Rossi 7022

Dlouhé zbraně .22LR


zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#31 » úte 28. zář 2021, 20:02

Pekne napisane!U nas pisu do karty zbrane aj cisla zaveru a to nejaky eman vyrazil z opacnej strany okienka.Takze okrem srobovaka aj vyrazac....mne sli tie cepy vonku dost stuha.Po par rozobratiach uz pojdu v pohode....drazky sa v tej zliatine ci umeline rychlo ochodia.Myslim si,ze pokazit sa tam nema co....zaver je ocel,udernik ocelovy pliesok,vytahovac a vyhadzovac detto....kladivo je poriadny ocelovy hammer....jedine,zeby bola odflaknuta hlaven a ''gule'' by sli na plocho.....uvidi sa.Ja som ju bol skusit na strelnici az vecer len tak do valu ,tak som len skusil zo 6 druhov nabojov,ci bude fungovat.Fungovala so vsetkymi,akurat pomedovane sa mi vidia pre nu lepsie.Olovenymi(hlavne SaB) dost prskala dozadu a aj dost iskrila z okienka.CCIcka a SK boli ok,ale to je pre taku flintu hadzanie peral sviniam....takze bude zrat len najlacnejsie pomedovane federaly.Zavit na hlavni nemam.U nas niesu a asi ani nebudu povolene tlmice,tak som bral s najdlhsou 23'' hlavnou.Ta ma po celej dlzke priemer 18mm a je to vraj tazka hlaven.Potom bola na sklade uz len s 13'' hlavnou a to by sa mi uz videlo dost kratke.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#32 » úte 28. zář 2021, 21:17

Zelenac: Můj závěr zbraně má vyražené číslo pro jistotu z obou stran, tedy i z té, kde není vidět :-D
Pokud je to tak, znamenalo by to, že mám tedy lehkou hlavěň.
Jako první přijdou na řadu skvělé Sellior Club, takže čekám že se zbraň předvede :-D Co si budeme, tahle firma malorážové náboje prostě neumí.. konkuruje jedině cenou.. avšak za to zasrání zbraně ani to nestojí..



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#33 » pát 1. říj 2021, 04:17

Tak první křest na střelnici dopadl dobře. Zbraň byla jak sem koupil bez žádných vifikundací (bipod, scope, tlumič..) Zbraň střílí dopředu a po nastavení mířidel i dost přesně, avšak přesnost nebyla pro tento první test určující. Střílel jsem bez opory ve stoje do papíru. I vyndávání zásobníků se ochodilo. Neskutečně příjemný, klouzavý chod spouště a celkové kultivované chování zbraně při střelbě (Tak není to .223Rem :-). Vystříleno 140 ran bez závady náboji značek SaB Club (120), Geco Rifle (10) a RWS Target Rifle (10). To bylo velmi důležité, protože do semiauto pušek se kupují buď HVčka a nebo munice pro samonabíjecí pušky s větší navážkou prachu, avšak já potřebuji střílet různé druhy nábojů a značek. I rychlopalba dopadla dobře. Avšak ke konci bylo ústí komory díky perkusním Clubkám tak zajebané, že závěr přestal doléhat na komoru a zbraň se pocitově začala chovat jinak (Závěr jako by se pohyboval v gelu). Vyvrcholilo to jedním neodpáleným nábojem, kdy už byl závěr prostě moc daleko od komory. Ale jak říkám není to chyba zbraně, ale nesmírně kouřivého prachu v SaB munici (už se těším až se jich zbavím, zbývají mi ještě cca 3 krabky).
Zbraň je nyní nutno vyčistit. Za mě spokojenost :-) a těším se na další střelbu.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#34 » pát 1. říj 2021, 18:49

Moje postrehy.Vystrielane 300 nabojov.
100federal hp pomedovane-bez zavad,presnost na 50m dobra.
50 federal rn pomedovane-detto
50 federal supessor pomedovane-detto
50 SaB hv pomedovane-detto
50SaB subsonic olovo-des.Dymi,prska dozadu...skratka,pre samonabijacku nahovno.Davam to za vinu tomu hrubemu voskovemu povlaku gule,ktory spini zaver.Pri kluke by to asi nevadilo(ale nemam kluku v .22ke,tak nemozem posudit),ale v samonabijacke to robi neplechu.Takze budem pouzivat len pomedovane strelivo.
Zbran je pouzitelna hned po vybrani z krabice.Ja som len zalestil nabeh do komory co je vlysovany do tej umeliny,zalestil som vyvodky zasobnikov a hlavne som zalestil celo vytahovaca,ktore je len vyrazene z plechu a dost vyrazne pisalo po zadnej casti hlavne.Teraz je to uz ok.Nic z toho nebolo nutne robit...snad len to zalestenie vytahovaca,aj ked by sa to casom asi zabehlo same.
Vyhradu by som mal k hledi z plastu,ktore v cepe citelne vikla.Zatial ma to netrapi,mam tam kuker.Ten celkom spolahlivo drzi aj na tej umelej liste,ale aj tu casom vymenim.
Takze za mna jednoducha malorazkova samonabijacka s 2mi zasobnikmi s tazkou hlavnou,celkom presna a zeruca kazde strelivo za 270 eurodukatov.......=vyborny kup :D .



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#35 » čtv 7. říj 2021, 22:54

Tak jsem po prvnim strileni a nastreleni optiky.Tezka hlaven 20".Vystrileno 100ks HV Winchester a 50ks SB standart a ac to fungovalo tak uz je nebudu kupovat.Jsem levak a prskaj do ksichtu a nadmerne svinej.S presnosti jsem spokojen s touto beznou munici lze na 50m trefovat krabicku od sirek kazdou ranou i s nasazenym tlumicem.Nasazeni tlumice mi nastrel nemenilo.Skoda ze sem nejdou dat fotky.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#36 » ned 10. říj 2021, 14:29

Tak dalsich 90 ran se Sellior Club a Subsonic 50 ran bez problemu pretahli zaver. Nasadil jsem i tlumic a je z toho vzduchovka, vetsi kraval to nedela. Jinak opet na vycisteni..



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#37 » ned 10. říj 2021, 15:28

Ja uz ten tlumic vubec nesundavam.Ono to trochu utlumi i beznou munici.Akorat SB uz strilet nebudu aby se to nazasiralo.Presnost dobra i s tlumicem.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#38 » ned 10. říj 2021, 18:19

smates - tlumič každopádně sundávej, ten marast v tom je dost agresivní a určitě nechceš, aby Ti to nateklo do hlavně a mechanismu zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů