Beretta 70/71

Krátké zbraně .22LR


Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » čtv 9. črc 2009, 13:19

Ahoj, chtěl bych se zeptat majitelů těchto zbraní, jakým střelivem je krmí, protože co jsem zkoušel zatim u té svojí několik běžných značek(SB Magtech Federal Aguilla ...), stane se, že se mi při podávání vzpříčí náboj ...

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 9. črc 2009, 16:57

Zpříčenej náboj, není vada náboje, ale tipuju to na deformované vývodky zásobníku. Pokud by zbraň špatně vyhazovala vystřelenou nábojnici, byla by eventuálně možnost slabší prachové náplně. Špatné podávání náboje dělá zbraň a zásobník (většinou to je v zásobníku).

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 9. črc 2009, 21:36

Moje žere snad všechny náboje co jsem jí naservíroval.

Se vzpříčeným nábojem jsem se také několikrát potkal, ale je to skutečně problém na straně zásobníku, případně zasviněného náběhu do komory ale nemohou za to náboje. U mne pomohlo pořádně vyčistit a vyleštit náběh.

Pokud se Ti vzpříčí pouze první náboj ze zásobníku a ostatní při samonabíjecím cyklu už ne, tak to může být tím, že brzdíš rukou závěr při natahování (resp. při puštění - pomalu se vrací). Při energickém pohybu vpřed podá spolehlivě.

V první řadě doporučuji pořádně vyčistit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » čtv 9. črc 2009, 22:32

Teď dávám dohromady starou olympii a tam se zasekával každý náboj, ta pistole nemá klasický vyhazovač a protože je u ní zásobník na záchytu níž než má být tak to závadilo.



Němec
Příspěvky: 97

Příspěvek#5 » pon 13. črc 2009, 10:22

Díky za info, kouknu na ty zásobníky a uvidím co to udělá :)

Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#6 » úte 15. čer 2010, 20:53

Jen bych dodal (po roce) že berettě 70 brždění závěru vůbec nevadí - náboj spolehlivě podá i když závěr brzdíte a třeba 2-3 vteřiny sledujete jak se zasouvá náboj do komory.



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#7 » čtv 22. črc 2010, 11:12

Já jsem si koupil M70 a vystřílel jsem sní cca 200 nábojů Blazer .22 LR. Žádný zásek. Funguje suprovně :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bodie
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » čtv 2. pro 2010, 20:57

No mě osobně v této Berettě chodí Blazer nejpřesněji. Jinak mě není jasné, že má někdo s touto zbraní problémy. Já zkoušel asi 9 druhů střeliva a vše bez potíží. Vše podávalo dobře, vyhazovalo. No nemůžu si ji vynachválit. Žere prostě všechno.



eugeno
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » pát 3. pro 2010, 19:02

Dotaz ohledně Beretty m71 .22LR. Má rám ze slitiny?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » sob 4. pro 2010, 00:41

Ano, rám je z lehké slitiny, asi dural.

Možná by někoho zajímalo jak ji rozebrat a pak zase složit.

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#11 » sob 18. pro 2010, 23:59

Dobrý den,

také jsem si ji zakoupil, ale jsem zklamán její nepřesností, nejsem sice super střelec, nicméně z jiných zbraní, které vlastním se mi daří střílet lepší výsledky. Také Vám střílí celkem mimo? i na 10 - 15 m. Omlouvám se, nechci hanit, ale nedá se ta moje zbraň Beretta M71 s ostatními, co se týká přesnosti střelby, srovnat. Ale možná jsem mimo a nerozumím tomu. Prosím o Vaše názory. Díky.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 19. pro 2010, 07:14

Nelítá ti to naplocho? Jsou všechny průstřely terče kulaté? Ta zbraň má na to střílet na deset metrů desítky.

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#13 » ned 19. pro 2010, 12:20

Nezdá se mi, že by střela létala naplocho, všechny průstřely jsou kulaté. Bohužel nejsem zasvěcen natolik, abych mohl posoudit, jak dalece je opotřebená hlaveň, tedy jak hodně byla střílená. Byla tedy nevyčištěná, když jsem ji koupil, ale po vyčištění se vývrut i hlaveň zdá v pořádku. Čím to tedy může ještě být? Hlavní tedy opotřebením nebo i používaným střelivem? Díky předem za rady.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#14 » ned 19. pro 2010, 12:27

Pokud byla nevyčištěná, může v hlavni zůstat nalepená malá vrstva olova, která střelu deformuje a střela se nezakousne do drážek jak má a nedostane rotaci, potom lítá všude a i na plocho do terče na 25m. Na 10m to může ukazovat kruh, zkus to dát dále ten terč. Je dost obtížné to pak vyčistit i mechanicky ale jsou na to i tekuté roztoky, které usazeniny rozpustí. Vypadá to ale na opotřebovanou hlaveň, celkově i zbraň, pokud vyloučíme olšové ruce a zkusí s tím vystřelit kolega a dělá to i jemu.

Uživatelský avatar
allegro
Příspěvky: 52

Příspěvek#15 » ned 19. pro 2010, 12:34

Já ji samozřejmě perfektně vyčistil a pak s ní teprve střílel. Po každé střelbě všechny zbraně fakt důkladně čistím, mám na to nakoupenou soupravu a používám super Brunox Turbo spray a pak Ballistol na konzervaci, to by, myslím, mělo být dostačující. Nechám ji tedy asi vyzkoušet někým z více zkušenostma (i když já z Makarova PM střílím devět deset i na patnáct metrů). Pokud by byla opotřebená hlaveň, pak je asi v tomto případě nesmysl shánět náhradní, lepší koupit novou pistoli, že?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů