozdíl není,ale pokud chceš používat dražší náboje tak s tou match komorou to střílí o dost lépe.A ještě je jeden rozdíl v čištění.S obyč komorou jsem měl po střelbě vždy očouzený závěr.S match komorou je závěr krásně čistý.Match komora má jen nevýhodu, že nejde použít náboje s delší nábojnici (např. CCI Stinger),ale pokud ti jde o přesnou střelbu tak tohle střelivo je stejně nepřipadá v úvahu.Já bych šel znovu do match komory



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#392 » stř 27. črc 2022, 07:25

Ještě jen dodám jeden poznatek. Při měření úsťových rychlostí byl výsledek o trochu vyšší ve prospěch komory match a to i přesto že hlaveň je o čtyři palce kratší. Bylo vždy měřeno stejné střelivo stejné šarže. Rozdíly byly v průměru 7m/s, ale vždy vyšší u match komory, prostě to vůbec nepodfukuje.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#393 » stř 27. črc 2022, 10:12

Super, díky za info, tak si teda počkám na Match komoru, snáď to bude čoskoro.



PeterB.B
Příspěvky: 2

Příspěvek#394 » stř 10. srp 2022, 15:42

Aký je rozdiel medzi pažbami Varmint a Varmint MTR?Vo váhe určite.Som laik mi môže niekto napísať plusy mínusy.Ďakujem za odpoveď.



pidalka
Příspěvky: 18

Příspěvek#395 » stř 10. srp 2022, 16:18

No mezi pažbami je u těch dvou rozdíl ve tvaru. Varmint má typ American (lovecká pažba) a MTR má spíš sportovní tvar.
Jinak obě pušky mají těžkou hlaveň. MTR má navíc Match komoru, která by měla mít menší tolerance a být tedy přesnější.

Uživatelský avatar
Belmondo
Příspěvky: 18

Příspěvek#396 » ned 28. srp 2022, 18:41

Jakou výšku ok máte prosím na 457? Mám lištu na tu si chci dát montážní kroužky na puškohled. Nabízí se kroužky od Vortexu, tady je výška od základy do středu kroužku 23mm. Není to už moc.
BTW, co tam máte vy?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#397 » ned 28. srp 2022, 19:35

To si musis zmerit a spocitat podle puskohledu. Takhle Ti nikdo nerekne, jak vysoke krouzky.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#398 » úte 30. srp 2022, 07:35

Tam záleží, co tam budeš dávat za puškohled (průměr tubusu, objektivu, okuláru). Když to bude mít tubus 30mm, tak ten puškohled s těmi kroužky bude cca 0,8cm nad zbraní. A pak můžeš mít objektiv hodně nízko nad laufem..., když to je zase hodně vysoko, bez lícnice se do toho blbě kouká. Je to prostě naprosto individuální, co a jak kam pásne a co a jak komu vyhovuje....



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#399 » úte 11. říj 2022, 17:53

Tak budu mít po dvou letech novou pažbu na CZ457 LRP. Před nějakým časem se mi začala v místech nejčastějšího úchopu barvit do zelena. Vždy jsem to doma umyl co to šlo, ale úplně se to vyčistit nedalo. V neděli jsem napsal meil na CZUB, jestli by mi poradili jak se to zelenění dá odstranit. Dnes jsem dostal odpověď, že o této vadě vědí a že mi pažbu vymění za současně vyráběnou černou, u které k téhle závadě nedochází. Zajímalo by mě, jestli by mi ji vyměnili když bych měl už po záruce. Ta mi končí za týden.:-)
Je ale fakt, že odpověděli opravdu rychle a vyřízení je bezproblémové.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#400 » stř 19. říj 2022, 09:14

Poohlížím se po nové pažbě na svou CZ457 LRP vhodnější pro PRC apod. LRP pažba je dost těžká.
U nás jsou na trhu KRG a MDT o kterých vím. Jsou u nás dostupné ještě nějaké jiné pažby podobného stylu?



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#401 » stř 19. říj 2022, 10:31

Kde jsi to viděl? Pokud je mi známo, tak šasí pro 457 nabízí pouze přímo CZUB (model MDT), že by se dalo koupit sólo jsem nikde neviděl, a KRG už vůbec ne.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#402 » stř 19. říj 2022, 10:40

KRG a MDT pazby jsou u nas celkem bezne k mani. V zahranici je mnohem vice vyrobcu sasi, jen se k nam nedovazi (alespon pokud vim). Proto se zde take ptam

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#403 » stř 19. říj 2022, 11:55

U nás vyrábí Aeron, ale zatím jen na 455 :-(
alu-pazba-pro-czub-zkm-cerakote.jpg


Jinak já mám opačný problém, jelikož sháním na 455 něco jako KRG Bravo, ale prý už se nedělá.....:-(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#404 » stř 19. říj 2022, 12:16

Aeron je tercova zalezitost

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#405 » stř 19. říj 2022, 12:17

oldglock píše:U nás vyrábí Aeron, ale zatím jen na 455 :-(
alu-pazba-pro-czub-zkm-cerakote.jpg


Jinak já mám opačný problém, jelikož sháním na 455 něco jako KRG Bravo, ale prý už se nedělá.....:-(


Mrkni na MDT XRS

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Střelec a 11 hostů