Výběr pistole v ráži .22LR

Krátké zbraně .22LR


Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#211 » sob 19. lis 2022, 11:52

Ruger Mark xy v libovolne konfiguraci. Osobne preferuji ty celokovove verze nez ty s plastovym ramem, trubickou misto hlavne a oplastenim, takze idealne bull barell, ale pro deti ty vylehcene verze nemusi byt spatne.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#212 » sob 19. lis 2022, 17:59

Mám MKIII 22/45 Target s těžkou hlavní.. Ta pistole mě strašně štve. A není to příšernou sborkou. Nedokázal jsem trefit terč na 25 m po tom, co mi to předvedl známý střelec. Všechno mu šlo do desetikoruny.
Je to super pistole na mířenku, jenom to chce natrénovat. A bacha na střelivo, ne všechno jí chutná.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#213 » sob 19. lis 2022, 19:41

Aktuálně jsem jel pro Mark IV™ 22/45™ Lite. Jediným důvodem je lišta pro montáž pořádného kolimátoru a celková konstrukce zbraně to umožnující. Výsledkem je, že na tom kolimátor vypadá jako vosa na bombonu. Zbran plastikovo duralová, zpracování velmi průměrné, celkový pocit hračka. Odejít z prázdnou bohužel nikdy nedokážu, tak přišel náhradní plán a "musel" jsem vzít náhradu a tou byl Buck Mark Target. Roztomilý ingot, hlaven trubka 20mm. Minusem je naprosto šílená rozborka, kterou provedu až bude zbran zarostlá špínou. Neznám jinou zbran s takovou cvokárnou.
Obrázek



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#214 » sob 19. lis 2022, 20:31

Je s Buck Markem ještě nějaký problém kromě té šílené rozborky? Na rozdíl od jiných není, co jsem si všiml, tady na fóru moc zmiňován...

Taky se poohlížím po malorážné pistoli pro nesoutěžní honění desítek na střelnici (zadání paní domácí znělo jasně: "Za cenu Lugru si vystřelím 2-3x, a na odreagování na střelnici mi to stačí").
První favorit byl Walther Colt 1911 .22LR (zkoušela paní domácí, a zaujal ji - a já bych aspoň měl "jakože" 1911 :D)
Ale pak jsem zašel na předváděčku "Vyber si svoji .22LR" v Petřvaldě a z nabízených k vyzkoušení mě Buck Marky mě vysloveně nadchly (jak esteticky, tak i střelbou) - nejvíce Buck Mark Vision Black Gold Hex UFX, po zjištění jeho ceny pak Buck Mark Rosewood, který je teď hlavním favoritem pro nákup.
Rugery jsem ještě nezkoušel, ale nenadchly mě vzhledově (já vím, že je to blbé kritérium, ale mi se prostě zbraň musí líbit...)

Jinak další (laicko-začátečnické) subjektivní dojmy z předváděčky (po 10-30 ran z každého):
Walther P22Q - je hezký (je to Walther :)), ale nesplňuje zadání (je malý, blbě se mi drží...)
Browning Buck Mark - viz výše, jednoznačný vítěz :) (kromě těch dvou tam měli ještě jednoho kratšího s kolimátorem)
Beretta 87 Target - druhé místo za Buck Marky
Glock 44 - no je to Glock :D jinak totéž co P22Q
Konverze (Kadety P07, P09, Shadow 1 a Beretta 92) - primárně nesplňují zadání... Paní domácí zkoušela Shadowa (ale oproti plnotučnému moc nadšená nebyla), já zase Berettu 92 (ta mi docela sedla a kdybych měl plnotučnou, tak bych o adaptéru uvažoval)



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#215 » sob 19. lis 2022, 20:39

A tato tam k vyzkoušení nebyla? Docela se mi líbí.
Walther PPQ M2 4,6‘‘ 22LR se závitem.
Edit: nebo nemáte ji někdo, popř zkušenosti.
5F9BAB6B-7CCB-4BF0-A00F-167598E179B1.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#216 » sob 19. lis 2022, 20:46

Naposled jsem dal s PPQ 300 ran bez jediné závady (stříleno SaB CLUB). Jen je potřeba dát pozor na ten dlouhý záchyt závěru. Ze začátku jsem si ho skoro vždy podržel palcem silné ruky a po poslední ráně se nevystaví závěr. Rozborka a údržba EZ.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#217 » sob 19. lis 2022, 20:56

Já mám ppq v 9x19 a 45ACP, tak bych doplnil řadu a manželce by se z toho mohlo lépe střílet než z plnotučných a přitom by ovlàdací prvky měla do budoucna stejné.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#218 » sob 19. lis 2022, 20:59

No nevím, ale na ovládací prvky si člověk zvykne celkem rychle. Horší je to s chováním při výstřelu.
EDIT: ale na levný výcvik je 22LR docela dobrá.



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#219 » sob 19. lis 2022, 21:00

PPQ na vyzkoušení nebyla, ale měl ji tam jeden spolustřelec svoji, i s tlumičem (chválil si ji, jen prý je vybíravá na střelivo)
Jsem fanoušek Waltherů (mám PPQ jako CO2 vzduchovku, a plnotučné PDP), takže bych ji chtěl taky - ale aktuální zadání paní domácí nesplňuje)



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#220 » sob 19. lis 2022, 21:08

Byla by pravě na výcvik pro ni. Manželka se mnou byla jen jednou na střelnici a nedělá ji dobře silná rána. Úvaha tedy je, že se naučí manipulaci, střelbu , prostě vše s 22lr a pak přejde na silnější. Navíc takto mám důvod si (jí) koupit další hračku. ;)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#221 » sob 19. lis 2022, 23:05

To Lonestar: od Rugera mám ve .22 Huntera, pohledově užasný nerezový kousek, spoušták žádná hitparáda bohužel. Rozborka po problémech s modelem III. geniální. Některé kousky řady IV střilejí i při zajištění, je třeba si dohledávat serials čísla. Ve státech ti ho opraví a ještě dostaneš předplatné časopisu, v CZ dost federální problém. Potom GP100 opět vzhledová laskonka. Tady zase válčím s Rugerovsky kurev.. tuhou pružinou, bohužel u Rugeru jejich oblíbená klasika. Ta mě irituje natolik, že asi podlehne pružinovým experimentům. Dejte někdo typy pls zda se sety revolver pružin pro Rugery dají někde objednat ? U Brownells to je krapet loterie.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#222 » sob 19. lis 2022, 23:26

Také jsem se rozhodoval, jakou 22tku pořídit.
Vybral jsem Grand Power K22TS a rozhodně nelituji. V mnoha ohledek konkurenci převálcuje. Ve spolehlivosti, použitých kvalitních materiálech, bytelnosti konstrukce, jednoduchou rozborkou a dostupností ND.

38119_2394__vyr_2076K22S-Target-01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#223 » sob 26. lis 2022, 22:19

Ruger mark IV tactical. Co vy na to? Spolehlivost, všežravost, kombinace tlumič, světlo, kolimátor možná... Dobrý nápad, blbý nápad?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#224 » ned 27. lis 2022, 20:05

GP k22ts se mi líbí taky. Ale kmr s-02 skoro ještě o trochu víc...
https://www.gis-silencers.com/kmr-s02/



Lonestar
Příspěvky: 180

Příspěvek#225 » ned 27. lis 2022, 20:24

Tak mi včerejší nakouknutí na huntingbazar vyřešilo dilema "Jakou (první) malorážkovou pistoli si pořídit?"
Sig Sauer 1911-22
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů