Nové malorážky CZUB: CZ 457

Dlouhé zbraně .22LR


Choochoo
Příspěvky: 10

Příspěvek#376 » stř 22. čer 2022, 13:35

Planuji tim osadit MTR, takze mechanicky miridla neresim. Ale diky za postreh, urcite nekomu muze pomoci.
Planuji pouzit oka Rusan, takze me drazky nad okenkem z tohoto pohledu tolik nezajimaji. Na druhou stranu, musim ale podekovat za dobrou pripominku, protoze planuji pusku osadit piskacem ZD 6-24x56 a tam to není take uplne idealni s umistenim kroužku. Takze nez koupim krouzky proverim jestli pri vhodném umisteni puskace budou mit krouzky vhodnou pozici jak na puskaci tak na liste, protoze pred okenkem neni zrovna moc prostoru pro ladeni umisteni.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#377 » stř 22. čer 2022, 16:20

Ony skoro vsechny listy na CZ 457 jsou moc kratke. Predni cast by mohla byt klidne o 20-30 mm delsi. Ja osadil puskohled Delta Titanium 3-24x56 ED a samotnemu se mi rozlozeni krouzku moc nelibi. Holt i ta Area 419 je moc kratka. Original CZ lista je o neco delsi, ale zase nema integrovanou libelu jako ta Area 419.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#378 » ned 24. črc 2022, 18:38

Ahojte, myslíte že sa oplatí brať hlaveň s Match komorou? O tých pár Kč mi nejde, ide mi o to že v CZ majú iba 16" hlaveň s Match komorou a ja mám záujem o 20" ale tú majú práve skladom iba bez Match komory. Tak aby som vedel, či sa mi vyplatí čakať.
Díky za každý postreh a radu.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#379 » ned 24. črc 2022, 20:00

A chces jen hlaven, nebo celou pusku? Jen hlaven se da koupit jako mini set. Pokud chces celou pusku, tak si ji sestav a objednej v CZ konfiguratoru.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#380 » ned 24. črc 2022, 20:16

Chcem celú pušku. Práveže v konfigurátoru to navoliť nejde. Navoliť ide iba to, čo majú skladom, tak mi bolo povedané priamo v CZ.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#381 » ned 24. črc 2022, 20:34

Tak jedine najit nejakou skladem u nejakeho prodejce.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#382 » ned 24. črc 2022, 20:41

Už som kontaktoval snáď všetky shopy v ČR, nikde nie je, práveže oni idú väčšinou tiež na objednávku od CZ. Dokonca mi jeden shop z Českej Třebovej povedal, že by mali naskladňovat až cca Listopad tento rok. Tak práve preto sa pýtam, či je veľký rozdiel medzi Match a obyč komorou.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#383 » pon 25. črc 2022, 07:15

Tady je malý test z Myslivosti
https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2020/Prosinec-2020/Malorazky-CZ-457
Match komora – nábojová komora je vyrobena s menší tolerancí, na spodní hranici normalizovaného rozměru (tzv. těsná komora), která se má opět podílet na zvýšení přesnosti.


Shrnutí za match komoru:
Ohledně Match komory moje zkušenost nepotvrzuje mýtus, že vám zlepší přesnost i laciných druhů střeliva. Spíš naopak. Těsná komora ukáže poměrně přesně, co v daném střelivu vězí. Nic neodpustí. Špatné střelivo je prostě špatný základ a na špatném základě špičkový dům nepostavíte.
Komora ale umí jemně doladit kvalitní střelivo. Pokud chcete střílet na závodní úrovni a máte na lepší umístění, pak je těsná komora volbou, nad kterou stojí za to přemýšlet. Ani se špičkovým střelivem nečekejte skokové změny, jedná se opravdu jen o precizní doladění. Pokud neumíte střílet, Match komora za vás desítky nenastřílí. Pokud ale střílet umíte, máte vysokou naději, že vám Match komora v těžké hlavni omezí počet náhodně „ulítlé“ zásahy, odpadnou „devítky těsně vedle“.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#384 » pon 25. črc 2022, 08:04

Díky za odpověď, celkom obsiahly článok, pán sa asi vyzná trocha. Tak sa mi asi neoplatí čakať na hlaveň v 20" s Match komorou.



Redsnake
Příspěvky: 297

Příspěvek#385 » pon 25. črc 2022, 10:54

Jaky prinos ma mit zbran s 20” hlavni? Planujes to strilet s otevrenymi miridly nebo puskohledem?



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#386 » pon 25. črc 2022, 11:22

S puškohľadom,20" je moja voľba.



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#387 » pon 25. črc 2022, 18:30

Ahoj vsem, chtel bych synthetic verzi s 16". Jaky rozdil vidite v presnosti mezi klasickou hlavni a varmint? Je to tak, ze varmintova da tech 15mm co pisou, klasicka da treba 20mm? Nebo jinak?



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#388 » pon 25. črc 2022, 19:43

Varmint je silnostěnná hlaveň, která ti zajistí konzistentnější soustřely díky větší "imunitě" vůči teplu. Pokud chceš terčovou pušku, není jiná cesta, než s těžkou hlavní (varmint). Do lesa naopak budeš volit hlaveň lehkou, protože jednak by se ti puška pronesla a jednak se při střelbě neočekává, že vystřelíš více než řekněme 2-3 rány za sebou, takže se hlaveň nestačí ohřát.



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#389 » pon 25. črc 2022, 21:26

Rozumím, jinými slovy - nechodím lovit, budu na střelnici - tzn. silnou hlavní nic nezkazím :-)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#390 » úte 26. črc 2022, 08:51

Nemám sice žádnou zkušenost s match komorou na malorážkách, ale ten závěr z Myslivosti mi spíš zní jako: Bude to střílet přesněji, když budete používat přesnější střelivo, které match komora vyžaduje. Jako, princip match komory chápu, ale mám pocit, že recenzent ho ve svém závěru nepotvrdil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti