Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#316 » pát 19. led 2024, 20:15

Jo na redditu a Amerických fórech jsou o tom anekdoty. Někdo jednou psal, že v době kdy se prodávala II. a III. generace tak neuplynul týden aby mu někdo nepřišel do obchodu s taškou/pytlíkem a v ní rozebranym Rugerem, jestli by ho nemohli jako zase složit :))

Já kupoval bazarovýho a byl zaprasenej, že to bylo jako kdyby do něj někdo vysypal pytel písku, takže jsem ho stejně musel komplet rozebírat. Zrovna zítra ho jdu poprvé provětrat tak jsem zvědavej.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#317 » pát 19. led 2024, 21:34

Koukal jsem, že už tu je k mání Mauser M20 za přijatelné peníze. V testech na USA fórech to zatím nevypadalo zle. Takže pokud někdo bude mit zkušenosti, sem s tím. :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#318 » pát 19. led 2024, 21:55

Po čtyřech hodinách pokusů jsem ten pytlík měl připravený taky. Takže rada pro případné majitele: zahoďte český návod, stáhněte si originál od výrobce.
Klicky: dej vědět.



Jan Kapoun
Příspěvky: 14

Příspěvek#319 » sob 20. led 2024, 10:54

DesertEagle píše:Buck Marka mám a je to pořádný kus železa, žádné plastovo hliníkové srač.. jako RugerMark atd. KMR v 6" není pro CZ trhy v nabídce, ale přát si ho můžeš :-) Jen rozborka a čištění Bucka je krapet peklíčko. Aktuálně na Bazaru v Bearece doslova za pár korun.

S tou KMR v 6" jsem to netušil. A kdyby byla řeč o KMR S02 v klasické délce hlavně? Jenže nemá plně stavitelná mířidla, pouze výškově, ale vzhledově se mi teda líbí více jak Buck. U Bucka mě trošku odrazuje ta rozborka, jsem maličko úchyl na čištění :) .

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#320 » sob 20. led 2024, 11:34

Tohle je srovnávání nesrovnatelného, ale jsi na správné adrese, protože KMR mám prostě rád i když mě občas dost zlobí :-) Ve fullsize si troufám říct nic lepšího nekoupíš, bohužel každá generace je jiná a zákazník je současně testerem, stále se něco mění. Chceš li např. vymenit střenky, tak se nikde nedoptáš, co, jak, kde, proč. Zásobníky stejný a totální chaos. Továrna stejně jako CZUB nekomunikuje, dealeří ví NIC, Kummer (dodavatel zásobníčku a střenek) když se dovoláš tě na férovku pošle do prd. Když zavolám do Antregu, tak mužu řešit nejspožitější závady v detailech hodinu. KMR v CZ prodávat vůbec nechce, pár ks co tady výrobce pustí jsou vymodlené kusy dealery, kterým za to děkujeme. Neznalost není jejich vinnou, výrobce informace prostě nedává nikomu.
Buck Mark je spíš taková svérazná raritka. Nelze srovnávat naprosto rozdílné zbrane. S Markem asi nebudeš drilovat atd. Na běžné stříleni určitě KMR, ale amíka správný sběratel musím mít taky :-) Na kolik pistoli můžeš dát puškohled hi,hi :-) a ta cena na Bearece je opravdu charitka.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 195

Příspěvek#321 » sob 20. led 2024, 21:12

Jirka:
Tak jsem byl v Liberci si dneska zastřílet a musím říct že bezva. Na Emerickej fórech některý lidi držkovali ohledně spouště, ale mě teda přijde příjemná a střílí se s ní fajn. Měl jsem pár obligatorních zádržek ale nic hroznýho. S tlumičem je to jak střílet s airsoftovou zbraní :))



Sam Jr.
Příspěvky: 229

Příspěvek#322 » ned 10. bře 2024, 23:23

Má to někdo S&W M&P22 Compact? Asi byc ho moc potřeboval :) Ale na objednávku, bez toho ho vůbec držet v ruce, s nejistým termínem dodání a nezmámou konečnou cenou? Byl bych rád za nějaké reference, jestli je v čr aspoň jeden kus :) díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#323 » ned 10. bře 2024, 23:26

Vykasli sa na to. Teda - pokial je to 'must have', v Nemecku na trhu su. Skusal si uz kontaktovat importera ci dovezie na objednavku? Minimalne jedna firma co viem tak ponuka komercne dovozy z Nemecka.
EDIT: Pozeram ceny medzi 650-700 EUR. Tak si k tomu pripocitaj napr. 4000CZK co si nauctuje komercna firma (https://www.ezbrane.eu/) a vies cenu. Samozrejme s tym ze na zaruku mozes zabudnut.
EDIT2: Pokial chces ziskat odhad - tak si najdi obchod kde maju M&P 2.0 Compact v 9 Luger a zober to do ruky. Hrubka / dlzka / vyska prakticky identicka, lisi sa hmotnost (.22ka je o ca 250g lahsia).



Sam Jr.
Příspěvky: 229

Příspěvek#324 » ned 10. bře 2024, 23:52

Je to pistole za 400USD, nechat si ji dovíst za Eura z Evropy s extra importní přirážkou s výslednou cenou 20tis. je opravdu nesmysl :/

Mám full size M&P9 i Shielda, proto mě láká

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#325 » pon 22. dub 2024, 08:40

Tak to oživím...
Hledal jsem pistoli v 22. LR zejména pro výuku potomků. Viz výše. No a nakonec jsem koupil PPK-L 1971 ULM s ergonomickými dřevěnými střenkami Walther. Zbraň v super stavu. A tento víkend jsem jí vzal na testování na střelnici, tedy různá střeliva různých výkonů. Nebudu to prodlužovat, úplně nejlepší výsledky dosahuji s SB HV a Blazer, největší problém byla červená Aguila, ale ta se s prominutím "absolutně srala" ve všech pistolích, všem střelcům. Omlouvám se za vulgarismus, ale děsivější střelivo v 22. LR jsem opravdu nezažil.

Zbraň potřebuje pevný úchop a pak vše lítá jak má (jeto -L), soustřel parádní (SB HV, Blazer ve vztahu k délce hlavně), a strašně mne bavila. Problém má se střelivem, které má výraznější profilování střel, ale SB HV úplně v pohodě. Takže k výběru zbraně ve 22 LR toto považuji za zajímavou alternativu a potomkům to v ruce sedí.



Sam Jr.
Příspěvky: 229

Příspěvek#326 » úte 23. dub 2024, 16:42

Já nakonec ulovil fullsize M&P22 + závitovou redukci na tlumič, ležela mi pod nosem na krámě v Brně a čekala 11 let na mě :lol: Podařilo se i sehnat 2 další zásobníky na prodejzbrani.cz Uvidíme, co jí bude šmakovat ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti