Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#346 » pon 29. lis 2021, 18:06

Měl jsem ho na 455, ale nakonec jsem ho nahradil maticí (nelíbil se mi :-)). Ale v presnosti jsem rozdíl nezaznamenal.



Xixao
Příspěvky: 3

Příspěvek#347 » čtv 23. pro 2021, 13:36

Vyplatí se mít těžkou hlaveň s MATCH komorou? Bude tam rozdíl pouze se závodním střelivem a nebo bude přesnější i se standardním střelivem? Díky za vaše postřehy.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#348 » čtv 23. pro 2021, 13:50

Jaký by byl důvod brát něco jinýho? V penězích to není, pač rozdíl je zanedbatelný..



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#349 » čtv 23. pro 2021, 17:31

Xixao: Odpověď není úplně jednoduchá, přiklonil bych se k argumentaci Chozeho, rozdíl v ceně je zanedbatelný.
Výrobce udává že potenciál Match komory může využít jen Match střelivo. Zde dám link na zajímavý článek (pro toho kdo rád čte), na konci je kapitola Praktický test.
https://www.myslivost.cz/Casopis-Mysliv ... zky-CZ-457

Pro toho kdo nerad čte tak shrnutí testu (Syntetic s lehkou hlavní, Thumbhole, LRP), nejhorší rozptyl z testu je kombinace Sellier & Bellot Standard a hlaveň LRP (tedy Match hlaveň). Ta dobrá zpráva je že Match komora s kvalitním střelivem zřejmě "umí" omezit náhodně ulítlé zásahy.
Citace z testu:
" Ohledně Match komory moje zkušenost nepotvrzuje mýtus, že vám zlepší přesnost i laciných druhů střeliva. Spíš naopak. Těsná komora ukáže poměrně přesně, co v daném střelivu vězí. Nic neodpustí. Špatné střelivo je prostě špatný základ a na špatném základě špičkový dům nepostavíte.
Komora ale umí jemně doladit kvalitní střelivo. Pokud chcete střílet na závodní úrovni a máte na lepší umístění, pak je těsná komora volbou, nad kterou stojí za to přemýšlet. Ani se špičkovým střelivem nečekejte skokové změny, jedná se opravdu jen o precizní doladění."
Sám autor přiznává že to byla taková malá zkouška, pro zcela průkazné hodnoty by musela být ve větším rozsahu a zřejmě s více TOP střelci.



Xixao
Příspěvky: 3

Příspěvek#350 » pát 24. pro 2021, 09:55

O cenu vůbec nejde. Ten rozdíl je opravdu zanedbatelný. Spíš mě zajímalo, jak to lítá s obyčejným střelivem. Vezmu hlaveň s match komorou, úplně nejlevnější náboje stejně nebudu používat :)



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#351 » sob 1. led 2022, 10:54

Ten test je moc pěkně napsaný,ale jedna věc je blbost.A to jsou naměřené rychlosti střel.Je to zkreslené nejspíš kvůli umělému osvětlení.Omlouvám se za OT, ale jsem punťa.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#352 » ned 23. led 2022, 15:48

Tak i ja jsem neodolal poridit malorazku. Koupil jsem CZ 457 ATE-ONE. Picatinny listu od Area 419 se sklonem 15 MOA. Krouzky Burris XTR Signature. Optiku Delta Titaum 3-24x56 ED HMR.P300 OLT. Nozicky nejake cinske, co jsem doma nasel. Jo a kulicku kliky zaveru jsem nahradil samodomo vyrobenou vetsi kulickou z golfoveho micku. Sedi spickove do ruky a prebijeni je luxusni. Vzhled neresim. Dnes jsem ji byl poprve vyzkouset na strelnici. Zkousel jsem zatim jen 4 druhy naboju. Lapua SK Match S (zlute), Lapua SK Match (cervene), Lapua Center X, RWS R50 Premium Line. Jako vitez vysly jednoznacne RWS R50. Druhe nejlepsi byly cervene Lapua SK, pak zlute SK a Center X nejhorsi. Ale je to surova puska, ktera ma teprve 200 ran, takze jeste neni uplne zabehla. Fotky sem dam jen ty RWS R50. Na dvou papirech je cela krabicka. 10 terciku, v kazdem terciku 5 ran. Tercik cislo 1 je prechod z naboju Lapua na naboje RWS, proto takovy rozptyl. I kdyz jsem hlaven pred tim protahl 3x hadem, tak to v prvnim terciku vypada tak, jak vypada. Pak uz to slo. Terciky 8,9,10 jsem uz trochu spechal, protoze se blizil konec provozni doby strelnice. Strileno v sede, ze stolu, vpredu bipod, vzadu bag, vzdalenost 50 metru, kryta strelnice. Takze zatim, co se tyka prvniho seznameni s celou sestavou, tak jsem spokojeny. Kdyz to tak pujde dal bude to parada.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#353 » ned 23. led 2022, 15:58

Jeste jedna fotka, co se uz nevesla k predchozim. Je to tercik cislo 2.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#354 » ned 23. led 2022, 18:11

Gratuluji ke koupi. Pěkná sestava a ty terčíky s RWS R50 jsou dost dobrý. I ta pažba ATE-ONE asi v reálu vypadá dobře, na stránkách CZUB mě moc "nechytla", ale na těhle fotkách vypadá dobře.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#355 » ned 23. led 2022, 18:22

Diky. Jo, ta pazba je paradni. Puvodne jsem chtel nejakou bazarovou Aeronku 456, ale tohle byl kup, ktery se nedal odmitnout. Ja jsem tuhle chtel koupit, ale uz jsem za ni nechtel dat 23 tisic. Nakonec se to povedlo za cenu, kterou jsem nemohl odmitnout. Neptej se za kolik, protoze to by nekterym praskla zilka v hlave a tahali by nohu za sebou. Terciky budou casem urcite lepsi. Tohle bylo takove hekticke strileni. Znas to? Prvni strileni s novou sestavou, kterou jsem daval dohromady od 21.12.2021. Puska byla doma hned, ale lista a krouzky sly z USA a optika z DE a sestavil jsem to az tuhle stredu. Navic casu na strileni bylo dnes malo.



Milan100
Příspěvky: 421

Příspěvek#356 » pon 24. led 2022, 07:04

OK, radši se taky nebudu ptát na cenu aby mě taky nepraskla žilka. Jj postupné skládání a hlavně předcházející výběr komponentů, to vše nějaký čas zabere a když už se jde na střelnici tak ještě jaké střelivo bude to správné. Na první střílení to dopadlo moc pěkně, flinta bude dělat radost. Ty montáže Burris jsou ty, co umí korigovat i náklon optiky ?



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#357 » pon 24. led 2022, 17:25

Jo, jo. Jine krouzky uz nechci. Mam je na velke klice a ted i na malorajde. Sice se spatne shaneji, v USA je doslova nemozne sehnat tyhle pro tubus 34 mm s vyskou 1", ale kdyz je clovek trpelivy, tak se jeste da najit nejaky garazovy eshop, kde jeste jsou skladem. Vysoke 1,5" jsou k sehnani temer vsude a pro 30 mm tubus taky. Jinak ja si je nemuzu vynachvalit. Udelas si sklon, od 0 po 40 MOA pomoci plastovych misek, tudiz je minimalni riziko poskozeni tubusu. S timhle vsim uz nemusis resit pusku, jestli bude mit listu se sklonem, nebo bez sklonu. Dokonce se da udelat stranova korekce optiky, pokud by bylo treba. Za cenu 4604,- Kc + 750,- Kc doprava z USA neni co resit. Premyslim, ze jeste jedny objednam do foroty. Prece jen dalsi puska se muze doma zjevit.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 295

Příspěvek#358 » úte 25. led 2022, 09:08

Moc pěkná sestava a i terčíky! Mě třeba RWS v 455 chodí mizerně.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#359 » úte 25. led 2022, 16:47

Diky. Jo, kazda je jinak rozmlsana. Te moji napriklad vic smakuji levne Lapua SK Match S (zlute), Lapua SK Match (cervene), ale vubec ji nesmakuji Lapua Center X. Ale ty RWS jsem zkousel pouze ty R50 Premium Line 5 hvezdicek. Zkusim jeste 4 hvezdickove a 3 hvezdickove.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#360 » čtv 27. led 2022, 17:56

CZ 457 MDT: Nová malorážka od České zbrojovky

Obrázek
https://www.armyweb.cz/clanek/cz-457-md ... -zbrojovky
Česká zbrojovka nedávno představila svou novou malorážku MDT z rodiny CZ 457, která na první pohled zaujme již svým vzhledem. Jedná se o model, který je určený především pro sportovní terčovou střelbu.

Vybavena je atraktivním duralovým šasi renomované kanadské firmy MDT (Modular Driven Technologies). Kanelovaná hlaveň s nábojovou komorou MATCH je na ústí osazena kompenzátorem. Osazena je stavitelným spoušťovým mechanismem. Odpor spouště je z výroby nastaven na 12 N, lze jej však jednoduše upravit v rozmezí 8-15 N. Chod spouště je stavitelný v rozsahu 0,5-5 mm. Díky výškově stavitelné lícnici a čtyřem vymezovacím podložkám botky si střelec může pažbu snadno přizpůsobit dle svých preferencí. Ovládání závěru usnadňuje a urychluje zvětšená gumová kulička kliky. Velmi pozitivně je zde vnímán zkrácený chod otáčení závěru na 60°, který umožňuje střelci pohodlné, plynulé a rychlé přebití zbraně, kdykoliv to situace vyžaduje, zejména v kombinaci s namontovanou optikou. Pro snadné nastřelení zaměřovacího dalekohledu i na větší vzdálenosti je zbraň osazena montážní lištou. Cena zatím není známa, ale odhaduji ji na 30 - 35 000 Kč

Parametry CZ 457 MDT.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron