Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


stip
Příspěvky: 278

Příspěvek#316 » pon 20. zář 2021, 18:05

To jako, že dáš palec hned za matici závěru? To by chtělo fotku...



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#317 » pon 20. zář 2021, 19:07

No to bude fotka... Nacvičím a zkusím vyhovět.
S touhle nemám vystřeleno ještě nic, nemám PZ. Takže to byla jen zkouška nasucho, přilícit a zkusit poskládat prsty. Jde to oběma způsoby. Chápu že vymysleno to bylo pistolově. Tenhle způsob, že mě občas vyjde palec pod závěr na hřbetu pažby, mírně vlevo (ne flinty jak jsem napsal) mám odzkoušený na ZKM 456 a vychází mě prst na spoušť mnohem přirozeněji než v těsnějším obepnutí pažby. Krásně mě vychází bříško prstu na lehký dotek spouště, pokud obejmu těsněji spouštím kloubem. U Thumbhole to ale vychází na bříško prstu při pistolovém úchopu úplně přesně. Takže v reálu to asi nepoužiju, jen jsem to zkusil přehmátnout jako u klasické puškové pažby a i tak to šlo poskládat. Ta pistolová v úchopu vychází ve stoje přirozeněji. V leže ještě nevím. Veškeré poznání mám teprve před sebou.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#318 » pon 20. zář 2021, 20:01

Zajímavá flinra. Tak honem přihlásit, testnout, co tomu chutná a hodit sem výsledek....:-)



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#319 » stř 22. zář 2021, 16:27

Stip, dávám fotku úchopu vrchem, prst na spoušť vychází stále dobře, v pistolovém úchopu samozřejmě lépe. Doufám že na tomhle není nic iritujícího. Byla to jen zkouška nasucho. Je to jen zvyk z klasických pažeb kdy palec vychází na hřbet pažby někam pod závěr. Každý to může mít trochu jinak. Myslím že na tom není nic zajímavého. Tahle pažba má znatelné probrání za pouzdrem závěru podobně jako běžné pažby, takže to umožňuje. Oproti řadě 455 thumbhole a evolution která je od závěru zcela rovná. Ale takhle to být samozřejmě nemá.

Oldglock, už jsem přihlásil, bohužel u nás to není rychlá záležitost takže na PZ si počkám. Slíbeno mám 11.10, ale možná i dříve, mám volat.
Připravené mám Lapua Biathlon na ty nedám dopustit a pak Lapua rifle Match.

Hunter, jak tlumič už je vyzkoušen ? A jaký má vliv na přesnost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#320 » stř 22. zář 2021, 19:53

Tlumič už jsem vyzkoušel a musím říct že je super.Přesnost rozhodně nezhoršuje, spíše naopak



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#321 » stř 22. zář 2021, 20:08

A ztlumení hluku pocitově. Střelba se špunty nebo bez, šíření hluku v prostoru. To už bych chtěl skoro vědecký výzkum.
Jednoduše je to velký rozdíl ?



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#322 » čtv 23. zář 2021, 21:28

Je to velký rozdíl jestli s tlumičem nebo bez.S tlumičem největší kravál udělá střela v cíli



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#323 » ned 3. říj 2021, 18:46

Takže PZ vyzvednut a první vyzkoušení, nervozita byla velká. Dávám vždy tři rány na černý bod i když někde se nějak nemůžu dopočítat. Ale dělám to furt stejně, nabiju tři, vystřelím tři, nabiju tři. Černé body jsou cca 16mm, dříve jsem používal záslepky ale teď už si terčíky tisknu, je to lepší, neodlepují se a nepadají. Doufám že to časem ještě trochu vylepším, potenciál bych řekl flinta určitě má, je to jen a jen o střelci a výběru střeliva. Těm kteří váhají jestli přecházet z řady 455 na 457, tak myslím že to není nutné. Nakonec hlaveň je stále stejná, jedinou výzvou je provedení komory MATCH. Ale ta Vám desítky sama o sobě nenastřílí. Znám střelce který střílí s řadou 455 na 50m na 9mm záslepky a konzistentně trefuje, max. půl průměru střely přes hranu. A tady na fóru umí s 455 třeba MATT. Já jsem jenom průměrně dobrý střelec. Prostor pro zlepšení časem až si na sebe zvykneme tady je.
Rád bych ještě vyměnil pružinu spouště za slabší, i při nastavení na nejmenší odpor to prostě není ono, zvyklý jsem na lepší. Chtěl bych se zeptat těch kteří to dělali, píše o tom Tady Drápalík a Neználek, našel jsem tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=VNMF3oB5JEk
Dělali jste to také tak ? Je ten čep (triger pin) roznýtovaný, nebo jen pružný plechový - jak to jde ven a zpět.
Hunter: ačkoli jsem o tlumiči vůbec nepřemýšlel tak teď už jeho nákup plánuji. Časem to dopadne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#324 » ned 3. říj 2021, 18:55

100m?



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#325 » ned 3. říj 2021, 18:58

Ne 50m. Je to tak zlý ?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#326 » ned 3. říj 2021, 19:06

Jen se ptám. Ještě jsi si nevšiml, že pokud to nelétá jednou dírkou, tak je to špatný výsledek? :lol:



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#327 » ned 3. říj 2021, 19:34

Ano, všichni to tak máme v hlavě a snažíme s k tomu přiblížit. Ale stačí když se otvory dotýkají někde v zálepce a je to tak konzistentně, ne náhodně. To už by byl vysoký level. Mě se to daří občas, kdybych vybral pár povedených soustřelů z historie (s jinou flintou) tak by to vypadalo hodně dobře, ale takhle to není pořád. Výsledky mám nevyrovnané a i když někdy je to někdy super a pěkných pár soustřelů pod 10mm nebo do 15mm bych taky našel ale není z téhle flinty takže sem to nepatří. Ale pak se zase nedaří a lítá to všude.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



neznalek
Příspěvky: 108

Příspěvek#328 » pon 4. říj 2021, 18:22

Milan100
Čep je klasický celoocelový. Vyklepával jsem ho vrtákem (zlomeným a ne šroubovicí ale opačnou stranou) a šlo to. Musí se klepat silněji ale není s tím problém.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#329 » ned 24. říj 2021, 21:25

Nu dnes poprvé nasazen tlumič A-Tec CMM-6 a krom jiného, že došlo k útlumu rány samotné (bez sluchátek na pohodu) tak došlo i ke zlepšení přesnosti. Náboje Norma match, 50M. Asi už jsem v bodu, kdy je to jen na mích rukách a ne na technice. Příště snad vyzkouším Lapua SK Rifle Match.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#330 » pon 25. říj 2021, 06:54

Moc pěkný výsledek. Palec hore.
Bylo potřeba doklikat optiku ? Byl tam propad po namontování tlumiče, nebo to šlo stejně ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů