Samovolně odpalující ZKM 456 při otevírání nataženého závěru

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#1 » pon 25. lis 2013, 20:24

Zdravím, mám takový problém, zakoupil jsem ZKM 456 ve velmi pěkném skoro až vymazleném stavu, nicméně při prvotní manipulaci mi trochu zlobí bicí mechanismus. Občas a nepřišel jsem na to co je spouštěč, začne zlobit a to tak, že když zamknu závěr a pak bez vystřelení zkusím otevřít (páka nahoru) tak abych buďto ho vyndal, nebo třeba jen vypustil bicí mechanismus, dojde ihned při sebemenším pohybu táhla závěru směrem nahoru k odpálení zápalníku. Podobně se v takové situaci chová i pojistka, tzn. když "zrovna zlobí", tak po zajištění natažené zbraně resp. následně při jejím odjištění dojde k odpálení zápalníku.

Řekl bych že jde o stejnou závadu, páč oboje je "když zrovna zlobí" reprodukovatelné. Tzn udělá to téměř pokaždé když danou akci zkusím, někdy to dělá jen když na páku závěru tlačím víc odzadu, někdy pokaždé...

Většinou to spraví jedno dvě odpálení na sucho pomocí spouště a pak klidně 100x nátáhnu a vypustím a nic ať na páku tlačím při zvedání jakýmkoli směrem ... nevím. A jakoby nevím, jak problém znovu nastartovat, nicméně stalo se to takto již 2x.

Jinak v bicím mechanismu je středně silná pružina (kratší než standardní) a spoušť je údajně podložená, aby byla kratší, ale železo a spoušť jsem ještě nerozebíral a ani si moc nemyslím, že to s tím souvisí... Rozhodně spoušť nějaký pretravel má zachovaný ...

Netuší zde někdo kde by mohl být pravděpodobně problém? Po posledním výskytu jsem celý závěr znovu rozebral, důkladně vyčistil a promazal a zdá se, že to přestalo, ale to jsem si poprvé také myslel ... radši bych nějaký názor na věc...

Díky

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pon 25. lis 2013, 20:32

"přeladěná spoušť" , buď to odnes k puškaři a nebo kup Timney. Ale Timney pro 456 není žádný zázrak.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#3 » pon 25. lis 2013, 20:51

Spíš mě zajímá proč to dělá jen občas a jindy s tím můžu kvedlat jak chci a nic se neděje... Jinak změny na spoušti jsou prý všechny vratné. No asi to zkusím rozebrat a kouknu i na tu spoušť.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 25. lis 2013, 21:36

Důležité je slovo "prý" ;) spoušťák na 4ce je jednoduchý ale potkávaj se tam pružiny a úhly. Bez prohlídky se nedá říct co je špatně. Když se to umí tak jde udělat origo na dejchnutí, ale když ho někdo domrší tak spouští sám i při 2kg.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#5 » pon 25. lis 2013, 23:51

A chyba např. ve špatně sesazeném, nedotaženém závěru po jeho předchozím rozebrání být nemůže? Přeci jen jsem ho měl vlastně prvně v ruce a dost sem zápasil s jeho opětovným složením ;-) Poprvé je to holt trošku složitější... Napadla mě špatně domáčklá pojistka nebo něco takového...

Právě, že ta spoušť tak jak je teď je hodně prima, co se střelby týče... jen ta bezpečnost mě trápí ;-)

V Praze bych s tím měl ke komu? Dělá to třeba Novotný?



Kropal
Příspěvky: 25

Příspěvek#6 » pon 8. zář 2014, 17:44

Ahoj mam dotaz malorážka ZKM 456 mod.4 po natažení a uzamknutí závěru ihned vystřelí nevíte co s tím ????



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#7 » úte 9. zář 2014, 12:08

Máš odborně seřízené (čti dojebané) spoušťák. Většinou se to uvádí,jako neodstranitelná vada. To je výměna spoušťáku. Trochu se dá poléčit silnější pružínou. Nebo se dá oddorně bacit kladivem, za účelem přenosu chybělícího kovu. Ale to ti po netu nejsu schopné vysvětlit.Pokud máš cestu na Otrokovice, tak ju vem sebou a já ti ju praštím. Pepa.



Kropal
Příspěvky: 25

Příspěvek#8 » úte 9. zář 2014, 12:24

díky mam ju koupenou cerstve, a vymenil jsem na zacatku novej udernik jinak s ni mam odstřílené cca 100 ran a az tedka to zacalo delat .
Pres otrokovice obcas jezdim tak bych se ti pak ozval ... Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti