Tippmann M4-22 Pro/Elite

Dlouhé zbraně .22LR


blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#16 » úte 13. zář 2022, 11:19

Milspec :lol: :lol: :lol: Natahovací páka co používá Tippmann je úplně jiná než páka na AR 15! Je kratší a jinak technicky řešená.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#17 » úte 13. zář 2022, 11:58

Však na to se ptám. Díky, jsem rád, že moje otázka začátečníka pobavila...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#18 » úte 13. zář 2022, 12:19

Tak na to se snad není třeba ptát tady. Odpověď najdeš pomocí Google za vteřinu stačí napsat Tippmann charging handle, mrknout na fotky a hned zjistíš že má úplně jinou natahovací páku než AR 15. Fórum beru jako místo k předávání zkušeností a informací které se jen tak jednoduše nedají vyhledat za pár vteřin pomocí Google.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#19 » úte 13. zář 2022, 13:22

Vzhledem k tomu, že se zbraněmi nemám tolik zkušeností jsem čekal, že se třeba ozve někdo s radou, jak třeba upravit Milspec AR páku pro Tippmanna, nebo tak něco... Nevěděl jsem, že forum je jen pro zkušené. I tak díky.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#20 » úte 13. zář 2022, 14:25

Vždyť já tě v zásadě nekáram... No úprava AR 15 páky aby se dala používat v tippmannovi by se v podstatě rovnala výrobě nové páky takže pokud neumíš vyrobit novou natahovací páku tak si prostě budeš muset za draho koupit páku která je přímo určena na Tippmanna ta co byla zmíněná výše nebo se prostě smířit s tou hroznou plastovou. Jiné cesty bohužel není.
Nenech se zmást vzhledem. To že to vypadá jako AR 15 nic neznamená. Ono to tak skutečně jen vypadá ale valná většina dílů pro AR 15 tam použít nepůjde.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#21 » úte 13. zář 2022, 17:23

Já právě nečekal, že by to mohl být takový problém, když tam dle ofiko info na netu pasuje několik věcí z dospělého ARka, jako že pažba je Milspec, pažbička taky pasuje, pojistka, spoušťák atd. Ale nestudoval jsem to až tak úplně podrobně, no...



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#22 » pát 30. zář 2022, 11:59

Chlapi, nechal jsem se jistým prodejcem v Praze nachytat a koupil u něj na jeho doporučení sypané střelivo Winchester. To je fakt katastrofa. Co zásobník, to problém. Nenatáhne do komory, resp nedovře závěr jako by ty náboje byly moc suché. Máte tip, čím ty náboje "namazat"? P.S: všechno střelivo od SaB nebo Aquily funguje bez problémů. Díky moc.



mijunior
Příspěvky: 96

Příspěvek#23 » pát 30. zář 2022, 14:31

Šel bych mu to omlátit o hlavu.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#24 » pát 30. zář 2022, 16:47

mijunior> no, to bych taky nejraději. Prý ty náboje nakoupili speciálně pro malorážkové samonabíječky... Divné, že jsou jediné, se kterými má ta malorážka problém. Spíš se jich potřeboval zbavit...



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#25 » pát 30. zář 2022, 16:56

To balení M22 po 500ks? Taky jsem si ho začátkem roku koupil na zkoušku do SW15-22 a závadilo, ale už si nepamatuju jak často. Při nabíjení jsem pak prohlížel každý náboj, vadné vyselektoval a už to střílelo bez problémů. Sem tam se našel náboj s křivou nebo volnou střelou a výjimečně byla i poškozená nábojnice.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#26 » pát 30. zář 2022, 20:20

LDK> jj, přesně ty. Taky jsem našel náboje s posekanou hilznou, volnou střelou atp. Nejhorší střelivo, co jsem kdy měl, co zásobník, to problém. Nejraději bych to tomu dotyčnému v TG nacpal, kam slunce nesvítí... :-)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#27 » sob 1. říj 2022, 07:03

Ve větším množství nakupuju už jen SB HV HP - jede jak v Tippmannovi, tak třeba i Berettě M71 + je neustále dostupný a za cca 2,50. U čehokoliv jiného beru tak max malou krabičku pro ozkoušení



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#28 » sob 18. bře 2023, 07:51

Uvažuji o koupi této malorážky, ale nejsem rozhodnutý, jakou hlaveň vybrat. Jsou dvě možnosti, buď 12.5" hlaveň nebo 16" hlaveň. Je v tom při střelbě nějaký rozdíl nebo to je jedno a jediný rozdíl je při manipulaci, skladování a nošení.



sali27
Příspěvky: 4

Příspěvek#29 » úte 21. bře 2023, 09:04

Já si ho koupil minulý pátek. Takže zkušenost zatím žádná teda kromě toho že má pěkné zpracování.
Já si na něj dal tlumič takže těch 12,5+tlumič mi příjde akorád dlouhý. Pokud se bavíme přesnosti řekl bych že na střelbu 10-50m + samonabíjecí+22lr tam už si myslím že ty 4 palce nehrajou žádnou roli. Takže pokud chceš tlumič šel bych do 12,5, pokud ne bral bych 16. Řekl bych že rozdíl bude jen vizuální a na střelbu na 100m a louskání desítek to není ideální zbraň ani v jednom.



sali27
Příspěvky: 4

Příspěvek#30 » úte 21. bře 2023, 09:24

Takhle to vypadá.
20230317.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů