Sig Sauer Mosquito

Krátké zbraně .22LR


Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#16 » stř 10. srp 2011, 15:48

Dneska dalších 200 ran bez záseku...



tazi
Příspěvky: 142

Příspěvek#17 » čtv 11. srp 2011, 10:23

2 Tommy: Vyrábí se jen 1 varianta, tj. s pojistkou a zámkem ve spodní části rukojeti (ten tam je údajně kvůli americkému trhu).



Tommy
Příspěvky: 7

Příspěvek#18 » čtv 11. srp 2011, 11:51

Ok dik za info, ale nepotesil si me :\

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pon 2. dub 2012, 18:40

Včera jsem na střelnici viděl jednu umřít. Při běžné terčové střelbě, běžným střelivem, došlo při výstřelu k odtržení přední části závěru. Utržená část odlétla cca 6 metrů před střelce, zbytek střelci do obličeje. Naštěstí bez úrazu.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#20 » pát 1. úno 2013, 14:19

To mu zůstala střela v hlavni, né?

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » ned 3. úno 2013, 14:58

Ne, hlaveň zůstala v pořádku.



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#22 » úte 19. led 2016, 21:52

Dovolím si oživit vlákno.Videa na Youtube ukazují variantu s přeleštěním podávací rampy hlavně. Zkoušel jste to někdo?



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#23 » úte 11. říj 2016, 16:02

Mam Mosquito z druhe ruky. Problem se strelivem jsem taky resil. Nebylo to tak dramaticke,ale ... .. Nakonec nejlepe vysly CCI MiniMag,Winchester Laser , a .....ted nevim tu treti znacku. S temito mi strili naprosto spolehlive.
Jo, nezapomente, ze mate dve pruzinky !!!!! Ty je treba pouzivat dle streliva.



tripid
Příspěvky: 1

Příspěvek#24 » čtv 29. pro 2016, 19:38

mám Mosquito zakoupené tento rok jako nové a zatím jsem spokojený...rozhodoval jsem se mezi ISSC M22, RUGER SR22 a Mosquitem - vzhledem k ceně a kvalitě vyhrál právě Mosquito..co jedna návštěva na střelnici tak vystřílím cca 150-200 nábojů a uvidím jestli se zbraň ještě nějak změní po vychození. Zkoušel jsem různé značky nábojů ale zatím nemám vyzkoušené ve větších sériích úplně všechny co bych chtěl - z těch cenově přístupnějších jsem spokojen se Selliery Standart a HV a pak taky CCI Blazer. Občas se nějaká zádržka objeví ale jedná se spíš o to že náboj nemá energii předat ji závěru aby se vrátil do zadní polohy. Z toho co mám zatím nastříleno se setkám se zádržkou tak 1-4 náboje na balení 50ks - záleží co je to za značku a typ takže si myslím že to není žádná hrůza.



svacimir
Příspěvky: 7

Příspěvek#25 » pát 13. říj 2017, 08:01

Mám dotaz k majitelům Mosquita:

Koupil jsem nový kus a všiml jsem si, že mi závěr zbraně v zadní poloze drhne o kohout.
Brzdí to pohyb závěru při samonabíjení.

Je to normální nebo je to chyba kusu?

P.S. Používám HV + silnější (kratší) pružinu.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#26 » pát 13. říj 2017, 08:35

>svacimir: To je naprosto normální jev, jinak to ani nejde. Závěr při pohybu zpět natahuje kohout a aby se tak stalo, musí být zarážka pozice kouhoutu v natažené poloze pár stupnů na rotaci kohoutu nad úrovní závěru. Zpravidla to dělá méně než 1mm mezi kontaktními plochami závěru a kohoutu.
Jinými slovy, pokub by závěr při pohybu zpět netlačil na kohout, pak by jej nemohl natahovat a byl by to DAO systém spouště jako u revolverů. Většina kohoutových pistolí je SA nebo SA/DA.



svacimir
Příspěvky: 7

Příspěvek#27 » pát 13. říj 2017, 10:05

Díky za odpověď.

Jestli je to normální, tak jsem klidnější a budu hledat problém se spolehlivostí samonabíjení jinde. Asi v přeleštění schůdku na skluzu k nábojové komoře.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#28 » pát 13. říj 2017, 13:24

Prevedenie kontaktných plôch záveru a bicieho kohúta má veľký vplyv na spoľahlivosť prebíjania takého malicherného kalibru ako je .22LR. ;)
Napríklad Walther P22 (Siga nemám, tak použijem príklad) má na bicom kohúte styk plôch vo forme zubu. Ten pri pohybe záveru kĺže po jeho spodnej strane a má snahu zaseknúť sa do medzery medzi spodkom záveru a telesom poistky a silne brzdiť záklz aj spätný pohyb dopredu. Dôsledkom môžu byť zádržky, nevyhodená nábojnica, nepodaný náboj - obzvlášť pri použití slabšieho streliva.
Jednoduchým zaoblením hrany kohúta a vyleštením trecích plôch dôjdeme k podstatne lepšej funkcii a je možné aj to slabé strelivo vziať na milosť. :lol:

Viď prílohy:
hammer orig.jpg
hammer round.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Luxik
Příspěvky: 4

Příspěvek#29 » ned 25. črc 2021, 08:49

Poslední zkušenost s Mosquitem?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů