Ruger Mark II / III

Krátké zbraně .22LR


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#46 » pon 26. pro 2016, 14:40

Do samonabíjecí pistole s dynamickým závěrem cpát staré REXy může jen masochista (velmi kulantně řečeno). Praskající hilzny a utržená dna létající do ksichtu se opakovaně řešily v jiných vláknech. Tyhle náboje sotva dávat do opakovací dlouhé a i tam to může stát za to, když se urve dno a hilzna se kousne v komoře.
Ať začne střílet s nábojema (ne s tímto odpadem) a pak hlídej spolehlivost. I s nejlevnějšíma SB standard by to mělo šlapat v pohodě - pokud není problém v tom konkrétním kuse.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#47 » pon 26. pro 2016, 18:15

Mam Ruger MK III a chodi naprosto bez problemu.Ma radsi teda HV strelivo.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#48 » pon 26. pro 2016, 21:04

A jak teda chodí Rugery MK II či III se SB Standard? Rugera jsem chtěl hlavně z důvodu levného střílení. Pokud by to nefungovalo a musel bych pistoli krmit třeba CCI, tak pro mě nemá cenu krátkou malorážku kupovat a můžu střílet z Glocků vlastní přebíjenky.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#49 » pon 26. pro 2016, 21:09

Mal som MK IIIku. Mimo uvodu kde som experimentoval s HV a roznymi druhmi nabojov som na blbnutie strielal SB Standard. Ziaden zasek za celu jej karieru u mna ... moment - dokopy 1400 nabojov - mimo zle dorazeneho zasobniku ziadne problemy.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#50 » pon 26. pro 2016, 21:19

To MM: Díky, to jsem potřeboval slyšet (číst). Tak já se na tu MK II 22/45 dojdu podívat a vzít do ruky (vystřelit mě asi nenechají) a jestli mě osloví, tak ji koupím.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#51 » pon 26. pro 2016, 21:30

Porovnaj ak mozes uchop klasickej II / III vs. 22/45. Maju rozdielny sklon rukovate. Tusim je nejaka IIka momentalne na hunting-shope v bazare.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#52 » pon 26. pro 2016, 21:36

Ano, je tam II s těžkou hlavní, ale já můžu mít za stejnou cenu novou 22/45 v nerezu a se zárukou.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#53 » pon 26. pro 2016, 21:42

Ram 22/45 je plast, klasicka II / III je kov. Uvidis - je to ale fakt uz vec preferencie, spolahlive su obe.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#54 » pon 26. pro 2016, 21:45

Taky jde o to, co od toho chceš. Pokud Ti jde jen o cenu, tak kup to nejlevnější co najdeš a krm to těma standardama. Pokud chceš střílet mířenku a lovit desítky, tak kup něco s delší hlavní, mikrometrickejma mířidlama a hlavně - zapomeň na levné střelivo typu SB standard. S tím se prostě dobré výsledky dají nastřílet jen náhodou (hodně velkou).

Se střelivem 1,50 za kus nemůžeš čekat zázraky.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#55 » pon 26. pro 2016, 22:05

Btw pokyd se nepletu tak ta 22/45 ma rukojet podobnou 1911 - krome te dlanove pojistky teda :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#56 » úte 27. pro 2016, 11:03

Díky moc všem za informace. To mikymoto, na soutěžní mířenku se necítím, s krátkou malorážkou si chci občas zablbnout a nechat občas zastřílet ženu a syna, kterým devítka moc nesedne. Moje současná krátká malorážka je dost jetá malá Bersa 22 a i s tou dám na 25 metrů při troše pozornosti a s SB Standard všechno do černého. Akorát ty Standardy jí moc nevoní a proto chci koupit něco trochu spolehlivějšího, co bylo od začátku konstruováno jako krátká malorážka a ne jako napodobenina "velké" pistole. Ale zase ne Hämmerli, to je pro moje potřeby zbytečné. To Marcurba, ano, 22/45 má mít úhel a držení jako 1911, sklon původní MK II údajně ne každému sedne. Nevím, nedokážu posoudit, uvidím, až si to osahám.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#57 » úte 27. pro 2016, 11:09

Ruger MK III Hunter s tazkou hlavnou - najlacnejsie S&B strelivo, opakovane som bol schopny dat 90+ na 50/20ke. Zbran bez akychkolvek uprav - keby sa vymenil spustak a mieridla (bol tam lovecky V cielnik) bolo by to zase o level vyssie, o lepsom strelive nehovoriac.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#58 » ned 26. bře 2017, 20:26

Tak se mi v sobotu "nafoukla" hlaveň...cca v půlce (4" ) je vidět regulérní kolečko deformace ve vývrtu, jedná se zhruba o 2mm deformaci v plném kruhu. Blbě se to popisuje a ještě hůř fotí. Prvotní info od prodejce (kde je na reklamaci) že to byla z mé strany slabá rána a následně druhý náboj co vymetl první seklou střelu dokonal dílo.... Vzhledem k tomu, že Mark III má lauf z jednoho kusu 20mm železa, tak se mi to moc nezdá. Stejně tak...pokud by to tak bylo, tak by mi ten závěr skočil za hlavu... No, nebudu brečet, ale sere mě to, protože to lítá do prdele...... Takže je tak akorát na náhradní díly, pokud nedopadne reklamace (což asi nedopadne, jak jsem byl ubezpečen) Fotka je to hodně blbá, nejde mi ostřit do díry co má 5,6 a do hloubky cca 60mm, ale myslím, že je to trochu znatelný i na tak blbý fotce. Tak jen podávám info, co se taky může stát.

Mat
IMG_4337.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#59 » ned 26. bře 2017, 23:39

Chápu to dobře tak, že se vnitřní průměr hlavně na tom místě zvětšil? A to jen tak, působením toho pidináboje, či spíše karikatury náboje ráže .22 LR? Je to vůbec možný? A je něco znatelné na povrchu hlavně?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » pon 27. bře 2017, 00:59

Posláním další střely do jit uvizle to je zcela jistě možné. Ta karikatura naboje resp. strela leti okolo 330m/s proti pevne překážce. Jinak u malorazky ale vidim prvně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů