Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


shadow
Příspěvky: 2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#421 » čtv 24. říj 2013, 17:42

dobré kvalitné pouzdra a pouzdra pro leváky dělá falco ... www.falco.sk .... tedka jsem tam obednaval na Berettku opaskove pozdro jak pro leváka tak i pro praváka ... dobře se nosí a je pohotové ...



Růža
Příspěvky: 24

Příspěvek#422 » čtv 24. říj 2013, 23:40

Doporučuji Dasta mod.207.A mám takové tušení, že se vyrábějí i pro leváky.
Ještě jedna věc mi vrtá hlavou. Nevíte někdo co znamenají ty písmena v obdelníčku/v mém případě AD/pod zkušebními značkami.
U Brýmový jsou opět k dostání Blasery za 1.40kč.Vyzkoušeno a super :)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#423 » pát 25. říj 2013, 07:18

Podľa všetkého talianske kódovanie dátumu výroby - AD = 1978 :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#424 » pát 25. říj 2013, 08:19

Jak píše Igrlik, písmena AD znamenají rok výroby 1978. ALE ! tyto písmena jsou na začátku a na konci výrobního čísla: AxxxxxD - pak je rok výroby 1978.
Nicméně Růža se ptá na písmena v obdélníčku na rámu zbraně vedle zk. značek. Já osobně, ačkoliv ve výr. čísle mám písmena AU, což značí r.v. 1989 - značeno pouze na závěru. Na rámu v přední části lučíku vedle konečné zkoušky bezdýmným prachem a označením zkušebny Gardone Val Trompia (od roku 1950 - doposud) mám také v obdélníčku vyraženy písmena AB (dle tabulky písmena AB označují rok výroby 1976)

Hypotetická úvaha (možná nesprávná), kterou snad někdo znalejší objasní:
mám-li na závěru ve výr. čísle vyražena písmena AU a na rámu v obdélníčku vyražena písmena AB, tak je možné, že závěr byl vyroben v roce 1989 a rám už v roce 1976. Mě osobně se to zdá jako blbost, poskládat rám a závěr každý vyroben s takovým časovým rozdílem. Ikdyž jak jsem psal dříve, nic není nemožné.

Otázkou tedy je, zda písmena vyražena v obdélníčku označují nějaký rok výroby, nebo něco jiného. A co ? Věděl by někdo ? Já s Italama moc zkušeností nemám a Italiánsky taky neumím :D

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#425 » pát 25. říj 2013, 10:43

Rok výroby kódovaný na talianskych zbraniach NIE JE súčasťou výrobného čísla zbrane. Je vždy vyrazený v obdĺžniku, v rokoch 1944-1974 bol kódovaný rímskymi číslicami od I po XXX, od r. 1975 dvojicou písmen počínajúc AA.

Pozri napríklad aj http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?t=73492 alebo http://www.sportingclays.net/forums/thread.cfm?threadid=3659&messages=3

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#426 » pát 25. říj 2013, 11:44

Aha :shock: Tak to já nevím proč měl zato, že právě kódové označení roku je součástí výr. čísla a ono tomu tak není. Měl jsem zato, že mám rok 1989 a místo toho mám rok 1976. Tak to už se té povrchovce fakt není čemu divit :(
Děkujem za vysvětlení.



hkhk
Příspěvky: 5

Příspěvek#427 » pát 25. říj 2013, 14:40

to puzdro by som chcel na skryte nosenie, nic extra,cenovo ako Dasta, chcel som ten model 211, ale citam ze je v nom Beretta utopena,tak neviem



Růža
Příspěvky: 24

Příspěvek#428 » pát 25. říj 2013, 14:50

Také jsem si myslel, že kod roku výroby je součástí výrobního čísla.Moje AD je tedy 1978.
Díky za objasnění

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#429 » pát 25. říj 2013, 15:24

Pro hkhk:
nejlépe se pouzdro kupuje se zbraní. Ať už jsem kupoval jakékoliv pouzdro na jakoukoliv zbraň, vždy jsem ji měl s sebou. Ono stačí vést stehy o kousek (u textilního) vedle a pouzdro které vyhlíželo jako ideální pak po vyzkoušení je nevyhovující. Jak tu někdo přede mnou psal, používá univerzální pouzdro od Dasty. Já jej mám taky. Nevím, jestli je to 201 nebo 202. Kupoval jsem jej na základě velmi dobrých zkušeností s předchozím pouzdrem, které doposud také používám. To je však staršího data a od firmy Ascent (nevím, jestli ještě ta firma existuje) a je skoro totožné s Dastou. Vnitřní pouzdro nemám a ani nechci. To co mám je tak univerzální, že v něm není problém nosit jak Berettu 71, tak Makarova i CZ 75 B. S tou poslední jmenovanou jsem i závodil na LOSu.
Takže pokud budeš vybírat pro Berettu pouzdro, tak ji vem do obchodu s sebou. Je to ta nejlepší cesta, jak vybrat dobře. Prodejci mají většinou velký výběr od různých výrobců.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#430 » pát 25. říj 2013, 16:59

Přesně tak Georg má pravdu, nejlepší vzít zbraň sebou do obchodu a zkusit více pouzder. Každému vyhovuje něco jiného,někdo raději pistoli více utopenou, někdo zase méně. Pokud máš možnost tak zkus co ti bude vyhovovat. Můžeš si alespoň zkusit dát zbraň s pouzdrem za opasek a vyzkoušet jak se ti bude tahat. Jak jsem psal už výše Berettu nenosím tak mě to tolik netrápí, ale pro Maka mám pouzdro na míru.

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#431 » pát 25. říj 2013, 21:49

Hledal pouzdro na Walthera PPQ a tak jsem shodou okolností našel i kydexové pouzdro na Berettu 71. Třeba si někdo udělá radost :)
http://www.copshop.cz/index.php/pouzdra ... beretta-71

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#432 » pon 28. říj 2013, 21:13

Ten kydex vypadá zajímavě, kdybych Berettu nosil tak by to za to asi stálo.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#433 » úte 5. lis 2013, 20:56

Byl jsem konečně vyzkoušet bambitku 8-) musím říct, že jsem byl příjemně překvapen!
Zatím jen jedna krabička nábojů Lapua, ale bylo to bez jediného problému. Na 10 a 15 metrů všechno v terči, něco i v černém (jsem kopyto obecně :x ).
Zbraň se mi dobře drží, není ani lehká, ani těžká...má minimální zpětný ráz...spoušť je tak akorát.
Ale abych jen nechválil...dva problémy, které jdou ale na vrub mému kusu...jednak zásobník...to je hrůza - papírová kapacita 8 patron...s vypětím všech sil a podrápanejma prstama jsem do toho zvládl nacpat 7 kousků...a to bylo doma, v klidu. Na střelnici jsem jich tam dal 5 a byl jsem rád :x a vzhledem k tomu, že nemám druhý, tak jsem víc ládoval, než střílel :|
Druhá věc, které jsem si nevšimnul při nákupu a je to moje blbost - v místě, kde se v oblasti mušky potkává hlaveň s předkem rámu, to není vycentrované, tj. že levá část rámu je tak o půl milimetru nalepená k mušce zatímco na pravé straně ten půlmilimetr zase přebývá. Jestli to má vliv na přesnost střelby, to těžko říct...musel bych ji půjčit někomu, kdo fakt umí střílet :lol:

Jinak jsem se chtěl zeptat vlastníků - jak je to s ránou jistoty, dáváte, nebo je to ještě zbraň, které by to mohlo uškodit? A k tomu gumovému kroužku, jak je na straně 5 tohoto vlákna...je skutečně potřeba ho do té pistole dávat?



Růža
Příspěvky: 24

Příspěvek#434 » úte 5. lis 2013, 21:10

Tu decentralizaci má valná většina těchto pistolí.Na přesnost to zcela jistě velký vliv nemá.
Proč proboha dávat ránu jistoty.Vyndej zásobník, zkontroluj komoru a kohout spusť do přední polohy a trochu s ní cukni vzad na pojistný ozub. :idea: Myslím, že ta gumka na vratné pružině
není od věci, zvláště pakliže střílíš trochu rychlejší náboje.Značně setříš lehký rám.
Toť můj subjektivní názor.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#435 » úte 5. lis 2013, 21:27

Růža píše:Proč proboha dávat ránu jistoty.

Protože chci mít jistotu. No offence, ale o diskuze o tom, zda rána jistoty ANO či NE, ta mně fakt nezajímá. Zajímá mně pouze, zda to může téhle pistoli ublížit, to je celé.

Růža píše: Myslím, že ta gumka na vratné pružině není od věci, zvláště pakliže střílíš trochu rychlejší náboje.Značně setříš lehký rám.

No koukal jsem na ty styčné plochy a žádná deformace tam nikde není. Střílet plánuju základní, pokud možno co nejlevnější, střelivo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů