Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#331 » pon 25. říj 2021, 08:23

Milan 100: celkem tri kliky na dorovnani, dva doleva a jeden hore. Mno pokud budu testovat ty Lapui tak se bude asi klikat zase.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#332 » pon 25. říj 2021, 08:39

Mickesh: Co to máš za optiku? Nebo, s jakým zvětšením na těch 50 m střílíš? A na jakou největší dálku střílíš? Nevím o tom nic, jen mě zaujal ten puškohled, co vypadá jak z nějaké ostřelovačky, tak se ptám.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#333 » pon 25. říj 2021, 09:44

Risa: obycejna Delta Optical Titanium za 10k.. priblizeni ted nevim jestli 16X. Nemusis chodit k terci, vidis to hezky ze dvou metru na 50m.



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#334 » stř 27. říj 2021, 21:10

Vcelku uvažuju o 457 Training Rifle. Je to můj (a manželky :)) úvod do dlouhých, rád bych měl možnost otevřených mířidel a časem i optiky pro trochu (ale ne tak úplně) sportovnější střílení. Kdyby to někoho z nás chytlo, pak by bylo ve hře zkusit něco lepšího, ale teď je to spíš o přijatelné ceně. No a zrovna jak na potvoru o tomhle modelu není přebytek informací, tak budu rád za každý názor.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#335 » čtv 28. říj 2021, 07:39

Ahoj Kamiláku. Kolem malorazek se pohybuju už skoro 20 let, tak bych ti rád dal malou radu, je na tobě, co si z toho vezmeš. Léta jsem střílel závodně disciplínu LM 60 a posledních 10 let už jen tak pro radost s optikou a bipodem.
Na aktuální produkci ČZ bych se hned vyprdnul. Tyto zbraně pořádně střílel prostě neumí a přesvědčují mě o tom stále jak zkušenosti ze střelnice, tak komentáře na fórech. Občas sem dá někdo fotky terče, se kterým je spokojený, ale podle mě to za moc nestojí, rozhodně neodpovídá cena/kvalita. A to byl použit model, který by měl být daleko přesnější, než ta 457 training rifle (tlustá tercova hlaveň s utra přesnou match komorou). Moje rada zní: podívej se po bazarech na starý závodní modely. Pokud to bude Suhl 150, nebo Feinwerkbau, tak nejspíš bude v konfiguraci s dioptrem, v tumelu kruh a sportovní stelovatelna pažba. Jsou to jednoranky. Za cenu pod 10 tis dostaneš zbraň, která je schopná střílet jednou dírou. Lepší varianta je ZKM 456. Na tu není problém sehnat jak sportovní pazbu, tak klasickou. Vše se zásobníkem. Použít se dá jakakoliv konfigurace, na kterou si vzpomeneš. Dioptr s kruhovou muskou, hledí s muskou, nebo optika. Při použití podavače je z toho jednoranka. Zásobníky jsou na 5 nebo 10 ran. Další výhoda těch starých je, že už mají vyladene spoustaky. Jediný minus je první čištění. Kluby na to často prdely, a tak bude v hlavni pěkná vrstva olova. Když se ale přežije první čištění, už s ní nebude žádná větší práce. Hlavně jsou i po 50 letech jako novy, protože se střílí jen olovem. Já mám ZKM 456 s pažbou od Klinskyho, bipod, běžná ocelová montáž a optika Delta Titanium 4-16x42. Z nábojů se mi osvědčily Lapuy, co jsou sypaný v plechovce po 500 ks. 2 Kč /ks. Komplet sestava za cca 25 tis, ale už je komplet a není třeba nic dalšího vymyslet. Když neudělám chybu, nevylezu ze středního lepíku, běžně jsou zásahy v jednom chumlu a to je něco, co jsem u nových ČZ ještě nezažil.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#336 » čtv 28. říj 2021, 07:49

Tady ještě na ukázku konfigurace, která bývá často k vidění. Na začátek vše potřebný: dioptr, hledí, podavac, zásobník a sada výměnných musek. Na začátek super, časem by to chtělo ještě třeba tu optiku a stavitelnou pažbu. Nicméně cenu tohoto setu i s optikou bych viděl tak kolem 20 tis, což není o moc víc než ta 457 v základu. Navíc s modelem training rifle nikdy pořádně nenastrilis. Toť můj názor
unnamed.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#337 » čtv 28. říj 2021, 17:39

Jacobson: děkuju za fundovaný názor, ohromně si ho cením. Budu tedy koukat po lepších. A kdyby ses toho setu z fotky chtěl zbavovat, stojím první v řadě ;-)



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#338 » čtv 28. říj 2021, 18:40

I když si myslím že se Jacobson dostal celkem OT, jeho rada je správná. Pokud jde o udržení se v rozumné ceně tak koupit komisní - bazarový kus něčeho je lepší než poměrně dost drahou řadu 457.
Jinak si ale myslím že ty výsledky střelby (neuspokojivé), nejdou na vrub flintě ale prostě nás střelců. Myslím že flinty mají potenciál tak nějak nastejno (jednoranný terčový speciál na tom bude lépe) ale záleží jak ho umí střelec využít.
Jinak ZKM 456 mám tež doma.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#339 » čtv 28. říj 2021, 19:07

Omlouvám se za OT. Jinak fotka není moje, to bylo jen tak pro představu co ideálně hledat. Jinak ještě starý Anschutz, Anči jsou perfektní zbraně, ale u starých modelu nemám přehled o jejich ceně. Myslím, že bude o něco vyšší, než u Suhl, nebo ZKM. Moje je tato:
received_420557579468886.jpeg

Pardon, ale nenašel jsem foto, kde je sama.
Už končím psaní mimo téma, omlouvám se těm, kterým se to nelíbí
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#340 » čtv 28. říj 2021, 19:25

Milan100: pěkný soustrely. To je z toho ZKM?



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#341 » čtv 28. říj 2021, 19:37

POZOR to je z CZ 457
Měl bych to upřesnit že foto těch terčů je samozřejmě od CZ 457, nemuselo by to zcela vyplývat z textu, dát sem foto z jiné flinty bych si nedovolil. Spousta z nás má tu flintu dost krátce, na střelnici jsme byly sotva párkrát, zkoušíme náboje, štelujem a posunujem optiku a ty výsledky jsou ze začátku jaké jsou. Podle toho bych nesoudil že současná řada CZ 457 je nějak horší. Nakonec ty poslední terče ode mě i od Mickeshe ukazují že to půjde. Jsme na začátku, ne každý má talent že když to vezme do ruky tak hned jednou dírou. Proti tomu zbraně se kterými střelci mají odstříleno desetiletí, mají dost natrénováno a taky prostě umí. Ale vono to pude i s řadou 457, chce to čas.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#342 » čtv 28. říj 2021, 20:22

Tak to jsou první pěkný soustrely, který jsem od CZ viděl. Gratuluju a ať slouží ;)



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#343 » čtv 28. říj 2021, 20:50

OK, díky

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#344 » pát 29. říj 2021, 07:58

Ja bych tu současnou produkci také nezatracoval. Teď nemluvím o ceně, spíše o možnostech těch flint. Určitě bych šel do modelu s těžkou hlavní a rovnou s optikou. Je to hodně o strelivu a i o šikovnosti střelce. A sám si cca rok hraju s 455 a vzhledem k časově omezeným moznostem jsem stále ve fázi různého zkoušení. Prostě jak píše Milan...



Xixao
Příspěvky: 3

Příspěvek#345 » pon 29. lis 2021, 17:43

Ahoj, uvažuji o koupi malorážky CZ 457 synthetic s varmintovou 16" hlavní. Vzhledem k tomu, že by to bylo přes konfigurátor, tak bych si tam nechal dát i kompenzátor (a samozřejmě větší kouli na kliku). I kdyby kompenzátor nepřinesl větší přesnost, nechal bych ho tam, protože se mi to líbí vzhledově. Jde mi jen o to, jestli s tím nebude naopak vetší rozptyl při střelbě (někdo to tu kdysi zmiňoval). Díky za každý názor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti