Buck Mark 22 LR, náboje.

Krátké zbraně .22LR


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » ned 15. led 2012, 22:20

Zajímalo by mě, zda taky máte tak různé zkušenosti s náboji ? Můj Buck je tedy buď tak mlsný, nebo ty náboje jsou stále horší. V této době mám katastrofální zkušenosti s náboji Geco - pistol ! Některé ani nenatáhnou, jiné ze zasekávají. Občas jsem četl, že někomu to bere úplně všechno, náboje za korunu. Taky jsem četl, že kvalita nábojů u ráže 22 LR jde strmě dolů od data výroby.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#2 » pon 16. led 2012, 05:05

Mě bere Berettka všechno.Když Ti to Geca nenatahujou zkus Blazery.Pistolové.Jsou ostřejší,tak by s natahováním neměl být problém.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#3 » pon 16. led 2012, 16:17

Zkoušel jsem všechno, ale asi nejlepší jsou HV, snad to zbrani nic nedělá.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#4 » úte 17. led 2012, 07:39

Buck Marka mám a zatím jsem neměl žádné problémy. Většinou používám Blazery jsou o něco rychlejší. GECO Pistol jsem z něho vystřílel krabičku a bez problémů. Většina Buck marků u nás nastřelnici nemá problém, proto mě celkem překvapuje Tvá zkušenost. Předpokládám že jsi pistoli zkontroloval. Při skládání po čištění se může stát že nedokonale usadíš součástku. Označil jsem ti v obrázku na jaké díly se soustředit. Jinak samozřejmě je pravda že kvalita střeliva .22LR v ceně do 1.50 není oslňující.
Buckmark.jpg
PS: pokud si na rozebrání zbraně netroufneš svěř to radeji odborníkovi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » úte 17. led 2012, 19:17

Píšeš, že většina Maků nemá problem, ale já jsem opravdu slyšel, že Buck i Walter je mlsný na náboje, mám asi smůlu. Díky za to schema, měl jsem to rozebraný kolikrát, ale asi ne tak detailně, ale v tom to asi nebude. Faktem je, že jsem se vždy snažil nakupovat co nejlevnější náboje, některé byly lepší, jiné horší, ale když to vůbec nenatáhne / Geco /? Spokojenost je např, s náboji 22 Aqulla Super Extra / žlutá krabička /. Co ty HV, nemůže to uškodit ?



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » stř 18. led 2012, 07:43

Dle infornací výrobce je možné použití HV střeliva. Pro zajímavost se podívej na test střeliva na http://www.balistika.cz/22lr.html nebo http://www.strelectvi.info/cz452/strelivo/strelivo.htm Je to sice z dlouhé takže spíš pro srovnání střeliva než pro přesný výběr. Z mého Bucka jsem střílel i Winchester 22 LR Hyper speed 1435FPS a bez problémů. Tady je foto mé zbraně, která střílí mnohem přesněji než já zvládám.
Buckmarkg.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#7 » stř 18. led 2012, 08:13

Ještě si uvědomuji že Geco má nové balení já střílel karabičku těchto
gecost.jpg
Na stránkách výrobce jsem zjistil že rychlost je u obou stejná. Současné balení vypadá takto
geco_22pistol.jpg
S těma jsem ještě nestřílel. Ale používá je brácha v Margolíně, tak mu krabičku seberu a otestuji. Výsledek Ti řeknu hned po nějakém trochu sluném dni. Nechce se mi v tomto počasí na střelnici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » stř 18. led 2012, 20:49

Díky za vyčerpávající odpověď. Bucka mám stejný model jako ty, černé provedení, v plastovém šedivém kufříku. Náboje Geco Pistol mám to staré provedení, nové jsem nestřílel, to je asi můj problém, kupuji vždy velké množství najednou a u 22 LR prý opravdu není dobré je mít po tisících ! Můj kamarád, starý puškař tvrdí, že náboje REX byly dobré i po 15 letech a nebyly HV, zato novodobé SB Standard, to je patrné i z testů ? Koupím Blazer, jak doporučuje Bruno.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#9 » stř 18. led 2012, 20:52

rekl bych ze je asi vazne mlsny.... margolina zere vsechno.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#10 » stř 18. led 2012, 20:54

apropo... jak stary je ten Buck? kolega ho ma a take rika ze mu zere vsechno...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#11 » stř 18. led 2012, 22:13

Koupil jsem ho v komisi v BVS, před třemi lety, má vše, imbus i pár náhradních dílů, návod, i v češtině. Rok výroby, nevím jestli je vyražen, nevidím ?



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#12 » čtv 19. led 2012, 12:17

Pro kralik: Margolina je sovětská zbraň hodná velké úcty a obdivu, ale rozhodně v ní nelze používat veškeré střelivo 22LR
Pro Bohuliby: můj Buck je vyroben v roce 1996 a tvůj si urči dle přiložené tabulky.
Buck mark rok.jpg
PS: omlouvám se za chyby v mém překladu. Originál znění na http://www.browning.com/customerservice/dategun/detail.asp?bg=x&id=29
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#13 » čtv 19. led 2012, 19:45

Super máš to zmáklé. Můj je Buck Mark 22 Cal. 5,5 Target SE, v.č. 515 MM 14033, takže podle tabulky je to rok 2000.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#14 » pát 20. led 2012, 07:48

Můj Buck je z té starší série výroby 655NT xxxxx. Rozdíl v konstrukci by ale neměl být žádný. Možná v materálech, ale to těžko ověříme. Asi bude nejrozumější se na to vykašlat. Vyber střelivo které ti Bucka přebijí bez problémů a to používej. Jen pro zajímavost mě se podařilo koupit Bucka za hodně výhodnou cenu 4 700,-Kč což považuji spíš za zázrak. Proto jsem se snažil o této zbrani získat co nejvíc informací. V letošním roce hodlám střílet naší místní ligovou soutěž. Před tím jsem to absolvoval s NORINCEM M93 Sportsman a výsledky byly hrozné. Tak doufám že letos se posunu ze zadních pozic alespoň někam na střed.



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#15 » pát 20. led 2012, 07:54

Omlouvám se ostatním, že jsme si tady s Bohulibym udělali trochu soukromé téma. Doufám že i pro ostatní jsou některé z našich informací o zbraních Buck Mark přínosem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů