Ruger Mark IV

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#16 » pát 26. dub 2024, 09:09

Uchop není uplně standardní. Osobně si myslím, že tohhle spíš trošku technická kuriozita, kdy chtel Ruger napodobit P08 :-) Na 25 trefíš vším, tam to je only o rukou, nikoliv o zbrani. Určo si jí nejdřív někde vyzkoušej. Až budeš řešit střelbu pistolí na 500m jako Miculek, tak potom dojde na trajektorii :-)



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#17 » pát 26. dub 2024, 09:40

Ruger se inspiroval u japonske pistole Nambu spise nez u p08.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#18 » pát 26. dub 2024, 10:53

Měl jsem MK III, celkem 3 ks. 2x černou a 1x v nerezu.
Ta zbraň je moc hezká, ale na mířenku jako soutěže naprosto nevhodná.
Hlavně díky tragické spoušti z výroby. Dá se koupit set na vylepšení, ale stále to nebylo ono.
Na obyč plinking je fajn, hlavně díky tomu, že není vybíravá na munici.



stip
Příspěvky: 295

Příspěvek#19 » pát 26. dub 2024, 11:18

Bill Ruger byl inženýr a technolog. Ergonomii, vzhledem k době vzniku té pistole, řešil okrajově. Úchop mu prostě vyšel ze sklonu rukojeti tak, aby se dobře řadili náboje s okrajem v zásobníku. Podle mě to byla čistě technická úloha a takhle to jen vyšlo, bez snahy napodobit nějakou jinou konstrukci pistole na střelivo se středovým zápalem.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#20 » pát 26. dub 2024, 12:01

"Prior to Bill Ruger's partnership with Sturm, he had successfully duplicated two Baby Nambu pistols[1] while working in his garage, from a U.S. Marine's captured Nambu, shortly after World War II. Although deciding against marketing the Baby Nambu Pistols, Ruger did incorporate the Nambu style rear cocking device and modified the Nambu's silhouette, plus he added a 4.75 in (12.1 cm) lightweight barrel with fixed sights."



Cebrk
Příspěvky: 6

Příspěvek#21 » pát 26. dub 2024, 13:53

oldglock píše:Měl jsem MK III, celkem 3 ks. 2x černou a 1x v nerezu.
Ta zbraň je moc hezká, ale na mířenku jako soutěže naprosto nevhodná.
Hlavně díky tragické spoušti z výroby. Dá se koupit set na vylepšení, ale stále to nebylo ono.
Na obyč plinking je fajn, hlavně díky tomu, že není vybíravá na munici.

Takže na hobby soutěže to také moc není? Nemám vysoké ambice :)
Ale pokud bych se s ní měl trápit, tak raději koupím od počátku něco jiného. Určitě si ji půjdu vyzkoušet, ale jsem začátečník, tak mám obavu, že to moc nepoznám. Měl byste případně nějaký tip?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#22 » pát 26. dub 2024, 14:32

Za mna po vymene spuste na zaciatok na nejake hobby sutaze az-az. Kym budes presnejsi nez ta pistol, tak to chvilu potrva. Staci pogooglovat ohladne testov presnosti. Ale ako som pisal - chod sa pozriet na nejake akcie a uvidis.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#23 » pát 26. dub 2024, 15:39

V americe s tim bezne lovi veverky atd. Taky si myslim ze nez tw zacne pistole omezovat svou presnosti tak to potrva a pak je z toho stale vynikajici plinkwr. Mimochodem, ruger dela i target modely a specialni kategorii jsou prekopavky volquartsen. Sle to jsme cenove jinde.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#24 » pát 26. dub 2024, 16:02

Na soutěže bych volil třeba IŽ 35 resp Walther KSP 200. Měl jsem ho a je to pak hodně znát.
Jak jsem psal, ten Ruger je moc hezká zbraň, ale až napotreti jsem si uvědomil, že kromě toho mi nic jiného nepřinese... :-)
Na plechovky a veverky je to asi fajn, ale udělat s tím výsledek na terci bude jaksi namáhavé...
Naposledy upravil(a) oldglock dne pát 26. dub 2024, 16:22, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#25 » pát 26. dub 2024, 16:14

...už jen, že pistole na mirenku mají naladenou spoušť na 1kg. Ty mé Rugery měly z výroby okolo 2kg a docela drhla. V jednom jsem měl komponenty z toho "sportovniho" setu a dostal jsem se na 1,4kg.
Ale každopádně tě od toho nechci nějak odtazovat. Je to pěkná a spolehlivá zbraň. Záleží prostě, co od toho čekáš... ;-)



Cebrk
Příspěvky: 6

Příspěvek#26 » pát 26. dub 2024, 16:31

oldglock píše:Na soutěže bych volil třeba IŽ 35 resp Walther KSP 200. Měl jsem ho a je to pak hodně znát.
Jak jsem psal, ten Ruger je moc hezká zbraň, ale až napotreti jsem si uvědomil, že kromě toho mi nic jiného nepřinese... :-)
Na plechovky a veverky je to asi fajn, ale udělat s tím výsledek na terci bude jaksi namáhavé...

A má černá oproti nerezu nějaké horší střelecké vlastnosti? Nebo proč jsi pak přešel k nerezu? Díky

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#27 » pát 26. dub 2024, 16:39

Je to stejné. Mrkni na sousedni fórum. Ve vlakne Ruger MK III o nich píšu. Jinak MK IV má již Al rám na rozdíl od predešlych modelů. Ale zase se lépe rozebírá....



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#28 » pát 26. dub 2024, 16:49

Lépe?
Na MK III (mám doma) a starší jsou povinné psychotesty. Psychicky labilnější osoba by totiž sborku nemusela ve zdraví přežít. Stačí vynechat jedno zaklínadlo ...
Ale naučit se to dá.
Názor střelců z SSK, kam jsem ji přinesl je, že je to dobrá entry-level zbraň za dobré peníze..
Všiml jsem si, že je to asi oblíbená zbraň u myslivců. Na verzi s odlehčenou hlavní a tlumičem naposled doplatil jeden otravný mýval, co se usadil u sousedky a nechtěl se odstěhovat.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 303

Příspěvek#29 » pát 26. dub 2024, 17:14

No jiste. MK IV se rozebírá lépe...
Ale i ty předešlé při troše cviku jdou. Hlavně na to běžné čištění to člověk rozebírat nemusí...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 550

Příspěvek#30 » pát 26. dub 2024, 17:40

... IV je rozborka OK, pouze do řady ...5 nefunguje pojistka !! Předchozí peklo, srovnatelné s BuckMark atd. Kup si na mířenku nějaký NDR speciálek, dáš za něj do 10 tis a budeš lovit pavouky a vosy na terči Sokolíku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti