Rada 452 nebo 455??

Dlouhé zbraně .22LR
Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#61 » pon 31. říj 2022, 07:49

Zase nějaké terčíky z nedělního střílení s mojí 455
Ty RWS mi stále chodí krapet hůř než SK.
Sypačky SK Magazine mě vyhovují, ale stále si myslím, že SK Pistol jsou zatím nejlepší...
30.11.22 1.jpg

30.11.2022 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#62 » ned 11. úno 2024, 10:57

Nemáte prosím někdo tip, kde sehnat navaděč čistící tyče pro CZ455?
Kdysi jsem to někde viděl prodávat, ale již to nemohu najít... :roll:

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#63 » úte 27. úno 2024, 07:34

Tak jsem se po dloooouhé době dostal na střelnici s mojí CZ455.
Tentokrát jsem zkoušel náboje RWS. Z minulosti, co si pamatuji, se mi moc neosvědčily (lépe to podle mě chodí s Lapua SK obecně).
Nyní jsem. ale zjistil, že to je hlavně o mě.... Stále se spíše učím (byť se vše zdá hrozně jednoduché :-) ).
Nejlépe RWS 50 chodí opravdu pěkně.... (náboj přes 7Kč)
Jinak teplota 3°C, bezvětří, 50m, z bipodu a zadní podložky.

20240225_133310.jpg


20240225_133147.jpg


...a na závěr jeden terčík, ze začátku střílení, kdy jsem po čištění zabíhal hlaveň levnější municí...
...náboje CCI Std, na které v poměru cena/výkon nedám dopustit...
20240226_181351.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 60

Příspěvek#64 » úte 27. úno 2024, 08:36

Moc pěkný, super srovnání.
Mně RWS Targer Rifle chodí na 451 dobře, v podstatě stejně jako SK Standard +
Překvapuje mě, že co jsem se díval tak ti plechovkový SK Magazine chodí dost dobře.
Když jsem hledal na internetu srovnání, všechno vycházelo tak, že SK Standard lítá o dost líp a bývá v podstatě za stejnou cenu jako ty Magazine.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#65 » úte 27. úno 2024, 09:11

Já bych řekl, že ty RWS také nebudou špatné.... Spíš je to opravdu o tom, že stále tak nějak sbírám zkušenosti ohledně práce s tou flintou :-)
Jo, jo, obecně ty SK se mi zdají trochu lepší... Nejlépe asi SK Pistol Match... a ani ty plechovkáče nejsou špatný..
Příště dám ještě jednou test těchto RWS...
A následně zase SK....
Mám doma ještě právě nějaké zbytky, tak to na to použiji....



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#66 » stř 28. úno 2024, 10:21

Nedá se nikdy jednoznačně určit, že například RWS budou lepší nebo horší než SK či LAPUA, ELEY atd... Záleží na tom, jak si ta určitá značka nebo série nábojl s tou flintou sedne. Když se ti podaří sehnat sérii nábojů se kterou uděláš nejlepší položky, tak toho nakup na co ti peníze budou stačit. To je zásada závodníků se střelivem 22LR.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#67 » pon 4. bře 2024, 07:03

Tak jsem včera ještě jednou zkusil náboje RWS.
Moc jsem se tedy nepochlapil a myslím, že by to šlo lépe.....
Každopádně RWS R50 jsou opravdu asi špička. Chodí o poznání lépe....
Bohužel cena se nyní šplhá již k 8Kč/ks...
20240303_142832.jpg


20240303_142925.jpg


...a na konec ještě CCI Std, které používám ze začátku na rozstřílení....
20240303_142800.jpg



Příště dám test s municí SK...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#68 » pon 4. bře 2024, 08:35

S RWS R50 nebo R100 se dá uělat ještě o dost víc. Je to přece jen špičkové mistrovské střelivo a tomu odpovídá i jeho cena. Když si s tím sedne flinta a máš dobré ruce, tak to lítá jednou dírou.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#69 » úte 5. bře 2024, 23:26

oldglock: Cau, pekny testik. Nevim jaky teda pouzivas postup, pri zmene naboju. Kdyz strilis na ty tvoje oranzove terce, tedy 5x terc po 5 ranach. A potom vymenis naboje, jestli das treba 10ran nekam bokem do terce, na zabehnuti, nebo rovnou strilis dalsi 5x5 polozku ? Ja hadam, ze to strilis hned po sobe, tedy bez zabehnti. A jestli hadam dobre, tak nektere ulitnute zasahy, muzou byt prave timhle.

Strilim jako ty, bud SK, nebo RWS. Ale kdyz prejdu treba z RWS Targetu na RWS Rifle Match, tak musim vypraskat tak 10-15ran, nez si to zase sedne. I kdyz se zdaji strely i lubrikant stejny, proste musim dat aspon zasobnik, nez se to ustali.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#70 » stř 6. bře 2024, 19:58

Kapitán: je fakt, že to strilim většinou hned po sobě. Příště to zkusím, jak píšeš. Něco na tom být může. :idea: díky za tip



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#71 » stř 6. bře 2024, 20:59

Trenér nám vždycky říkal: Pokud měníš značku střeliva, musíš flintu vždy vyčistit a pak vystřílet alespoň 20 ran do svahu. Teprve potom můžeš dělat nástřel.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#72 » stř 6. bře 2024, 22:45

oldglock: Verim, ze budes mile prekvapen ;) Ty prechody, i kdyz se jedna o stejnou znacku, byvaji ruzne haklive.

Co jsem treba vypozoroval, tak moje CZ 457 po mokrem dukladnem vycisteni se chova takto. S naboji SK, at Standard Plus,nebo Rifle Match staci vybouchat kolem 25ran a uz to chodi dobre. S RWS je to pomalejsi, musim dat kolem 40-50ran.
Drive jsem testoval co mi bude chodit nejlepe, a behem dne jsem z toho prohanel jak SK ruzne druhy, tak i RWS. Ale kdyz uz byla hlaven spinava, tak prechod z RWS na SK, nebo opacne, byla otazka vetsinou 10-15ran.
Urcite to chce ale vyzkouset, kazda hlaven je jinak vybirava.

Urcite je dobre, ve finale strilet jednou znackou a nejlepe jednim druhem. Ale kazdy to zna, na trenink se casto strili tim levnejsim a mene presnym krmenim :P



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#73 » stř 6. bře 2024, 22:56

Já mám vyzkoušeno, že u ELEY to funguje tak, po vyčištění a zaběhnutí hlavně 20-25 ranami udělám nástřel např. ELEY STANDARD, a pak tam mohu bez čištění a bez záběhu dávat např. ELEY CLUB, ELEY MATCH, atd až po ELEY TENEX ULTIMATE, a to již bez čištění. Mezi různými stupni přesnosti u této značky je totiž rozdíl jen ve výrobních tolerancích, které jsou u přesnějšího a tím i dražšího střeliva přísněji hlídané než u nejlevnějšího ELEY STANDARD. Mazivo je u všech nábojů ELEY stejné. Tak mohu klidně trénovat náboji ELEY STANDARD a hned na druhý den a hlavně již bez čištění si na závody vezmu ELEY TENEX ULTIMATE. Zda je to tak i u jiných značek, to nevím.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#74 » čtv 7. bře 2024, 06:45

Ještě jednou díky za tipy. Je mi jasné, že to chce trochu zalaborovat a zkoušet. Už dříve mi připadalo, že obecně jsem se s těma SKčkama tak nějak méně nadřel než třeba s RWS. Každopádně je to fajn zábava.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#75 » čtv 21. bře 2024, 07:26

Tak jsem zase provedl menší upgrade mé 455.
Nainstaloval jsem nové nohy. Výhoda byla, že jsem nemusel vrtat do pažby. Akorát jsem odmontoval očka, která jsou u této pažby skrz a na stejné místo přidělal 10cm rail.....
f1.jpg


f2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů