Walther P22 Standard .22 Long Rifle - klady a zápory...

Krátké zbraně .22LR
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#16 » stř 4. zář 2013, 12:55

vlno píše:Koupil jse tuto pistolku nedávno. Má z ní vystříleno asi 500ks, tak mé hodnocení:
...
mínusy:
...
-rozebrání na čištění ok, ale sestavení zpět je hrůza narvat tam tu pružinu závěru
...

A Tebe tam nepribalili tú "skladaciu" ("sborní") tyčku??? Jednoducho do tela zbrane vložíš vodiacu tyčku s pružinou, do voľného konca pružiny vložíš "sborní" tyčku, cez to nasunieš záver, "sborní" tyčka odpadne a zbraň je zložená (obr. 15 a obr. 16 manuálu) :lol:

(je ešte zopár ďalších grifov, ale na tie prídeš sám alebo si ich niekde nájdeš...) ;)



M@rtin
Příspěvky: 64

Příspěvek#17 » pát 28. bře 2014, 13:48

Našel by se někdo, kdo P22 má a má s ním nějaký ten problém. Ne že to někdo někde slyšel, nebo četl na netu. Já ji koupil jetou s prodlouženou hlavní a závažím. Je tedy zasraná jak jetel, tak až ji vyčistím a vyzkouším, podělím se o zkušenost. Mám kamaráda co jí má taky a jediný co musel vychytat byly náboje, protože je to pistolka hrozně rozmazlená. Ne jen kvůli spolehlivosti funkce přebíjení, ale i kvůli rozumnému rozptylu v terči. Ale to prý dělají .22 všechny.
Co se týče rozborky a sborky, musím nejprve sundavat závaží, to je jasný, ale jinak je to klasika jako u jiných zbraní s pevnou hlavní. S montážní tyčkou je nasazení závěru zpět hračka a jde to i poslepu, ale co mi vadí je ten posuvník pro zajištění závěru. Mrcasí se tam nějak moc volně, sám se neodemkne, ale sám se polozamkne a pak nejde závěr nasadit.
Zásobníková pojistka je fakt dobrá vychytávka, dlouho mě nic tak nenas...o jako toto. To musel někdo dlouho přemýšlet, než vynalezl takovou kravinu.



M@rtin
Příspěvky: 64

Příspěvek#18 » pát 28. bře 2014, 21:25

Taj já jí mám vyčištěnou, vyzkoušenou a jsem tuze spokojen. Podle prodávajícího měla mít nastříleno cca 500 převážně SB náboje. Myslím že ji moc nečistil, byla zasra.á jak motor od traktoru. Po vyčištění hlaveň jako zrcadlo, kdyby řekl že je nová, věřil bych. Jeden zásobník drhnul, po vyčištění je krásně volný. Jsou k tomu š výměnné mušky, mikrometrické hledí, závaží prodlouřené hlavně. Vše co se šroubuje kvůli rozborce, imbusy, šroubky, původní majitel dotahoval na krev, takže jsou ožvýkané, to je asi jediná vada na kráse. Vnitřní opracování je velice čisté a myslím že je vše precizně opracované. Závěr je celkem poctivý kus železa. U puškaře prý nebyla, ale spoušť chodí hladce, i když je tvrdší, než u mého mazlíka Alfa defender. V DA režimu těsně před spuštěním citelně naroste odpor, v SA je chod krásně hladký. Střelivo jsem použil Winchester HV s poměděnou střelou. První výstřel přebila, ale nenatáhla kohout. Tím že te zbraň malá, zadrhl jsem palcem o závěr při spuštění. Po zlepšení úchopu již žádná porucha. Vím že se na závěr, zpracování, přesnost a nevím co ještě hodně nadává, ale mě se zdá OK. Není nad vlastní zkušenost a doufám že s tímhle koťátkem budou zkušenosti jen kladné.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#19 » čtv 1. led 2015, 21:00

Ahojky,

i díky Vám sem P22 koupil. Mám nastříleno asi 5000ks a až na drobnosti s nenatažením při pouziti hooodne stary munice po matce, sem tam sekla hilzna naprosto zadný problém. Krasna malicka pistolka. :)



PARAMEDIC
Příspěvky: 1

Příspěvek#20 » pon 21. pro 2015, 15:04

Ahoj. Mám s typem P22Q vystřeleno okolo 1500ks až na velmi sporadické problémy při přebití, tzn.náboj v komoře se při přebíjení zachytne o náboj v zásobníku, ze začátku byl problém provést sborku, pružina závěru je tak dlouhá a nasadit ji na čep byl problém, takřka bez nádstavce neřešitelný, ale kupodivu po množství mnou vystřelených ran, jde sborka naprosto bez potíží, pružina se nejspíš trochu vymačkala. Celkově je zbraň bez problémů, jednoduchá, spolehlivá, designově velmi povedená, na skryté nošení ideální, ani nevíte, že ji máte u sebe, jsem s ní spokojen a mohu doporučit.



Gizmo_CZ
Příspěvky: 5

Příspěvek#21 » pát 15. dub 2016, 20:20

Dobrý den.
Prosím o radu-pomoc. Na mém waltru P22 se mi při střelbě zasekl závěr. Po dosti náročné rozborce mě vypadl z (ty názvy mám volně přeložené) "bloku závěru" - díl č.31 dílek č44 ( "bezpečnostní úderník"??) Samozřejmě pérko dílek č45 co je pod ním je v trapu.

Po rozborce jsem zjistil, že je naprasklé i samotné tělo bloku závěru díl č.31 a proto z něho vypadl onen dílek. Nikde nemohu najít tyto tři díly protože nevím přesné názvy a na http://www.guns-trade.cz nemají u dílů ani čísla ani fotky podle kterých bych se orientoval. Pomůže mi někdo s odkazy co přesně koupit a kde? Děkuji

Obrázek



Gizmo_CZ
Příspěvky: 5

Příspěvek#22 » pát 15. dub 2016, 20:53

PS: k té pružině závěru jak si tady naříkáte je na to velmi jednoduchý trik:
https://www.youtube.com/watch?v=GziR-IlGndk



Tomáš23
Příspěvky: 14

Příspěvek#23 » úte 13. říj 2020, 20:44

Nazdar. Můj otec vlastní Walther p22 v ráži 22 lr. ve verzi s kratší hlavní. Zbraň nemá moc nastříleno a spíš jenom leží v trezoru. Ale když už ji vytáhneme na střelnici, její přesnost je katastrofální. S náboji SaB 22lr-standard na 10-15m jsou střely rozprášeny po celé ploše pistolového terče. S trochu lepšími náboji jako například ELEY club je výsledek o něco lepší. Nicméně schopnost střelce nemá žádný vliv na usměrnění projektilů.
Vím, že walther p22 je obecně špatná zbraň. Řeším to, protože mi možná bude darována. Napadlo mě koupit novou hlaveň za 1900 Kč. Nebo se to časem vyběhá ?
Máte někdo nějaké zkušenosti, rady a triky ?
Děkuji :)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#24 » úte 13. říj 2020, 21:34

Walther P22 (od roku 2011 premenovaný na P22Q) je už skoro 20 rokov celosvetovo najpredávanejšou "tacticool" plastovou malokalibrovkou. Žeby preto, že je to "obecně špatná zbraň" ???
Má svoje muchy - napríklad relatívne ťažký záver zo zinkozliatiny - takže pre ozaj spoľahlivé fungovanie vyžaduje trochu výkonnejšie strelivo, ktoré zabezpečí spoľahlivé cyklovanie. Nič v zlom, ale hnoj od Slabých & Blbých je všetko iné len nie kozistentný materiál...
Reálne - roky používam CCI Blazer - jedny z najlacnejších malorážkových nábojov na trhu, a nemám najmenšie problémy. A na tých 15m nevýjdem z čierneho na štandardnom pištoláku, aj keď som dnes už možno starší ako Tvoj otec... (a oči už moc neslúžia po 30 rokoch čumenia do obrazovky 12 hodín denne) :cry: .
Je to srandazbraň na plinking, na učenie detí a priateliek ako sa nebáť spätného rázu, na kopu zábavy. :lol:
NIE JE TO TERČOVÝ ŠPECIÁL :!:
Ale triafa aj rovno z krabice. Takže ak máš rozptyl po celom pištoláku, v prvom rade by som sa pozrel do hlavne, či ešte pod nánosom olova vidno vôbec drážky. A potom by som tú hlaveň vyčistil. Má totiž veľmi jemné drážky a keď ich zadrieš olovom z humusu, tak sa so žiadnou presnosťou nedá počítať. Prípadne by som skúsil nejakú antiolovnatú chémiu, ale to iba na hlaveň vybratú von zo zbrane - aby si nemusel hľadať rozpustený záver alebo trúchliť za stratenou povrchovkou! ;)
No a jednoznačne - nájdi si konzistentné strelivo, ktoré bude vyhovovať - ja svoje mám! :D

P.S. Aby som netliachal iba tak do vetra - terče formátu A4:
P1080423.JPG
P1080424.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#25 » úte 13. říj 2020, 22:40

Já ti tu tvojí legendu a nejprodávanější zbraň trochu pomluvím. Měl jsem před cca 15 lety P22 First edition, krásný jakoby karbonový kufr, krátká a dlouhá hlaveň. Asi po tisíci ranách se utrhla horní část závěru nad vytahovačem - závěr na odpis. Pořídil jsem druhou, jen krátkou, přesnost také šílená, zkoušeno hodně značek střeliva (malorážky střílím od svého začátku, přes 25 let, takže nějaké zkušenosti mám). Spolehlivost byla jakž takž až potom, co jsem po hodinách hledání na netu našel návody, jak upravit zásobníky, vývodky, kohout, skluzavku a já nevím co dalšího, prostě hodiny ladění.
Celkově ta zbraň je nepovedená, holt kolaborace Walther s Umarex se někde musela projevit, třeba v tom, že hlaveň je potřeba pořád dotahovat, stejně tak ten křížový šroub objímky hlavně. Kvalita materiálu, no co dodat, holt zinkal. Jediné, co lze pochválit, je tacticool vzhled, ale za mě, zlaté PPK, Margo nebo Beretta 71.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#26 » čtv 15. říj 2020, 21:09

Ja som nepovedal, že je to legenda!
Je to proste páčivá hračka, ktorú Umarex seká jak Baťa cvičky a predáva na amerických trhoch na kontajnery. Strieľa sa tam z toho doma na záhrade alebo rovno z verandy, s tlmičom, pre dcéru vo fialovom či ružovom prevedení. Z toho dôvodu (tam v Amerike) drží výrobca na Walthery "celoživotnú" záruku - t.j. ak sa amíkovi na waltríku (a nielen tomto - hociktorom :!: ) čokoľvek nezdá alebo sa poserie, pošle to do Foth Smith v Arkansase a tam mu to bezplatne opravia alebo vymenia. Prípadne, ak sa mu s tým nechce "srať", tak túto ostrieľanú dvestodolárovú prkotinu hodí do smetia a baví sa s niečím iným. :mrgreen:
U nás to stojí cez 300 tvrdých euro a nadšený kupec si predstavuje, že za takú cenu to už musí byť naozaj zbraň. :twisted:
Mrzí ma Tvoj zlomený záver - hej, pamätám si to kombo, ja som si vzal iba krátku a mám ju už 13 rokov, vystrieľaných veľa tisíc nábojov, radosť spravila dosť veľa deckám a babenkám na strelnici :lol: a stále funguje k plnej spokojnosti - momentálne, keď sme prišli kvôli diaľnici o strelnicu a korona navyše zamkla život, mám aspoň toto bejby na lacný (v strelive) relax párkrát do mesiaca na krpatej vnútornej strelnici za drahý (vo vstupnom) peniaz.
Takže tak :P

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#27 » pát 16. říj 2020, 07:48

Mám jí taky uz dost let a pohoda. Asi taky pujde o kus. Souhlas s Irglikem. Je to COOL hracka na blbnutí. Nelze od toho cekat zazraky. bohuzel oprtoi USA to tady máme dost drazsi a tak máme nutkání to opecovavat, misto toho to hodit do "kose", kdyz se posere, nebo vybeha.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#28 » pát 16. říj 2020, 11:02

Tomáš23: jak často čístíte hlaveň - po kolika ranách?
Igrlk kolik máš nastříleno? dostal ses už přes 10 tisíc. píšeš "veľa tisíc nábojov"
U nás ji měl jeden a bezproblémový provoz, tehdy měl nastříleno přes 5000 ran, ale dlouho jsem ho tam nepotkal.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#29 » pát 16. říj 2020, 15:47

Vzhľadom na to, že moje aktivity boli rozložené cez viacero zbraní, tak konkrétne pre P22 mojich "veľa" znamená tesne 5 tisíc. Od jedného zodpovedného držiteľa zo Štátov však viem, že z jednej P22 vystrieľal cez 30 tisíc, hlavne Remington Golden Bullets a CCI MiniMag. Používa O-krúžok na vratnej pružine ako buffer - prevencia onoho zlepovestného lámania záveru.
buffer.jpg


P.S. Čistím obvykle po každej návšteve strelnice, bez ohľadu na to, či vyletelo 50 alebo 200 rán (viac na jednu session sa mi asi nikdy nepodarilo).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#30 » sob 17. říj 2020, 09:33

Igrlik, díky za info, ta fotka s "bufferem" se může majitelům hodit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti