Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


Marty25088
Příspěvky: 16

Příspěvek#1216 » ned 3. dub 2016, 22:54

Ahoj k těm kalhotám... Jsou to Helicon Urban Taktical... Dělají je i v RipStopu... Co se týče rozborné páčky.. . Jde mi také poměrně snadno ven... A k pistoli bych dodal ze jsem ji kupoval take v Bearece... Je od Kerberosu za 4400 kc... Dali mi 5% slevu takže vyšla cca na 4100 kc... Za 3600 Kč tam mají o dost horší kousky snad ze Zeleného sportu.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1217 » pon 4. dub 2016, 11:46

scink píše:Zdravim, dnes jsem pri cisteni sve B71 vytlacitl bez vetsi namahy cep co zajistuje zaver pri sborce/rozborce. Jde vytlacit opravdu tak snadno, nebo mam nekde zavadu? diky.

Pokud je to při sundaném závěru, tak je to v pohodě. Dokonce i když sundáš závěr a nasdadíš jen hlaveň (třeba při kontrole vůle usazení hlavně v rámu) . Pokud ho však vytlačíš s nasazeným závěrem a hlavní (složená zbraň) - je to problém :mrgreen:



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#1218 » pon 4. dub 2016, 17:39

Georg: Díky, ten čep vyjel při rozborce, sejmul jsem závěr s hlavní a mimoděk zatlačil při čištění a byl venku... měl jsem obavu zda něco nepovolilo...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1219 » úte 5. dub 2016, 14:36

pokračování z viewtopic.php?f=33&t=2273&start=135

g.laudeo píše:
Georg píše:
A právě Beretta 71 se svou SA spouští vyžaduje pro odpálení natažený kohout. To jsem z bezpečnostního hlediska (dříve popsaného) vyloučil.
Takže kohout dolů. Spuštěný kohout má dvě polohy - 1) buď je na pojistném ozubu (v tomto případě je to bezpečnější varianta) a v tomto stavu jej lze i zajistit manuální pojistkou, 2) nebo je kohout spuštěn úplně a dotýká se úderníku - v tomto stavu už nelze zajistit.

Jseš si jistý? Moji Berettu 71 nelze manuálně zajistit ani s plně vypuštěným kouhoutem ani s kohoutem na ozubu, pojistku lze použít jedině tehdy, když je kohout plně natažený.


Jsem si jistý :D Celkově má (teda správně by měl mít) kohout u pistolky Beretta 71 tři polohy v těchto variantách:

1) nataženo - lze manuálně zajistit,
2) vypuštěný kohout na bezpečnostním ozubu - také lze zajistit a
3) úplně vypuštěn. Kouhout v této poloze leží na závěru a opírá se o úderník - nelze nijak zajistit

g.laudeo - máš-li to jinak, bylo by dobré, aby se ozvali i další a uvedli, jestli je to tak jak mám já, nebo je u mne něco špatně. Zatím mikymoto napsal, že to má stejně jako já. včetně toho natahování zajištěného kohoutu:
Ale nelze natáhnout zajištěné - je nutné nejdřív odjistit a pak natáhnout. Při zajištěné zbrani lze kohout táhnout, ale nezajistí se v zadní poloze a padá zpátky na ozub.

Nezajištěný kohout vypuštěný na přední poloze na bezp. ozubu se mi silným stiskem spouště podařilo "shodit" do úplně přední polohy. Udělal jsem takový malý pokusík, kdy jsem do komory nabil poplašňák a kohout umístil na ten bezpečnostní ozub. Pak jsem stiskl spoušť a poplašňák byl odpálen. Při dalších cca 3 pokusech se mi to již nepodařilo a já toho nechal. Nemíním si už kur**t pistolku :D

P.S: dodnes funguje bezproblémově :D



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#1220 » úte 5. dub 2016, 15:06

Zkusil jsem to stejně - přetáhnout kohout spouští z bezp. ozubu jde, ale musíš za to vzít opravdu pořádně...



Jaromír J.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1221 » čtv 7. dub 2016, 13:12

zdravím - mám problém a zajímalo by mě, jestli to už někdo řešil. Po koupi Beretty 70 jsem ji normálně rozebral a vyčistil. Dnes jsem byl střílet a chtěl jsem jí znova vyčistit. Když jsem vypouštěl závěr a překlopil páčku pro rozebírání, tak v pistoli něco přeskočilo a nejde rozebrat. Páčka pro rozebírání je v poloze pro rozebírání, ale závěr nejde vytáhnout dopředu a zbraň pořád chodí jako kdyby byla v poloze, když je složená. Pistole nejde dál rozebrat. Za rady děkuji.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1222 » čtv 7. dub 2016, 13:38

;) > Jaromír J.: No ono rozebrat B70 po střelbě je opravdu o síle. Hlavní fígl je v uvolnění hlavně z rámu. Tedy popisuji situaci u sebe a počítám s variantou, že se ve tvé zbrani nic nepoškodilo a jedná se o stejnou vlastnost.
Doporučuji zkusit následující postup: rozborná páčka do polohy pro sejmutí závěru, zkusit nechat tak 10x dojet závěr vlastní vahou do zavřené polohy (natáhnout nadoraz dozadu a pustit). V mém případě se po 5-6ti puštěních závěru hlaveň uvolní a vycuká do pozice, kdy už je možné závěr sejmout. Každopádně závěr se při vynaložení běžné mužské síly kancelářského typu ani nehne, musí to být větší silou!



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1223 » čtv 7. dub 2016, 13:38

A máš vyndanej ven zásobník? Když je uvnitř, tak závěr dolů sundat nejde.
Schválně jsem koukal na rozborný čep s páčku (měl jsem to vytažené celé venku ze zbraně) a vypadá, že je z jednoho kusu, takže pootočení samotné páčky vůči čepu, který drží hlaveň je nepravděpodobné. Zkus hýbat rozbornou páčkou a zároveň koukat na druhé straně, zda se čep otáčí stejně.

> «RomanB74» Mě jde závěr sundat hladce vždy napoprvé, kvedlání se závěrem není u mě třeba.



Jaromír J.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1224 » čtv 7. dub 2016, 13:55

Ahoj chlapi - díky za rady - zásobník venku byl a čep se otářel jako páčka - tak jsem zkusil hrubou sílu (ale skutečně hrubou :)) a po opakovaném spouštění závěru, cukání a tlaku skutečně závěr povolil a nakonec po další sérii cukání se rozborka podařila. Stálo mě to sedřené palce a několik štěnic na ruce, ale podařilo se :) - díky a zdar.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1225 » čtv 7. dub 2016, 14:23

> miky: bavíme se shodně o Berettě 70? U B71 je situace úplně jiná, tam jde závěr stáhnout "malíčkem".



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1226 » čtv 7. dub 2016, 15:03

Jo soráč, nevšim sem si čísla. Já kecal o malorážce - pokud byla řeč o 7.65 Br, tak jsem byl mimo.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#1227 » pát 8. dub 2016, 16:48

Tak to jsem rád, že to slyším, po zkušenostech s B71 .22 co se rozpadne prakticky sama jsem byl docela rozpačitej z toho, jaká síla se musí použít na rozborku/sborku B70 7.65 a říkal si, jestli ta moje nedostala nějakou ránu nebo v ní není něco jinýho blbě.



Jaromír J.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1228 » pát 8. dub 2016, 17:29

Jj taky jsem ze zacatku myslel, ze je neco spatne. Chce to fakt vycukat a silou, ale parkrat jsem si to zopakoval a uz na to mam celkem grif.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#1229 » pon 11. dub 2016, 13:04

Tak už mi jde taky 7-8. náboj do komory, stačilo pouze zabrousit a zaleštit přední "čelo" zásobníku tak, aby po něm kulka lépe klouzala nahoru a nezahryzávala se o "hranu předního čela". Třeba by to mohlo taky někomu pomoci, tak přikládám fotku, jen musí člověk pomalu a opatrně aby to nepřehnal ;) Pouzdro domácí výroby od kamaráda na cz 50 ladí i k Berettce :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ital
Příspěvky: 3

Příspěvek#1230 » pon 11. dub 2016, 18:31

čím jsi zabrousil ten zásobník?zkoušel jsem jehlové pilníky a vúbec jsem se nechytal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů