Ruger SR22

Krátké zbraně .22LR


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#16 » pát 25. říj 2013, 22:29

Tak to je moc dobře, většinou se zádržky projevují u různého druhu střeliva. Pokud není mlsná, je to dobré.



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#17 » pát 25. říj 2013, 22:50

Igrlik píše:Hlaveň SR22 je na kontajneri držaná v dvoch bodoch - nasadená na oceľový pin prostredníctvom vyfrézovanej priečnej drážky a fixovaná skrutkou prechádzajúcou zospodu kontajnerom. Ak sa skrutka uvoľní počas streľby alebo nie je dotiahnutá ešte z výroby, stačí pár stoviek rán (jedna návšteva strelnice) na zničenie hlavne - pin si v drážke "vymláti" zväčšené lôžko a už nie je možné hlaveň zafixovať.

Obrázek

(nie je to moje, ja mám osvedčenú P22, kde sa nič neuvoľňuje) ;)


Uvolnuje se v této zbrani někomu něco? Nechce se mi kupovat něco co bude hned zničené. Četl jsem zatím spíše chválu tak mě to zajímá. U té vybéravosti střeliva jsem už taky četl a na youtube viděl od obojího. Tak jak to teda je? :?: 8-)

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#18 » úte 29. říj 2013, 14:13

Khan píše:Tak zkoušel jsem více typů nábojů, od S&B Standard až po CCI a Eley. Vystřeleno zatím tak 600 ran a ani jeden zásek, závada, nic.

Většinou teď jen normálně levné S&B Standard a ty bohatě stačí na to jen tak si zastřílet...


Tak to je více než potěšující zpráva. ;-)

A co ta otočená pojistka? dá se na to zvyknout? ;-)

Uživatelský avatar
Khan
Příspěvky: 9

Příspěvek#19 » čtv 31. říj 2013, 09:01

Je to moje první pistole, takže nebyl problém.

Problém bude, až se budu přeučovat na většinu ostatních pistolí ;)



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#20 » úte 17. pro 2013, 16:55

2 Khan: potvrzuji, že SR22 není mlsná - dal jsem jí ochutnat asi 5 druhů a všechny jí chutnaly :lol: Souhlasím také s tím, že je přepojistkovaná, ale jde jen o zvyk. Co se týče vypouštění kohoutku - pokud je odjištěná, i při vyjmutém zásobníku je možno ji zajistit, a tím se i vypustí kohoutek (bez nebezpečí, že dojde k výstřelu, pokud by byl náboj v komoře - to bylo první, co jsem si vyzkoušel na střelnici, když jsem si ji koupil). Jinak jsem z ní vystřelil cca 400x a nevím, co je závada (jakákoliv). Jediné, co jsem si musel upravit, bylo hledí - zřejmě bylo nastaveno na větší vzdálenost, ale malý šroubováček a otočka šroubku cca o 90 stupňů vše vyřešila.



kubajzs
Příspěvky: 16

Příspěvek#21 » čtv 13. bře 2014, 13:26

Zdravím, jsem nováček v tomto odvětví a chystám se na zkoušky na ZP chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s RUGER SR22PB uvažuji o koupi jen pro rekreační střelbu na "vyčištění hlavy". Díky



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#22 » čtv 13. bře 2014, 21:15

I s dneškem mám za 3 měsíce vystřeleno přes 1.000x, zkoušel jsem různé značky střeliva, olovo i plášť. Nedobré zkušenosti mám se střelivem značky G..., jejíž střelivo s olověnou střelou je sice označeno jako určené pro pistole, avšak co výstřel, to ruční natahování závěru (buď vyhodí nábojnici, ale nenabije, nebo dokonce nábojnici při výhozu skřípne). U ostatních zkoušených (S&B, Federal Amm., Blaser, Winchester) takovéto problémy nebyly, i když některé z nich byly s olověnou střelou. Dobře se střílí s náboji HV, subsonic jsem ještě nezkoušel.



kubajzs
Příspěvky: 16

Příspěvek#23 » čtv 13. bře 2014, 21:30

Aha díky za odpověď ale moc z toho nejsem chytrý :) spíš mě zajímá zda ano kup si ji do začátku ale pozor na střelivo nebo nekupuju nevýhody to to to to to, výhody to to to to to :) Každopádně děkuji za příspěvek :)



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#24 » čtv 13. bře 2014, 21:59

Jako pistole v této ráži mi vyhovuje, zatím jsem nevýhody neobjevil, jak jsem již psal, problémy jsou spíše s určitým střelivem. Jinak já jsem si ji pořídil také "pro zábavu" (jak je na některých webech uvedeno v popisu), je to bezvadná relaxace, a navíc ne příliš drahá. Pro jiné důvody mám pistoli a revolver r. 9Luger.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#25 » sob 15. bře 2014, 00:43

MKU: Pokud není pistole mlsná, tak to jen dobře, ale chce to opravdu zkoušet a těch špatných nábojů se vyvarovat, nebo šup s nimi do revolveru.
Jak jsi psal o nábojích Geco Pistol, před časem jsem jich koupil poměrně hodně a je to takovej šmejd, že je strkám do vystřílení pouze do revolveru a už nikdy více !



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#26 » stř 19. bře 2014, 10:55

Mám z Rugera vystřeleno přibližně 500 ran a problém jsem měl akorát s již zmíněným Gecem pistol, nepřebití a zasekávání nábojnic ve výhozním okénku jsem u jiného střeliva neměl. Je to opravdu šmejd. :roll:
Jinak pistolka plně funkční a spolehlivá. Střílím nejvíc Blasery a SB Standart s tímto střelivem jsem neměl ještě ani jednu závadu a vystřelili do jedné. 8-) Malá do ruky a kdyby se snad chtěl někdo bránit malorážkou tak se snadno schová ;)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#27 » stř 19. bře 2014, 22:29

Jsem rád, že máme stejný názor a zkušenost, Geco Pistol již opravdu nekoupím !



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#28 » stř 19. bře 2014, 22:48

2 Mike88: těší mě, že má ještě někdo stejný názor jak na pistoli ( :) , tak i na náboje Geco Pistol ( :( ).



Mike88
Příspěvky: 58

Příspěvek#29 » čtv 20. bře 2014, 22:42

Geco by se mělo stydět za to, že vyráběj takový aušus ;) :lol: Já jsem rád, že jsme objevil někoho dalšího kdo vlastní Rugera a jen o tom nekecá a nepolemizuje o funkčnosti a použitelnosti a kdo ví čem ještě 8-)
Jak to máte s přesností při střelbě na terč s touto pistolkou? Já zřejmě ještě potřebuju vyladit mířidla, ale jinak to je dobré :)



mku03375
Příspěvky: 18

Příspěvek#30 » sob 22. bře 2014, 12:22

Jak jsem již dříve napsal, malý šroubováček, pootočení šroubku u mířidel cca o 90 stupňů (nutno průběžně testovat) a výsledek se dostaví. Střílel jsem po 10 nábojích (Federal Ammunition, 36 grs, copper plated, hollow point) na 15 metrů (po střelbě z revolveru r. 9L, což se také trochu podepíše na přesnosti), výsledkem byl 1 "úlet" do 6, 10x 8 a zbylých 59 se rozdělilo mezi 9 a 10.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů