Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#466 » úte 12. lis 2013, 11:11

Mě to napadlo čistě ze zvědavosti, jak bude fungovat a jestli v této ráži nebude mít pistolka nějaký problém s přebíjením v nepřirozené poloze. Asi dvakrát jsem si vystřelil i naležato (vodorovná poloha, kdy mířidla byly nalevo a patka zásobníku napravo) a také s tím nebyl problém. Příště zkusím otestovat více ran a vyzkouším i Maka :D



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#467 » úte 12. lis 2013, 11:14

Georg píše:Asi dvakrát jsem si vystřelil i naležato (vodorovná poloha, kdy mířidla byly nalevo a patka zásobníku napravo) a také s tím nebyl problém.

To jsem minulý týden zkusil s Berettou taky...a bez problému...jen to jaxi letělo někam do pryč, protože se mi blbě mířilo :lol:



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#468 » sob 16. lis 2013, 13:30

Vyzkoušel jsem zde populární Blazery. Nevím, jestli se mi trošku podařilo rozchodit magacín, ale líp se mi tam cpaly než Lapua a SB. Sedm kousků tak šlo bez problému, osmej se mi tam podařilo vší silou naládovat...ovšem když jsem ten první vystřelil, tak se mi nepřebila pistole a zásobník o kousíček jakoby poskočil směrem ven z pistole. Nicméně jsem ho dorazil zpět, natáhnul a lítalo to dál. Pak jsem už ládoval jen sedm a vše šlapalo tak, jak má. Blazery mi přijdou o poznání ostřejší oproti SB a Lapua...o dost větší zpětnej ráz a zášlehy od hlavně (nejdřív jsem si myslel, že ji mám špatně vytřenou od oleje, ale blejskalo se z ní slušně celou dobu). Chvilku mi trvalo, než jsem si na to zvyknul. Pistole byla míň zasviněná než od SB Club.
Když porovnám Blazer, Lapua a SB Club, tak se mi nejlíp zatím střílelo s Lapuama.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#469 » ned 17. lis 2013, 01:09

Blaser, stabilně nejlepší !



LAKIM
Příspěvky: 46

Příspěvek#470 » ned 17. lis 2013, 14:45

Zdarec , tak jsem dnes dal 200 ks Geco . 5 x nepřebito . Potom ještě 50 ks SB Club bez jediného problému . Lakim

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#471 » ned 17. lis 2013, 19:01

Já dnes vystřílel 100 Blazerů a bez problému :)

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#472 » úte 19. lis 2013, 22:39

Včera jsem si vyzkoušel střelbu z Berettky za tmy se svítilnou (Fenix LD12). Je to zážitek, doporučuji :) Asi ještě párkrát využiji část provozní doby střelnice ve tmě. Už když se stmívalo, tak Blasery dělaly oproti přítmí pěkné výšlehy z hlavně. V kuželu světla je pak po výstřelu docela intenzivní kouř, který ve dne člověk nevnímá. Dole je výsledek dvou zásobníků na redukovaný terč nekrytě ležící figury na 25m. Vystřeleno 50 Blaseru opět bez závad.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#473 » stř 20. lis 2013, 08:24

Popravdě řečeno, mě osobně se z Beretty také velmi dobře střílelo se sypanými Lapuemi (jejichž přesnost při střelbě v sedě s oporou byla excelentní :D ), přičemž mi v Berettě odpalovaly bez problémů, což se u ZKM 456 říct nedalo. Ty Lapue mají měkký ráz kvůli tomu, že jsou slabší oproti Blazerům a American Eagle (dále již jen AE), které taktéž používám v Berettě. I přesto, že mám v Berettě "tlumič" rázu, Lapue s ní neměly problém. Nedávno (10.11.2013) jsem z Beretty prohnal přes chrono právě zmiňované Lapue, AE a Blazery. Až budu mít čas, tak zkusím vytvořit tabulku a nebo spíše přepsat ty naměřené hodnoty. Blazery s AE si byly relativně blízko. AE jsou HV, u Blazerů jsem toto označení nenašel, ale naměřené hodnoty nebyly daleko od AE, občas se prolínaly.
Vše bylo stříleno z jedné zbraně - Beretta 71 s vyčištěním kartáčkem. Nicméně, že by se hlaveň nějak moc zasírala nemohu tvrdit, ikdyž všechny náboje mají olověnou střelu. Vystřeleno cca 32 ran z každé produkce. Byly sice 2 závady, ale teď již nevím, se kterými nábojemi, neboť jsem obsluhoval zbraň, náboje se zásobníky a mobil, do kterého jsem přepisoval naměřené hodnoty :D

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#474 » stř 20. lis 2013, 11:42

Blasery jsou rovněž HV, byť to na krabičce nemají uvedeno. Cituji svůj příspěvek ze str. 5. Ta tabulka přes hradla by mne zajímala. Zatím jsem vycházel u Blaseru z údajů z tabulky níže tj. počáteční rychlost střely u Beretty 71 (handgun) přibližně 1060 stop za sekundu, což by mělo být 323 metrů za sekundu.


TREW píše:
Patrik píše:Bruno: Blazer vyrábí i normální malorážkové náboje, pokud to jsou HV tak na krabičce musí být napsáno HV nebo HIGH VELOCITY.


Blazer jsou HV, alespoň ty, které znám já a nemají to na krabičce uvedeno.
http://glarp.atk.com/2011/2011_Catalogs ... atalog.pdf
http://www.blazer-ammo.com/default.aspx
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#475 » čtv 21. lis 2013, 18:21

Dnes mi došlo níže uvedené pouzdro a musím konstatovat že Berettka do něj padne naprosto bezvadně. Není ani malé ani velké prostě akorát. :)
http://www.army-shop.cz/produkty/pouzdr ... /8523.html

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#476 » sob 23. lis 2013, 17:41

No tak už jsem si konečně taky vyzkoušel Blazery. Spokojennost veliká, z Berettky chodily parádně,
namíchal jsem si do zásobníku Blazery a Standarty a Blazery opravdu znatelně silnější, ale příjemné.
V sedě s podepřenýma rukama jsem nezkoušel, ale i tak přesnost slušná na to jak špatně střílím :mrgreen:

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#477 » ned 24. lis 2013, 16:22

Dnes jsem si na střelnici udělal malý pokus, který spočíval v tom, jestli i zbraň malé ráže jako je Beretta 71 .22lr dokáže prostřelit čelní sklo automobilu.

Použité čelní sklo bylo z automobilu značky Ford (dle rozměrů bych tipoval Focus).
Výsledek mě příjemně překvapil, nebudu Vás dlouho napínat a rovnou tedy píšu, že Berettka je schopna prostřelit čelní sklo.

Při náklonu skla cca 75° byl každý zásah smrtící, tedy šel skrz.
Při náklonu skla do polohy odpovídající náklonu skla v automobilu tomu bylo tak, že první dva zásahy neprošly a další v důsledku oslabení skla ano (platí při soustřelu v kruhu o průměru cca 20 cm).
Dále jsem zjistil umístěním nafouknutého balonku za sklo, že i když sklo není prostřeleno tak z vnitřní strany se uvolní po zásahu projektilem taková sprcha drobných střípků, že balonek bouchne.
* použité střelivo: Blazer (červená, při náklonu 75°), SB standart ( zelená, při náklonu 75°), Blazer (žlutá, při náklonu odpovídajícímu náklonu v automobilu).
** fialová barva znázorňuje "zranění" způsobené projektilem po průstřelu skla při náklonu 75°.
*** Pokoušel jsem se sklo prostřelit i střelivem .22 short, to však na skle zanechalo jen nepatrné škrábnutí.

Další moje zkoumání se zabíralo tím, jakou vrstvu novin dokáže Beretta prostřelit.
Zjištěno bylo, že vrstva kterou lze prostřelit je cca 5-6 cm.
**** použité střelivo Blazer
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#478 » ned 24. lis 2013, 16:25

Další foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
flowerpower
Příspěvky: 8

Příspěvek#479 » pon 25. lis 2013, 14:26

Pěkná studie :thumbup:
Díky za ni :clap:

Uživatelský avatar
TREW
Příspěvky: 170

Příspěvek#480 » pon 25. lis 2013, 18:47

:thumbup: Moc pěkný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů